Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston

spayder 11 Lip 2004 13:10 11472 7
  • #1 11 Lip 2004 13:10
    spayder
    Poziom 10  

Witam,
    Przymierzam się do zakupu pralki Ariston AVD 109, czy ktoś posiada tę pralkę i jakie są wasze spostrzeżenia.
    Najbardziej interesowałoby mnie jakość płukania, efektywność wyważania, awaryjność oraz głośność (kilka dni temu miałem okazje słyszeć jak pracuje ta pralka w sklepie ale była nastawiona na demo, praca była bardzo cicha czy ktoś miał mozliwość porównania z pracą właściwą tzn z wodą i praniem).
    Okło miesiąć temu był na forum poruszany temat o podobnych pralkach kilka osób było wtedy w trakcie testów jeżeli można prosić o wasze spostrzezenia.
    Z góry dziękuje.

0 7
  • #2 11 Lip 2004 13:42
    Krzychu7
    Poziom 39  

Witam. Posiadam pralkę ARISTON AVD 109 prawie 6 miesięcy. Jest rzeczywiście bardzo cicha, silnika praktycznie nie słychać. Jakość płukania jest bardzo dobra biorąc pod uwagę, że producent przewidział tylko 2 płukania (jest możliwość ustawienia 3 - opcja extra płukanie,ale nigdy nie musiałem z niej korzystać). Pozytywnie oceniam program skrócony-30min. uważam, że w większości przypadków wystarczy wyprać właśnie tym programem. Jeżeli chodzi o wyważenie wsadu to trzeba przyznać trwa to dosyć długo, ale podobnie jak w innych pralkach. Jeżeli chodzi o awaryjność trudno mi coś powiedzieć po 6 miesiącach-na razie zero problemów. Podsumowując pralka całkiem niezła, polecam. Pozdrawiam.

0
  • #3 11 Lip 2004 14:05
    zayzayer
    Specjalista AGD

Te dwa płukania to super lipa. Już 30 lat temu wiedziano, że pralka automatyczna ma płukać min. cztery razy, i to pod warunkiem, że pomiędzy nimi wiruje. Ariston chwycił cię na tą zasraną super klasę A jak muchę na lep . :D Przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony, ale trafileś właśnie na mój czuły punkt..

0
  • #4 24 Lip 2004 10:32
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 24 Lip 2004 19:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 31 Paź 2004 20:47
    24298
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 31 Paź 2004 21:07
    zayzayer
    Specjalista AGD

:arrow: arcu Coś tak czuję, że te dwa płukania w Twoim aristonie to i tak o jedno za dużo :D Ale najciekawsze jest to, ze aristony są bezawaryjne, a indesity, które schodzą z tej samej taśmy sa awaryjne.
    Babki przy taśmie mają przewalone, muszą cały czas uważać, żeby części dobre nie wstawić do indesita, a skolei te złe nie daj Boże do Grand-Lux-Torpedo Aristona. :lol:

0
  • #8 31 Paź 2004 23:06
    24298
    Użytkownik usunął konto