Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klatkujące, przycinające się filmy.

26 Gru 2009 20:57 4343 5
  • Poziom 9  
    Witam! Mam problem. Mianowicie od jakiegoś czasu zacinają mi się filmy. Przykładowo: odtwarzając film AVI jakimkolwiek programem (przykładowo AllPlayer) zużycie mocy procesora jest około 90%! Film da się normalnie oglądać, nic nie klatkuje. Większy problem zaczyna się, gdy oglądam film z napisami. Tutaj jest tragedia. Filmu nie da się oglądać! Klatkuje, dźwięk nie zgrywa się z filmem. Trochę lepiej sytuacja wygląda w programie WMP. Tutaj jako tako da się oglądać filmy, nawet z napisami. Natomiast filmów DVD po prostu nie da się czymkolwiek otworzyć, żeby móc to obejrzeć. Zużycie CPU w okolicach 100% , ostre klatkowanie dźwięku i obrazu. Nie wiem w czym jest problem. Reinstalacja kodeków nie pomogła. Używam paczki K-lite Codec Pack. Próbowałem instalować inne (oczywiście po wcześniejszym odinstalowaniu k-lite) i nic. Nawet format nie pomógł. Komputer jest bardzo stary i do mocnych nie należy, ale wcześniej przy paczce k-lite wszystko było ok. Konfiguracja kompa: CPU - Celeron Tualatin 1.2 GHz, RAM - 384 MB, Grafika - GeForce 2 MX100/200 64 MB

Ma ktoś pomysł co to może być? Z góry dzięki za pomoc.

Regulamin p. 11 - popraw tytuł wątku. mat_ed
  • Poziom 31  
    Można zmniejszyć częstotliwość odświeżania ekranu (jeżeli masz monitor LCD i odświeżanie jest na 60 Hz to nie zmieniaj). Oraz zmienić "Jakość kolorów" na 16-bit.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Ja polecam RegCleaner i KMPlayer :)
  • Poziom 9  
    Niestety, gdyby czyszczenie rejestru miało pomóc to po formacie dysku by się poprawiło. Jednak nie poprawiło się. Ale najdziwniejsze jest to, że niedawno wszystko było ok.

Edit: Problem jest także przy odtwarzaniu filmików z YT! Przy filmikach lepszej jakości przeglądarka wariuje i pobiera około 70-80 % mocy procesora.
  • Poziom 9  
    Problemem okazała się karta dźwiękowa. Ostatnio zmieniłem na Creative Audigy i faktycznie to ona jest winna ( być może sterowniki ) . Zainstalowałem nowego Windowsa i włączyłem kartę zintegrowaną wyłączając creative'a. Filmy działają normalnie ! Nie wiem dlaczego tak się dzieje.