Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który miernik kupić? UNI-T UT207 czy BRYMEN BM162

27 Gru 2009 01:09 5290 10
  • Poziom 12  
    Jak w temacie.
    Wymagania:
    Cęgowy, True RMS, AC/DC, wszechstronny (pomiar prądu rozruchowego z aku na rozrusznik, pomiar na kablu do świecy, a także pomiar prądu w mA
    A może jakiś inny miernik (cena około 300)
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 15  
    Powiem ci tak moja propozycja abyś kupił sobie miernik multimetr motoryzacyjny jeśli to ma być do pomiarów w motoryzacji AT- 9945 posiada sondę indukcyjną, posiada możliwość pomiaru napięcia AC, DC,pomiar napięcia stałego zmiennego, pomiar rezystancji , test ciągłości obwodu test diody prostowniczej , test temperatury ,pojemności pomiar obrotów silnika z wyborem 2 lub 4 suw DiS pomiar kątów stykach przerywacza , oraz współczynnik wypełnienia impulsu.Także pomiar częstotliwości ,pamięć wskazania hold i wartości względnej posiada wiele funkcji można tez dodatkowo pokusić się o Brymen BM 162,ale ten pierwszy wydaje mi się lepszy. :idea:
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 12  
    Dziękuję.
    Zawziąłem się na cęgowy, bo upierdliwe bywa rozpinanie obwodów do pomiaru prądu. Z drugiej strony obawiam się czy pomiar cęgowy jest równie dokładny jak pomiar na styk. I jeszcze jedna wątpliwość - czy w cęgach musi znajdować się tylko jeden przewód (fazowy), czy może tam być faza z zerem. Czy ma to wpływ na pomiar, czy jest wręcz zakazane? Czy np. biorąc w cęgi przewód zasilania (faza + zero) do TV czy pompy w kotłowni otrzymam jakiś sensowny wynik?
    Czy ktoś porównywał wynik z cęgów z wynikiem włączenia amperomierza w szereg po kablach z tego samego miernika?
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Witam. Dzieĸi za odp.
    Odezwałem sie do Ciebiue na PW.
  • Poziom 12  
    Czy miernikiem cęgowym Brymen BM162 można mierzyć prąd tylko w cęgach czy można też w sposób tradycyjny (kablami w szereg)?
  • Poziom 12  
    Przeczytałem instrukcję, a tam ani słowa o pomiarze prądu na kablach. Miałem tylko nadzieję, że nie napisali o tym bo jest to oczywiste, że tak można.
    Teraz mam pełną jasność.
    Dziękuję.
  • Poziom 12  
    Dzięki za patent, sprawdzę.
    Pozdrawiam.