Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gericom Hummer 755II0 - jaki zamiennik płyty głównej?

26 Gru 2009 19:20 3095 7
  • Poziom 13  
    Witam dostałem laptop Gericom Hummer 755II0 Link na początku nawet nie wiedziałem co to za sprzęt później zauwarzyłem ze taka płyta główna jest zastosowana w kilku rodzajach laptopów znalazłem 4 różne laptopy w których ta płyta występuje, a czy ktoś może wie w ilu jeszcze była stosowana, bo moja chyba jest uszkodzona i będę musiał znaleźć sprawną lecz nie wiem jakich laptopów szukać bo nie wszyscy piszą model płyty w opisie sprzedaży
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Podaj oznaczenie baterii.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam.Sporo laptopów miało pasującą płytę główną.Niestety były różne baterie stosowane od 10,8v do 14,8v ,pewnie układy ładowania były w nich stosowane.Płyty były na intelu z procesorami pentium lub celeron lub na innych chipsetach pod procesory amd athlon mobile.W każdym bądź razie można je zamiennie stosować do tych obudów i matryc.Oto kilka modeli które są kompatybilne. EiSystem 4413 ,Cebop 775110 ,Fujitsu Siemens 6820 , Hericom Hummer ,MyBook 755II0 ,Tiny ,maxdata Eco 3150X były też pasujące pod Intela ale miały niezintegrowaną grafikę Packard Bell H series ,Fujitsu Siemens Amilo 7830,Mazdata 3200X . Jeśli chodzi o płyty z procesorem AMD to targa visionary 210XP , Maxdata 1200X,Gericom Hummer Avantage ,Tiny 755C10.Napisz jakie są objawy uszkodzenia ,może to jakieś typowe ,spróbuję pomóc.
  • Poziom 13  
    Bateria ma oznaczenia "Battery Pack:755-4S4000-S1P1 Rating:14.4Vdc 4000mAh Rechargeable Li-lon Battery Battery Cell Made by Panasonic " sprawdzałem napięcie miernikiem w baterii i jest ona całkiem rozładowana , procesor mam tu Intel Celeron 2,4GHZ . Ram Kingston DDR 1024MB 266MHz CL2.5 (KVR266X64C25/1G). Na dysku twardym zauważyłem datę i jest to 23-07-03 . Uszkodzenie to nawet nie wiem czy takowe istnieje bo nie mam zasilacza i laptop jest jako niby nie sprawny i ponoć się nie włącza . zastanawiałem się czy można by było wykorzystać zasilacz z zwykłego komputera PC . Zobaczyłem ze jeden port Usb jest całkowicie połamany ale raczej nie powinien robić zwarcia bo do niczego nie dotyka . Gdyby płyta główna była uszkodzona i naprawa była by nie opłacalna to mógł bym kupić płytę główna i zasilacz ewentualnie jeszcze baterie aby tylko mi do matrycy ,ram,dysku pasowała .
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Do tego laptopa musisz miec 20V, 6A zasilacz. Podlaczysz jakikolwiek inny slabszy - najprawdopobniej w ogole nie wystartuje i to chyba jedyny laptop jaki mialem a ktory nie dal rady wystartowac na slabszym zasilaczu chociazby 19V lub od razu sie restartowal. Mowie tu o Tiny 755C10 ale to praktycznie ta sama konstrukcja.
  • Poziom 13  
    To z PC się w takim razie nie nadaje a czy można podłączyć z transformatora po dodaniu kilku diod i kondensatorów ?? co do niby uszkodzenia czy możliwe jest to że płyta główna może być sprawna lecz przez całkowicie rozładowana baterie nie chce startować ?? czytałem gdzieś tu na forum ze akurat bez baterii laptopy się nie uruchamiały .
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam. Ten laptop bez żadnego problemu uruchomi się na zasilaczu bez baterii , czasem się zdarza że , z uszkodzoną baterią nie reaguje na zasilacz ,wtedy trzeba ją wyjąć. Z celeronem 2,4 spokojnie uruchomi się na słabszym zasilaczu ,oryginalnie do laptopów z tej serii z takim procesorem były zasilacze 4,5 A. Uruchomi się na słabszym ,próbowałem na 19V/3,42 A ,ale zależnie od płyty ,może się resetować. Były również podobne płyty stosowane w FS Amilo L6820 i L6825 z mobilnym procesorem Celeron 2,4 lub 2,5 GHZ i dedykowany do nich zasilacz miał 19V/3,25 A , one miały baterię o napięciu 10,8 V lub 11,1 V.
  • Poziom 13  
    Witam. Moja płyta jest z tych która nie reaguje na zasilacz gdy jest uszkodzona bateria . Spróbowałem uruchomić z wyjętą baterią ten laptop na zasilaczu od komputera PC 12,9V 6A i włączył się nie resetuje , zostawiłem go włączonego tak na 8h.
    Dziękuje za pomoc forumowiczowi gerlach38 .
    Pozdrawiam :D :D