Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Ariston

spayder 11 Jul 2004 13:10 11811 7
 • #1
  spayder
  Level 11  
  Witam,
  Przymierzam się do zakupu pralki Ariston AVD 109, czy ktoś posiada tę pralkę i jakie są wasze spostrzeżenia.
  Najbardziej interesowałoby mnie jakość płukania, efektywność wyważania, awaryjność oraz głośność (kilka dni temu miałem okazje słyszeć jak pracuje ta pralka w sklepie ale była nastawiona na demo, praca była bardzo cicha czy ktoś miał mozliwość porównania z pracą właściwą tzn z wodą i praniem).
  Okło miesiąć temu był na forum poruszany temat o podobnych pralkach kilka osób było wtedy w trakcie testów jeżeli można prosić o wasze spostrzezenia.
  Z góry dziękuje.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Krzychu7
  Level 40  
  Witam. Posiadam pralkę ARISTON AVD 109 prawie 6 miesięcy. Jest rzeczywiście bardzo cicha, silnika praktycznie nie słychać. Jakość płukania jest bardzo dobra biorąc pod uwagę, że producent przewidział tylko 2 płukania (jest możliwość ustawienia 3 - opcja extra płukanie,ale nigdy nie musiałem z niej korzystać). Pozytywnie oceniam program skrócony-30min. uważam, że w większości przypadków wystarczy wyprać właśnie tym programem. Jeżeli chodzi o wyważenie wsadu to trzeba przyznać trwa to dosyć długo, ale podobnie jak w innych pralkach. Jeżeli chodzi o awaryjność trudno mi coś powiedzieć po 6 miesiącach-na razie zero problemów. Podsumowując pralka całkiem niezła, polecam. Pozdrawiam.
 • #3
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Te dwa płukania to super lipa. Już 30 lat temu wiedziano, że pralka automatyczna ma płukać min. cztery razy, i to pod warunkiem, że pomiędzy nimi wiruje. Ariston chwycił cię na tą zasraną super klasę A jak muchę na lep . :D Przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony, ale trafileś właśnie na mój czuły punkt..
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  zayzayer
  Home appliances specialist
  :arrow: arcu Coś tak czuję, że te dwa płukania w Twoim aristonie to i tak o jedno za dużo :D Ale najciekawsze jest to, ze aristony są bezawaryjne, a indesity, które schodzą z tej samej taśmy sa awaryjne.
  Babki przy taśmie mają przewalone, muszą cały czas uważać, żeby części dobre nie wstawić do indesita, a skolei te złe nie daj Boże do Grand-Lux-Torpedo Aristona. :lol:
 • #8
  User removed account
  User removed account