Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat B5 1.9 TDI 110 KM ubytek oleju

jacy2112 26 Gru 2009 16:52 10452 10
  • #1 26 Gru 2009 16:52
    jacy2112
    Poziom 2  

Witam, jestem właścicielem w/w VW passat. W garazu zauważyłem mała plamkę oleju. Zaniepokojony tym, sprawdziłem stan oleju i okazało się, że na bagnecie poziom oleju oscylował na minimum. Dolałem olej i udałem się do mechanika. Po wymyciu silnika okazało się,że olej ubywa z misy olejowej. Mechanik także sprawdził przewód turbiny, w którym widać było olej. twierdził, że olej pobiera też turbina i wymaga to jej naprawy - koszt około tysiąc złotych. Mechanik mówił mi żeby dolewać olej i dalej jeździć. Co mam robić, naprawiać turbinę, czy można dalej jeździć, ewentualnie jak długo?

• #2 26 Gru 2009 16:58
    Wywial
    Poziom 16  

Witaj.
    Prędzej czy później i tak ci się popsuje do końca wiec lepiej czasem zrobić coś wcześniej niż ma ci się auto rozsypać na trasie.
    JA miałem podobny przypadek, zrobiłem zawczasu dla własnego świętego spokoju.
    Jeżeli chcesz długo jeździć tym autem to polecam regeneracje , tańsza a skuteczna.
    Pozdrawiam.

• #3 26 Gru 2009 18:21
    Mietek1976
    Poziom 13  

Nie spotkałem jeszcze turba które nie powodowało by ubytku oleju (choćby minimalnego ) .Pilnuj poziomu oleju! Jaki masz styl jazdy ? Na jakim oleju jezdzisz ?

• #4 26 Gru 2009 18:27
    Wywial
    Poziom 16  

Mietek1976 napisał:
    Nie spotkałem jeszcze turba które nie powodowało by ubytku oleju (choćby minimalnego ) .Pilnuj poziomu oleju! Jaki masz styl jazdy ? Na jakim oleju jezdzisz ?

A ja spotkałem nie jeden raz:) chociaż by z faktu ze czasem uszczelniacze padają i olej dostaje się wszędzie włącznie z dolotem i intercolerem.
    Poza tym od temperatury jaka panuje czasem w turo olej potrafi się utleniać lub krótko mówiąc parować... Polecam lekturę w tym temacie na forum Passata.

• #5 27 Gru 2009 10:27
    jacy2112
    Poziom 2  

Witam,jeżdżę stabilnie bez żadnych szaleństw, a olej na którym jezdże to mobil. Niestety nie znam sie w ogóle na mechanice samochodwej, a mechanik odłączył jakis przewód u góry nad silnikiem i tam przeciągnął palcem i widać było olej.

• #6 27 Gru 2009 12:16
    Sztomel
    Poziom 34  

jacy2112 napisał:
    mechanik odłączył jakis przewód u góry nad silnikiem i tam przeciągnął palcem i widać było olej.

to normalny objaw, że jest tam olej bo jest to wyprowadzenie odmy z silnika do dolotu czyli rury powietrza idącej od filtra powietrza do turbiny, tym przewodem wraz z gazami ze skrzyni korbowej dostają się również drobinki oleju pozostawiając na ściankach rur i węży całego dolotu film olejowy, jeśli na tej podstawie mechanik chce "naprawiać" turbinę i to za 1000 zł to kopnij go siarczyście w d....
    jeśli masz wyciek oleju przy misce olejowej to wystarczy tylko to uszczelnić i po kłopocie tylko pojedź z tym do innego mechanika bo ten pierwszy naciągnie Cię niepotrzebnie na koszty.

• #7 27 Gru 2009 12:23
    am2310
    Poziom 17  

Sztomel napisał:
    jacy2112 napisał:
    mechanik odłączył jakis przewód u góry nad silnikiem i tam przeciągnął palcem i widać było olej.

to normalny objaw, że jest tam olej bo jest to wyprowadzenie odmy z silnika do dolotu czyli rury powietrza idącej od filtra powietrza do turbiny, tym przewodem wraz z gazami ze skrzyni korbowej dostają się również drobinki oleju pozostawiając na ściankach rur i węży całego dolotu film olejowy, jeśli na tej podstawie mechanik chce "naprawiać" turbinę i to za 1000 zł to kopnij go siarczyście w d....
    jeśli masz wyciek oleju przy misce olejowej to wystarczy tylko to uszczelnić i po kłopocie tylko pojedź z tym do innego mechanika bo ten pierwszy naciągnie Cię niepotrzebnie na koszty.

według mnie nie masz racji bo najprawdopodobniej mechanik zdjął mu rurę od interkulera w której był olej co jest oznaką puszczającej trubiny i wątpie żeby mechanik chciał w taki sposób naciągnąc kolesia na naprawe jaki ty opisałeś

• #8 27 Gru 2009 12:40
    Sztomel
    Poziom 34  

W każdym TDI znajduje się w dolocie olej (wszystko zależy tylko w jakiej ilości i w jakim czasie się on tam gromadzi) i obojętnie czy wypiął wężyk z zaworu regulującego ciśnienie w skrzyni korbowej czy też wąż od intercoolera, wiadomo jednak, że najwięcej oleju gromadzi się przed samym intercoolerem gdyż jest to najniżej położone miejsce w całym dolocie.
    Skoro również na tej podstawie rwałbyś z silnika turbinę to szczerze Ci powiem, że podziękowałbym Tobie za naprawę mego samochodu.

• #9 27 Gru 2009 12:53
    mercedesik
    Poziom 25  

W swoim doświadczeniu zawodowym pracowałem w serwisie vw i powiem tak : nowy passat B6 2.0 tdi przebieg 40 tyś nie wiem miał może pół roku i zdejmuje rure z intercoolera a tam co? -- olej i to sporo tak więc normalka
    Tak jak pisze Sztomel odma robi swoje i w tych silnikach lubi ubywac oleju szczególnie przy ciężkiej nodze(wysokie obroty silnika).

• #10 27 Gru 2009 20:51
    jacy2112
    Poziom 2  

Dziękuje, za wszystkie porady sa dla mnie niezwykle cenne. Po jade po prostu do innego mechanika i zobaczymy co on mi powie:))))) Pozdrawiam.

• #11 27 Gru 2009 23:38
    ZBIGNIEW H 1962
    Poziom 9  

Sztomel dobrze mówi, TDI a szczególnie na pompowtryskach zużywają olej, doczytałem gdzieś w dokumentach że mogą brać w/g producenta do 0,5 l/1000 km, a plamka oleju pod pojazdem jeśli jest w okolicy intercoolera, to normalka nie przejmuj się, turbo zawsze będziesz miał szansę naprawić ale z innego powodu

Dodano po 25 [sekundy]:

Sztomel dobrze mówi, TDI a szczególnie na pompowtryskach zużywają olej, doczytałem gdzies w dokumentach że mogą brać w/g producenta do 0,5 l/1000 km, a plamka oleju pod pojazdem jeśli jest w okolicy intercoolera, to normalka nie przejmuj się, turbo zawsze będziesz miał szansę naprawić ale z innego powodu

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME