Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne objawy monitora - wyłącza się przy starcie systemu

27 Gru 2009 09:44 3828 6
  • Poziom 16  
    Panowie mam pytanko w sprawie monitora. Mojemu bratu popsuł się monitor wiec wiadoma sprawa ze muszę go zastąpić innym. Znalazłem u narzeczonej w szafie monitor sony crt 17 cali. Podłączam go u mnie żeby sprawdzić czy działa - działa, wszystko ok. Wiozę go do brata i sprawa wygląda tak:
    Podłączam go, załącza się, pokazuje ten początek, potem pokazuje jak się ładuje Windows i w momencie jak ma pokazać pulpit monitor się wyłącza. O co z tym chodzi ?
  • Poziom 17  
    Za wysoka rozdzielczość była ustawiona na okienkach. Spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym.
  • Poziom 11  
    Właśnie, ustaw 1024x768 lub w ekstremalnych przypadkach 800x600. Zmiana rozdzielczości na mniejsza powinna załatwić sprawę :)
  • Poziom 16  
    Więc tak:
    Sprawdzając ten monitor najpierw u mnie na kompie działał właśnie z rozdzielczością 1024x768. Potem podłączyłem go u brata i na tej samej rozdzielczości ( bo na takiej samej działał popsuty monitor a ja nic nie zmieniałem) się nie załącza a dokładniej są takie objawy jak opisałem powyżej.
    Monitor jest starszy ale nie jakiś archaiczny a mianowicie: Sony muliscan 17 sf
    Na stronce z jego danymi technicznymi wyczytałem ze może pracować z max. rozdzielczości 1280x 1024 wiec więcej niż ja mam ustawione.
    Chyba ze może coś z odświeżaniem ? Bo stary monitor był ustawiony za 75Hz
  • Poziom 12  
    Jeśli masz Vistę, to po wejściu do menu awaryjnego systemu widnieje opcja [Uruchom w trybie VGA] lub podobne (czasem w [trybie 640x480]) - to powinno pomóc. Jeśli natomiast masz XP, można wejść w tryb awaryjny i odinstalować sterowniki od karty graficznej w [Menadżer urządzeń] - po restarcie system obniży rozdzielczość - wtedy zainstaluj je od nowa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Chciałem wszystkim podziękować, monitor ruszył po odinstalowaniu i zainstalowaniu na nowo sterowników. Temat można zamknąć.