Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder Thomson-DSI50PO zawiesza się na długo.

Jarek 311 26 Dec 2009 23:14 3783 13
    Jarek 311
    Level 14  
    Witam!!

Mam problem z w/w dekoderem cyfrowego polsatu, otóż przy przełączaniu na inny kanał zawiesza się nieodwołalnie aż do momentu gdy go "zresetuję" wyciągając wtyczkę z gniazdka. Czasem tak zawiesza się 6-10 razy w ciągu 1 godzinnego programu lub czasem sam się wyłączy i dosłownie po sekundzie włączy ponownie. Raz zostawiłem go w tym stanie "hibernacji" na cały dzień (dosłownie) i nic się nie zmieniło. Wiem że to stary dekoder, ale musi być jakaś przyczyna nieprawidłowego działania?

Z góry Dziękuję za Pomoc
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Starość i brak nowej wersji oprogramowania do tego dziadka.
    Polsat już dawno zakończył współpracę z tym dekoderem.
    Tak że kolego czeka cię rozwiązanie umowy z CP i za trzy miesiące możesz ponownie ją podpisać.
    Tylko nie miej znów sentymentów do dekodera!
    Buty chyba też co jakiś czas zmieniasz?:D
  • Helpful post
    sebek99
    Level 15  
    1.Wyłącz z sieci
    2.Wciśnij razem klawisze: "Menu" "strzałka w dół" "ok"
    3.Na wciśniętych klawiszach włącz do sieci i czekaj aż się zrestuje.
    4.Jak nie pomoże zrób to samo tylko z klawiszami "strzałka w lewo" "strzałaka w prawo" (wymuszone ściąganie softu)

Osobiście wydaje mi się że masz uszkodzony w nim procesor...
    Czas na wymianę tego antyka.
    Jarek 311
    Level 14  
    Witam!!
    Tak Kolego dzag4 zmieniam buty :-)
    A to że polsat nie "współpracuje" z tym dekoderem to wiem i to że oprogramowanie jest stare też. Najzabawniejsze jest że to mój drugi taki dekoder bo gdy podpisywałem umowę to na taki dekoder ale się zepsuł i wymienili na taki sam.
    A to co napisał Kolega Sebek99 to zaraz sprawdzę i najwyżej napiszę czy pomogło.
    Dzięki i punkty dla kolegi Sebek99 i dla Kolegi dzag4 za poczucie humoru :-)
    Pozdrawiam.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    [quote="Jarek 311"]
    A to co napisał Kolega Sebek99 to zaraz sprawdzę i najwyżej napiszę czy pomogło.
    [quote]
    Tylko uważaj bo thompson lubi podczas aktualizacji oprogramowania już się nie obudzić.
    To tak z mojej baaardzo dawnej praktyki z tymi dwoma modelami.
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    A kol. Sebek to nie wie co pisze. Jak procesor uwalony to dekoder nie działa i po co robić tą procedurę?
    sebek99
    Level 15  
    Kolego telsat1
    Pracowałem kiedyś przy naprawach DSi30po czy DSi50po.
    Procesory uszkadzały się w nich na 1000 różnych sposobów. Chętnie moge doradzić jak masz problem z Thomsonem.

W dzisiejszych czasach (TV LCD) dekoder bez wyjścia HD to już trochę historia.
    Jarek 311
    Level 14  
    Witam!!
    Koledzy wiem że to zabytek ale jak na razie nie wchodzi w grę wymiana, znacie może inny sposób by przywrócić dekoder do prawidłowego działania?
    Może to i procek siada bo czasem dekoder ma gorszy dzień i wyłącza funkcję godziny wyświetlaną na ekranie TV a czasem coś pomiesza w wyświetlanych informacjach.

Do Kolegi Sebek99 szczerze to nić się nie zmieniło.

Koledzy może zastosować metodę "Nic na siłę, lekko młotkiem" na stare Tv czasem pomagało? (Żart) ;-)

Pozdrawiam i dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.
    sebek99
    Level 15  
    Uszkodzony jest albo procesor albo pamięć flash. Należało by je wyjąć i przeprogramować labtool'em. (Tak robiliśmy przy naprawach) Jeśłi przy programowaniu nie będzie błędów i po wlutowaniu pamięci będzie tak samo to na 99% uszkodzony jest procesor.

