Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez ATU, pytanie o umowy kupna sprzedaży

Jaras-J 27 Gru 2009 16:02 1519 8
  • #1 27 Gru 2009 16:02
    Jaras-J
    Poziom 12  

Witam, mam pytanie o stronę prawną zawartych umów które są w historii tego auta.

Dowód rejestracyjny jest na Pana "X".
    Pan "X" sprzedał auto z datą 30.09.2006 panu "Y" z kwotą 2200zł na umowie. Tu zaczynają się schody ponieważ Pan "Y" nie przerejestrował auta w terminie 30 dni na siebie. Wykupił tylko OC które zresztą jest ważne do dziś ponieważ za nie płacił. Pan "Y" sprzedał auto panu "Z" z datą 17.12.2009 a więc po 3 latach od kupna gdzie był właścicielem tylko na podstawie umowy za kwotę na umowie 500zł. Pan "Z" sprzedał auto mi z datą 20.12.2009 za kwotę na umowie 400zł.

Teraz pytanie? Czy to auto można przerejestrować? Problem widzę w niezapłaconym przez pana "Y" podatku od kwoty 2200zł o wysokości 2% tej kwoty czyli 44zł oraz w przekroczonym 36 krotnie czasie na przerejestrowanie. Czy ktoś się orientuje co można w tej sytuacji zrobić?

0 8
  • #2 27 Gru 2009 17:24
    globus
    Poziom 24  

Nic iśc i płacić, kara w US to groszowa sprawa.

0
  • #3 02 Sty 2010 18:00
    Chudson
    Poziom 11  

kary za niezarejestrowanie w terminie 30 dni urzędy nie nakładają

0
  • #4 07 Sty 2010 21:28
    Marcinbaz
    Poziom 2  

niczym się nie przejmuj i idź do urzędu, powinni to odkręcić.

0
  • #5 08 Sty 2010 14:49
    b.zos
    Poziom 15  

Aleśta chłopu doradzili....
    Po kolei jeśli ten pierwszy właściciel powinien zapłacic Podatek od czynności cywilno-prawnych zwany opłatą skarbowa to jest dobrze ,jeśli nie no to jest problem i to BIG......ZGODNIE Z PRAWEM ON NIE MÓGŁ SPRZEDAĆ TEGO POLONEZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I TO ON MUSI ZAŁATWIĆ TO W URZĘDZIE SKARBOWYM BO TE KOLEJNE UMOWY SĄ BEZPRAWNE!!!!!!!!!!!!!!!!1
    Pierwszy kolo to musowo ten podatek musiał zapłacić a ci pozostali jeśli US nie kwestionował ceny zakupu to nie płacą ,gdyz czynności do 1000 zeta są zwolnione z opłaty
    POWTARZAM Dopiero po uiszczeniu opłaty tzw. skarbowej może dalej rzęcha sprzedawać ..
    Problemem zasadniczym jest info na kogo wlaściciel z dowodu rejestracyjnego rzęcha wyrejestrował...
    gdyż cały ten korowód Właścicieli w owym czasie- musi być kompletny mając te wszystkie umowy w ORYGINALE możesz próbować szkuta zarejestrować...
    I nie próbuj kogos pominąc lub antydatować umowę pisz wszystko zgodnie ze stanem faktycznym ,bo tutaj znowu natępna pułapka w postaci OC!!!!!!

0
  • #6 18 Sty 2010 08:10
    ptasior1988
    Poziom 12  

Ja proponuje pójść do urzędu i poprosić panią w okienku o pomoc. Wydaje mi sie ze wystarczy pójść z umowami i przerejestrować auto.Ja na swoje miałem 3 umowy poszedłem z wszystkimi i zarejestrowałem bez problemu.A co do podatku to powinni ścigać człowieka który zalega im z płatnością czyli pana x.

0
  • #7 20 Sty 2010 19:00
    b.zos
    Poziom 15  

No bo miałeś farta , zgadzał ci się pierwszy nabywca ,jakbyś miał na np. Kowalskiego TO BYŚ ZAREJESTROWAŁ NA.......SZROCIE

0
  • #8 21 Sty 2010 09:54
    kamil907
    Poziom 28  

Ja też rejestrowałem auto ojca na które były trzy umowy bo poprzeedni właściciele nie rejestrowali auta. W US nawet nie patrzą na poprzednie umowy. Po prostu dajesz im tą na siebie i ci naliczają podatek a jeśli uznają ci cenę z umowy to jesteś z podatku zwolniony ale zgłościć się z tym i tak trzeba. W wydziale komunikacji później już nie będzi żadnego problemu, ważne jest tylko żeby ciągłośc umów się zgadzała (żeby przypadkiem nie pominąc jakiegoś właściciela bo nie będzie się zgadzało).

0
  • #9 02 Kwi 2011 12:15
    Jaras-J
    Poziom 12  

Wszystko tak jak mówicie. Temat zamykam.

0