Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-21S3TP - obraz lekko przesycony czerwonym

27 Gru 2009 00:34 1251 3
  • Poziom 23  
    Mam niewielki problem z Panasonicem TX-21S3TP - płyta Z7. Obraz zawiera trochę zbyt dużo czerwonego koloru. Jest to tak na pograniczu akceptowalnej wartości, rzuca się w oczy przede wszystkim na białych napisach, większych białych powierzchniach itp. Po prostu biel ma lekką 'nutkę' czerwieni, tak że w rezultacie wydaje się lekko różowa.
    Przy zmniejszaniu nasycenia kolorów (nawet do minimum) nadal widać, że czerwień jest w lekkim nadmiarze, niemniej przy minimalnym nasyceniu jest to prawie niezauważalne.
    Próbowałem zajrzeć do menu serwisowego według sposobu znalezionego na forum, ale nie da rady.
    Nie ma również na PK żadnej regulacji.
    Czy jest jakiś w miarę łatwy sposób na zdiagnozowanie problemu i ewentualną korektę ?
    Z tego co widzę na schemacie, ostatnie elementy przed katodami kineskopu to rezystory, zastanawiam się więc czy nie byłoby sensownie na początek wylutować po jednej końcówce w torze czerwonego i np. niebieskiego a następnie 'skrosować' ich przewodem - tak, żeby chwilowo zamienić na kineskopie kolory. Gdyby po takiej zamianie okazało się, że nadal zbyt dużo jest czerwonego, przynajmniej wiedzialbym, że wina jest w kineskopie i raczej nic nie zrobię. Czy w dobrym kierunku kombinuję ?
  • Poziom 23  
    Nie da rady - znaczy że TV nie chciał po prostu wejść w tryb serwisowy. Próbowałem wiele razy i po prostu nic to nie dawało. Nie wiem dlaczego, bo przed chwilą spróbowałem i działa, za każdym razem udaje się wejść.
    Zmiana R-Drive delikatnie w dół (z 36 na 30) załatwiła sprawę, biel jest śnieżnobiała.
  • Moderator
    Czasem upór popłaca. :) . Zamknij temat kłódeczką.