Zdaję sobie sprawę, że programowanie fleshy robi mało osób i będzie ciężko...

Czemu nie da się wymienić dekodera? Tak jest napisana umowa?
    Masz tuner na własność?
    Jarek 311
    Level 14  
    Witam!!

Tak dekoder jest na własność, mogę raczej wymienić na inny ale gdy już go wymieniałem za pierwszym razem to dostałem taki sam, jeszcze panie w sklepie były trochę nie "rozgarnięte".
    A z tym przeprogramowaniem to trochę będzie ciężko, bo w tym zakresie jestem zielony jak trawa w środku lata.
    A jak myślicie Koledzy, jak bym chciał wypowiedzieć umowę polsatowi, ale w trybie natychmiastowym to myślicie że tak się uda, biorąc pod uwagę wprowadzoną ostatnio ustawę o szybszym wypowiadaniu umowy, wolałbym nie czekać trzech miesięcy?
    Coś mi mówi że nie patrząc czy jest umowa, czy nie będzie trzeba się rozejrzeć po ofertach innych platform i coś wybrać a z polsatem skończyć współpracę (z tym dekoderem :-))

Przy okazji mam takie pytanie do Kolegów, czy opłaca się kupować dekoder z dyskiem twardym i możliwością nagrania programu oraz wziąć ofertę z tą usługą "wypożyczalnia filmów". Chodzi mi czy to jest rzeczywiście takie przydatne, czy nie ma problemów z obsługą tych funkcji jak również samego dekodera itp.?

Według Kolegów to jaki dekoder polecacie(Cyfrowy Polsat, platformę "N", Vektra), biorąc pod uwagę obsługę, dostępność kanałów, koszt zakupu oraz abonament przy standardowych kanałach itp?

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    JacekTorun
    Level 17  
    Thomsony mają procesory ST5512 i normalne najpopularniejsze złącze Jtag.

Flasch nie powinien być uszkodzony , bo Boot sprawdza sumy kontrolne i nie można zmienić nawet bita. Cały soft jest rozpakowany do ramu i z niego działa całe oprogramowanie , więc to może być wina pamięci RAM.

Wymiana ramu jest dużo łatwiejsza niż Flascha , a może pomóc.
    Żeby sprawdzić czy to wina Ram-u najlepiej podłączyć Jtag i odczytać cały ram od C0400000 4MB ( można po 1MB) najlepszy do tego jest program Pionniero . Jeśli coś się będzie działo to też można odczytać i porównać czy w obszarze wypakowanego oprogramowania nie ma błędów.
    Można też wgrać przez Jtaga starsze oprogramowanie i sprawdzić czy np. działa bez zacięć.
    sebek99
    Level 15  
    Czasem we flashach było tak pomieszane, że tylko labtool załatwiał sprawę.

RAM oczywiście też może być uszkodzony ale ja obstawiam flash albo procek...

Żadnego Thomsona nie programowałem Jtagiem. Nawet nie sprawdzałem czy program do mediasatów robi Thomsony.
    JacekTorun
    Level 17  
    Programy :
    Jkeys , do programowania. ( jest wersja do DSI30/50)
    Pioniero do odczytów Ramu.

Opisy są na forach od wielu lat , proszę poszukać opisów dotyczących "Boxkeya" , np na Lakim jest opis z obrazkami.
    Na uploadach jest też soft, tak z przed 5 lat żeby dekoder działał na FTA bez karty. I działa na 100% , razem z nim był program jKeys.
    Jarek 311
    Level 14  
    Witam!!

Przepraszam że się długo nie odzywałem.
    Dekoder został zamieniony na inny, nowocześniejszy i sprawny przede wszystkim. Gdyż w momencie jak już się zaopatrzyłem w stosowne oprogramowanie i chciałem w wolny weekend usiąść i zacząć go chociaż próbować naprawić, zanim o tym pomyślałem to dekoder całkiem "wysiadł" i tyle było z naprawy urządzenia :-)
    Ale teraz jest ok.

Dziękuję wszystkim za porady i ewentualną pomoc.
    Pozdrawiam.