Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes AKlasa, brak wspomagania po zapłonie

wioolcia 26 Dec 2009 21:20 6211 8
    wioolcia
    Level 10  
    Witam,
    Z góry przepraszam jeżeli wybrałam zły dział... nie mam pojęcia co mu sie popsuło więc nie wiem w którym dziale mam pisać...

Mercedes A170 działał sprawnie, w pewnym momencie gdy chciałam wyjechać ze stacji benzynowej po odpaleniu silnika świeciła mi sie kontrolka akumulatora i nie działało wspomaganie... Myslałam że to pasek, więc jako że miałam blisko do domu i nic nie wisiało w okolicach silnika stwierdziłam że dojade... Wyjechałam na droge, kontrolka zgasła a wspomaganie działało :)
    Dojechałam do domu, odstawiłam go na chwile i jak chciałam go przestawić znowu było to samo...

Wiecie może co to może być? Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi, i czy da sie to naprawic w domowych warunkach? (samochod już jest zapakowany bo jutro rano jedziemy nim w gory...)
    autoas
    Level 42  
    Domowym sposobem można ciasto upiec (ktoś kiedyś napisał.....)
    Serwis, dobry zakład itp, itd.
    Naciąg taśmy, lub wymiana, naprawa alternatora itp, itd
    Wypadałoby cokolwiek sprawdzić, podnieść maskę silnika i organoleptycznie go......
    Lub nie jechać w góry tylko nad może
    wioolcia
    Level 10  
    Nad morzem to ja już jestem ;) A góry już opłacone... :( Ojciec próbuje coś zdziałać (ogólnie to jest całkiem dobry w naprawach aut ;) ) Ale kazał mi zrobić rozeznanie czy ktos już moze miał takie problemy i wie jak to zdziałać...
    g73
    Level 18  
    Witam, kolego zgaśnie kontrolka wtedy kiedy dodasz gazu.Powiedz mi czy jak chodzi na wolnych obrotach po 1-2 minutach zgaśnie sama
    Samuraj
    Level 35  
    Padł alternator (może nie dosłownie pewnie szczotki albo mostek), lub coś z paskiem. Czasami też pada sprzęgiełko alternatora i mimo że pasek się kręci wirnik alternatora stoi w miejscu.
    W A klasie wspomaganie działa jeśli dostanie sygnał z alternatora, jest elektryczne.
    wioolcia
    Level 10  
    Poczekałam 3 min i nie zgasła... Ale po dodaniu gazu gaśnie... A przy ponownym uruchomieniu silnika po chwili znowu zapalona...

Dodano po 6 [minuty]:

Czy w takim wypadku moge ryzykować jazde samochodem przez całą Polske? Jeżeli wszystko działa przy wyższych obrotach... Jak myślicie? Czy za bardzo można tym narozrabiać?
    g73
    Level 18  
    kolego dioda wzbudzenia (puściły luty) bez rozebrania alter. się nie obędzie .mysle ,że wystarczy poprawić luty ,ale oprócz tego należy sprawdzić 3 diody wzbudzenia ,czy któraś nie ma przerwy.

Dodano po 6 [minuty]:

jeszcze jedna rzecz którą pytałeś ,jak dodasz gazu i zgaśnie to jest ok ponieważ się wzbudza .sprawdz miernikiem jak posiadasz napięcie powinno być 14.2-14.6v bez wł.obciążenia jeśli takie jest spokojnie można jechać powodzenia
    przem27
    Level 30  
    g73 wrote:
    kolego dioda wzbudzenia (puściły luty) bez rozebrania alter. się nie obędzie .mysle ,że wystarczy poprawić luty ,ale oprócz tego należy sprawdzić 3 diody wzbudzenia ,czy któraś nie ma przerwy.

Dodano po 6 [minuty]:

jeszcze jedna rzecz którą pytałeś ,jak dodasz gazu i zgaśnie to jest ok ponieważ się wzbudza .sprawdz miernikiem jak posiadasz napięcie powinno być 14.2-14.6v bez wł.obciążenia jeśli takie jest spokojnie można jechać powodzenia

Może trochę off top ale chyba raczej "Koleżanko":) tak, płeć piękną też mamy na forum:)
    pozdr
    jurekk55
    Level 36  
    wioolcia wrote:
    Poczekałam 3 min i nie zgasła... Ale po dodaniu gazu gaśnie... A przy ponownym uruchomieniu silnika po chwili znowu zapalona...

Dodano po 6 [minuty]:

Czy w takim wypadku moge ryzykować jazde samochodem przez całą Polske? Jeżeli wszystko działa przy wyższych obrotach... Jak myślicie? Czy za bardzo można tym narozrabiać?

Sprawdź stan złącza w plastikowej obudowie na lewej podłużnicy(kabel +),skorodowane złącze sieje zakłócenia