Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool ADP4545 przerywa proces zmywania (Draining Failure)

pawcio1979 27 Gru 2009 11:28 2712 7
  • #1 27 Gru 2009 11:28
    pawcio1979
    Poziom 16  

Witam.
    Zmywarka jak w tytule...załadowane naczynia do zmywania, zaczyna zmywanie i przerywa. Zmyć zmyje ale staje w momencie w którym ma wypompować wodę i nalać nową. Dioda kontrolna informuje o błędzie F4 Draining Failure (4 mignięcia i sekunda przerwy). W zmywarce niedawno wymieniona pompa na nową.
    Rozkręciłem zmywarkę, wszystkie rury drożne, obie pompy sprawne (sprawdzone osobnym zasilaniem), wszystkie wtyczki dostępne od spodu zmywarki przeczyszczone i wpięte. Podłączam zmywarkę, kilka razy przechodzi cały proces zmywania by za którymś razem znów się zepsuć.
    Miał ktoś takie objawy, co może być przyczyną?

0 7
  • #3 30 Gru 2009 19:08
    pawcio1979
    Poziom 16  

blink napisał:

blink...dzięki za pomoc aczkolwiek nic nie pomogło. Jak pisałem wyżej wszystko drożne, pompy sprawne ale zmywarka nadal nie działa. Program zatrzymuje się na etapie gdzie powinien wylać wodę jednak woda pozostaje na dnie zmywarki. Po skasowaniu błędu zmywarka nadal nie działa. Pomaga tylko wylanie wody, ponowne skasowanie błędu i puszczenie programu od nowa.

0
  • #4 04 Sty 2010 18:58
    blink
    Poziom 9  

F4 - wada wypompowania wody co znaczy:
    - po określonym czasie przeznaczonym na wypompowanie wody wskaźnik membranowy w dalszym ciagu sygnalizuje obecność wody.
    Sprawdź:
    - ilość wody w zmywarce po zakończeniu mycia,
    - drożność węża odpływowego (możliwe, że jest załamany, przytkany, brudny),
    - czy działa, czy tylko buczy pompka drenażowa (możliwe, że jest zablokowana),
    - stan czystości wyłącznika membranowego (możliwe, że osadziły się na nim brudy).

0
  • #5 04 Sty 2010 19:15
    BRum
    Poziom 21  

Sprawdź drożność samej kanalizacji ,jak masz podłączoną zmywarkę do odpływu może przez jakiś syfon i tam jest zapchane.

0
  • #6 29 Sty 2010 21:19
    pawcio1979
    Poziom 16  

blink napisał:
    F4 - wada wypompowania wody co znaczy:
    - po określonym czasie przeznaczonym na wypompowanie wody wskaźnik membranowy w dalszym ciagu sygnalizuje obecność wody.
    Sprawdź:
    - ilość wody w zmywarce po zakończeniu mycia,
    - drożność węża odpływowego (możliwe, że jest załamany, przytkany, brudny),
    - czy działa, czy tylko buczy pompka drenażowa (możliwe, że jest zablokowana),
    - stan czystości wyłącznika membranowego (możliwe, że osadziły się na nim brudy).

Tak jak pisałem wyżej zmywarka przerywa mycie i ani kropelki wody nie wypompowuje. Cała woda stoi na dnie.
    Rury wszystkie drożne, nie załamane. Obie pompki podłączałem pod osobne zasilanie i kręcą się bez żadnego problemu.

Jeśli chodzi o włącznik membranowy to jak wygląda i gdzie go szukać...zielony jestem w tym.

0
  • #7 31 Sty 2010 10:04
    Jasxx
    Poziom 21  

Wyłącznik membranowy widać z środka zmywarki. Zdemontuj sita na dnie zmywarki i po prawej stronie sumpa zobaczysz okrągła czarną kratkę. Można go zdemontować od spodu zmywarki (uważaj na blokadę) przekręcając do o 90 st w lewo.

Sprawdź czy nie jest zanieczyszczony, zatkany, zapchany. Rób to delikatnie, jest tam cienka gumowa membrana za którą jest wyłącznik mechaniczny.

0
  • #8 26 Mar 2011 22:59
    pawcio1979
    Poziom 16  

Jednak okazało się że spalona była pompka wylewająca wodę w kanał.
    podpinając ja "na krótko" działała a w zmywarce juz nie. Po podmiance pompki na inna zmywara działa aż miło :)

0