Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nowe kolumny do ampl. Technics SA-GX180

26 Gru 2009 22:07 2205 8
  • Poziom 9  
    witam

jestem posiadaczem amplitunera stereo Technics [po generalnym remoncie] SA-GX180 i cd Technics SL-PG580A. do niedawna mi to grało na tonsilowskich Menuetach, ale te ostatecznie padły. z perspektywy czasu oceniam je dość nisko, ale używalem ich bo dostalem je w prezencie. teraz szukam nowych odsłuchów. póki co "gram" na kulumienkach z mini wieży.

czego szukam? może powiem tak - jesli chodzi o muzykę to słucham głównie rocka/metalu progresywnego, czasem wpadnie jakiś szlachetny pop, trip hop, muzyka świata, jazz czy

muzyka klasyczna. nie jestem zwolennikiem bardzo głośnego grania, z przesadzonym basem, typu dyskoteka itp. mam dość selektywny i wrażliwy słuch i lubię kiedy w słyszanych dźwiękach jest naturalność i dynamika.

aha - dodatkowo do amplitunera mam podłączony komputer - oglądam na nim DVD i divixy.

na ten zakup mam przeznaczone max. 1200 pln. mój pokój ma 15m2, wys. ok, 2,5 m.

troszkę się rozglądałem i kilka rzeczy znalazłem. od razu zastrzegam, że nie jestem fachowcem w dziedzinie elektroakustyki, więc proszę o konstruktywną krytykę w razie czego ;).

na razie 3 opcje rozważam:

1.

jako podstawowe głośniki MAGNAT MONITOR SUPREME 200
    http://allegro.pl/item862058321_magnat_monitor_supreme_200_3_kolory_kurier_0zl.html

a potem, jak dozbieram, subwoofer:
    MAGNAT SUPREME SUB301A
    http://allegro.pl/item854407598_magnat_supreme_sub301a_mocny_3kolory_kurier_0_w_wa.html

[nie wiem tylko czy amplituner uciągnie mi taki zestaw]

2.
    ten zestaw mnie zaciekawił, ale spotkałem sporo negatywnych opinii o firmie Audiomega

AUDIOMEGA olimpus 300
    http://allegro.pl/item853920911_audiomega_..._producent.html

3.
    i jeszcze jeden polski produkt. i tez, podobnie jak powyzsza firma STX jest roznie oceniana

STX F-180
    http://allegro.pl/item854329179_stx_f_180_czarny_polski_producent.html

co o tym sądzicie?

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    witam

dzięki za poradę, ale kupiłem ostatecznie parę kolumn Magnat Monitor Supreme 200.

i teraz zaczął się problem.

o ile mój amplituner z podłączonymi kolumienkami z mini wieży grał całkiem znośnie, to po podpięciu tych Magnatów zwątpiłem. tak dudniącego i nienaturalnego basu jeszcze nie słyszałem. ampl. gra w tej chwili na minimalnym basie i prawie maksymalnie podkręconych wysokich tonach. i dalej nie mogę pozbyć się tego nieprzyjemnego dudnienia. glosnosc kolumn jest naprawdę duża, ale kompletnie barwa tych dzwiękow mi nie odpowiada, tym bardziej ze lubie ładne wysokie i srednie tony, a one tutaj giną.

gdzie moze tkwic problem?

-jesli zle dobralem kolumny do ampl. -> czy moze pomóc podpięcie korektora?
    - wymiana ampl. na nowy wzm. -> czy lepszy stereo czy KD?
    - moze trzeba te kolumnny jakos inaczej ustawic, albo wygluszyć [jesli tak to czym?]?

poradzcie cos, licze na Waszą pomoc.
  • Poziom 20  
    Tu nic nie pomoże. Tak to jest z magnatem do domu...

Moderowany przez dj-MatyAS:

Czy mam przez to rozumieć, że Kolega poleca te kolumny na estradę?
    Post niczego nie wnoszący, pisanie, by pisać.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 9  
    a gdybyś mógł konkretniej? chodzi o akustykę pomieszczenia?

te kolumny wyglądały mi na dość słabe, nawet myślałem o dokupieniu suba.
  • Poziom 12  
    Ja powiem tak: Magnat to firma warta rozbicia o dupę. Zero jakości. Mogłeś kupić te STX'y, które kosztują tyle, na ile grają. No i w końcu polska firma.

Poza tym weź to na logikę. Jeżeli wcześniej grało lepiej, to akustyka pomieszczenia mało ma tu do rzeczy.
  • Poziom 9  
    -> noinfected, dzięki za poradę... ja te Menuety dostałem już używane [i prawdopodobnie uszkodzone], wcześniej chodziły pod starą [lata 80] Diorą, która się psuła - potencjometr suwakowy lubił od czasu do czasu ryknąć pełną mocą.. więc nie wiem, czy wcześniej mi to dobrze chodziło, ale jestem raczej bardziej niż pewien że te kolumny udszkodziły mi amplituner.

a tymczasem pokombinowałem z ustawieniami Magnatów, co nieco wytłumiłem pokój, podpiąłem pożyczony korektor DIORY FS 504 - i jest nawet znośnie.

jednak myślę, że dalej jest coś nie tak z amplitunerem. mimo niedawnej naprawy, coś się z nim dzieje niedobrego. czasem 'ucieka' jeden kanał. dopiero jak się porusza z tyłu kablami, wraca to jakoś do normy. kable czincz mam nowe, więc to raczej nie wina okablowania. przewody głośnikowe nienajgorsze - nie jakieś audiofilskie - ale spory przekrój, dość gruba koszulka [nie znam producenta tych kabli]. czasem też odnoszę wrażenie że wysokie tony 'pływają' - raz są ciszej raz głośniej. i dodatkowo na inne kanały przebija kanał VCR [podpięty komputer].

ten ampl. ma już swoje lata. lepiej będzie jak go zmienię na jakiś w miarę porządny używany wzmacniacz, to i problem z kolumnami się pewnie skończy.

więc proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza, może być używany - tak do 700 pln.

pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Amplituner możesz oddać na przegląd do serwisu, jak nie chcesz się sam się bawić w przeczyszczanie. Za tę kwotę masz dosyć duży wybór używanych wzmacniaczy. W takie bym tylko celował. Nie ma sensu kupować nowych.
  • Poziom 9  
    ten wzmacniacz mi się spodobał:

Yamaha AX 700

warto go kupić?