Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G 2.0 16V czujnik położenia wałka rozrządu

27 Gru 2009 13:33 17480 35
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem z moja Astra mianowicie podczas uruchamiania pojawia mi sie bład czujnika położenia walka rozrządu,musze zgasić auto i odpalić ponownie i wtedy odpala bez błedu ale przy gwaltownych dodaniach gazu silnik przerywa tak jakby sie dławił.Dzieje sie tak na gazie i na benzynie(sekwencja).Czujnik wymianialem juz chyba ponad 5 razy i na oryginalne i podrobki i dzien jest bez błedu a później znowu z błedem odpala.Rozrząd sprawdzony,przewody od ECU podobno też(u elektryka)Zostaje chyba tylko Ecu co wy na to??Ma ktoś jakieś pomysły??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    tylko ze ja juz wymienilem 5 czujników i nadal jest to samo
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    oryginalne 4 sztuki i jedna podróbka.Dodam że autko od 3tys obrotów ma na chwilke takie zaciecie i później ciągnie dalej ale tak jakby chcial a nie mogl
  • Poziom 10  
    Proponuje sprawdzic wiazke i zlacze sterownika. Jaki pan ma tam czujnik???
  • Poziom 9  
    chodzi o wtyczke??bo byly dwa rodzaje ja mam wtyczke ta zaokrągloną.Ma Pan jakas note gdzie ida do komputera przewody od czujnika??na jakie piny
  • Poziom 10  
    Nie doczytalem do konca tematu... W tych modelach byly stosowane rozne rodzaje czujnikow... Problem pojawia sie wtedy jak pan zamieni czujnik halla na katowy lub odwrotnie,... Proponuje dobrac czujnik po numerze nadwozia lub sprawdzic dokladnie ten pierwszy jaki byl zamontowany w saochodzie i dobrac taki sam. Ale wiazke tez proponuje sprawdzic

Dodano po 1 [minuty]:

Zaokraglona 3 Piny czy 2???
  • Poziom 9  
    3 piny czujnik był juz zmieniony jak kupiłem auto i ja jak wymianiałem to na forum astry g znajomy podawał mi po numerze nadwozia numery seryjne czujnika i taki kupilem

Dodano po 37 [sekundy]:

GM 90 520 850 taki jest numer seryjny i taki czujnik mam obecnie
  • Poziom 12  
    Ostatnio męczyłem vectre b z takim problemem ,i był komp walnięty.Jak byś miał oscyloskop to bym ci podpowiedział jak to sprawdzić
  • Poziom 9  
    mam od kogo pożyczyć oscyloskop jak możesz to napisz jak sprawdzic z góry dziekuje
  • Poziom 16  
    Miałem podobny problem w vectrze z nieoryginalnym czujnikiem. Po kilku tygodniach pojawiania się błędu wszystko ustało tak jak by komp zaadaptował się do nowego czujnika...
  • Poziom 9  
    no u mnie akurat ten sposob nie sprawdzi sie bo na każdym czujniku jezdzilem po kilka tygodni takze to nic nie da. Myrek305 napisz co dokładnie i jak sprawdzac to wezme dzisiaj ten oscyloskop i zobacze u siebie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z tego co na szybko pamiętam to czujnik siedzi w deklu, były uszczelki podróbki, bardzo grube i pojawiał się taki problem. Czujnik był za daleko od wałka.
  • Poziom 12  
    Na chyba środkowym pinie ,ale moge się mylić jest zasilanie czujnika.Dodam że bardzo dziwne zasilanie bo prądem zmiennym.Na oscyloskopie po włączeniu stacyjki powinieneś mieć sinusoide o napieciu szczytowym ok 2,5 v.Teraz nie wiem czy zdołam przelać moje myśli na papier sensownie i ze zrozumieniem dla innych ale próbujemy.Zrob podziałkę czasową na ok 1s będziesz miał jakąś czestotliwość ok 100hz tam chyba jest .Teraz zmniejszaj czas i patrz czy nie rośnie czestotliwość,powinna byc taka sama cały czas jesli bedzie rosnąć to komp siedzi.Po odpaleniu auta w momencie kiedy grubsza część kółka przechodzi przez czujnik sinusoida robi sie bardziej płaska.Mam nadzieje ze ktos to zrozumie
  • Poziom 15  
    Witam
    Proponowałbym jeszcze sprawdzić ustawienie rozrządu a co za tym idzie napięcie paska. Silniki X18XE i X20XEV były dość czułe na te sprawy. Czasami wystarczył zbyt luźny pasek i były problemy. Co do wtyczek(okrągła i prostokątna) to czujniki były zamienne bez żadnych problemów.
    Powodzenia
  • Poziom 9  
    Witam!
    Komputer odesłalem do naprawy do firmy specjalizującej sie w tym.Co sie okazało komputer jest sprawny, i tu zonk bo juz nie wiem co mam sprawdzić lub wymienić
  • Poziom 9  
    Problem nadal aktualny oże w końcu ktoś dowiedział sie czegos nowego na temat tego problemu badz ma jakies pomysły?? Czy możliwe jest zeby walniety byl czujnik położenia walu a wyskakiwal bład czujnika położenia wałka?? Sprawdzilem juz wiazke i jest ok komputer ok czujnik ok co jeszcze sprawdzic?? Mam ochote wymienic kółka na walkach i wałki tez ale nie wiem czy to ma sens
  • Poziom 9  
    Nikt nie ma pomysłu co zrobic?? :(
  • Poziom 27  
    Kolego miałem w astrze g ten sam problem, wymieniałem czujniki jeden po drugim, podkładałem sterowniki, i ciągle nic, aż w akcie desperacji postanowiłem sobie wymienić czujnik położenia wału, problem znikł jak kamfora, mimo iż diagnozy wskazywały na czujnik walka rozrządu.
  • Poziom 15  
    jawiczka ma racje, tez to spotkalem, a nie odpala zimny dosc dlugo??
  • Poziom 9  
    no wlasnie kupilem czujnik walu na probe i zobaczymy co to bedzie.jak zimny odpala normalnie czasami troche trzeba zakrecic dluzej ale odpala.

