Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Skoda Dance nie chce się włączać

kajacek 27 Jan 2010 07:24 4326 0
    kajacek
    Level 9  
    Witam :)

Mam radio Skoda Dance w mojej Fabii II - niestety nie mam na to radio gwarancji (samochód sprowadzony z Niemiec; stał trochę u kupca w Polsce itp...) - radio pracowało bardzo dobrze, tylko kilka razy na samym początku po zakupie samochodu straciło pamięć programów - na przeglądzie w ASO przy sprawdzaniu samochodu na VAG-u wykryli jakieś błędy na radiu związane z zasilaniem, ale powiedzieli, że mogło to być spowodowane słabym naładowaniem akumulatora...

Przed samymi Świętami radio "stanęło dęba" - nie chce się w ogóle włączać automatycznie przy włączaniu stacyjki, a przy wcisnięciu przycisku włączania(ten duży przycisk na środku) widać, jak załącza się na ok. pół sekundy i gaśnie (na ekranie pokazuje się czarny cienki pasek i to wszystko - zaraz gaśnie z powrotem...)

Mam na szczęście w zestawie kable do podłączenia nieoryginalnego radia i sprawdziliśmy inne radio - działa bez problemu - bo bałem się, że jest coś z przewodami zasilającymi, ale jednak chyba coś jest nie tak z samym radiem :cry: Wygląda mi na to, że coś się stało w "okolicy" włącznika radia...

Czy ktoś może mi pomóc i doradzić, co mam z tym robić i czy jest sens naprawiać takie radio??? Nie mam na niego gwarancji i ciekawy jestem, czy takie radia się w ogóle naprawia i ile to kosztuje...

Przesyłam zdjęcie radia - z czasów, gdy jeszcze działało :)

Radio Skoda Dance nie chce się włączać
    Radio wróciło z naprawy - zostało naprawione; były spalone części w układzie zasilania - wg fachmana od radia były problemy z zasilaniem i to mogło być przyczyną uszkodzenia radia - powiedział, abym sprawdził u elektryka, czy w samochodzie nie ma jakichś problemów z masą, albo z akumulatorem, albo z samą kostką.
    Wczoraj byłem u elektryka - sprawdził i stwierdził, że mam problem z alternatorem, bo zaczyna podawać prąd dopiero od wysokich obrotów, a na niskich albo nie podaje, albo podaje skokowo; to może powodować spadki napięcia w czasie jazdy. Wg elektryka jest jakiś problem z elektroniką w alternatorze.

Czy to może być przyczyną problemów z radiem ? I czy jest możliwe, aby w nowym samochodzie (22 000 km) były już takie problemy z alternatorem ?

Nie piszemy kolejnego posta pod własnym na który nie było odpowiedzi , w takim wypadku jeśli chcesz coś dodać używa się klawisza "Zmień". Posty scaliłem.[damiancz]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się