Dodano po 1 [minuty]:

a jak nie to bede dalej kombinowal z kolkami rozrzadu pozniej walki i coraz dalej bo nie daje mi to spokoju poprostu samochod sie muli jak cholera az wstyd mowic ze to 2.0 16v 136KM.
  • Poziom 15  
    sprawdz kolo walu korbowego i dobrze ustaw rozrzad a walki rozrzadu sa na klinie czy na stozku??
  • Poziom 35  
    Wymiana wałkow nie ma na pewno sensu.
    Mozliwe powody:
    - luz na klinie kołka na wale
    - źle ustawiony rozrząd
    - zamienione koła wałków ssącego z wydechowym
    - przyczyny elektryczne: wiązka, czujnik itp. Czujnik radzę wsadzić sprawdzony, orginał. POdróbki często fabrycznie niesprawne
  • Poziom 9  
    rozrad jest na 100% dobrze ustawiony sprawdzało to kilku mechaników i pozniej dla pewnosci jeszcze moj kolega takze to wykluczam,wiązka jest sprawna bo sprawdzalem ja osobiscie,czujników wałka rozrzadu wymienilem kilka i prawie wszystkie oryginaly efektu brak,luzu na klinie nie ma rowniez z zamiana koł walkow rowniez nie wypał także zostaje mi tylko czujnik wału badz wymiana kółek na inne moze tym cos dolega
  • Poziom 15  
    sprawdź czujnik wału korbowego i sterownik, zasilenia masy etc, jeśli wszystko nadal będzie ok a błąd czujnika wracał to ecu może dawać ciała
  • Poziom 9  
    no własnie czekam na czujnik położenia wału wymienie i zobaczymy czy cos pomoże.Sterownik był sprawdzany w firmie w Gdansku i jest w 100% sprawny,masy i połączenia tez sprawdzilem
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    jak czujnik ci nie pomoże to wpadnij do mnie to zobaczymy

Dodano po 3 [sekundy]:

jak czujnik ci nie pomoże to wpadnij do mnie to zobaczymy
  • Poziom 26  
    siemianek napisał:
    sprawdz kolo walu korbowego i dobrze ustaw rozrzad a walki rozrzadu sa na klinie czy na stozku??

Nie radzę w takim razie tam wpadać.
  • Poziom 9  
    dlaczego nie radzisz wpadać?? Dział w jakim piszemy dotyczy elektroniki a nie mechaniki .