Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik DMX Flash FL-2401+PAR64 podłącz-konfiguracja

piotr.kap 27 Gru 2009 16:50 5846 4
  • #1 27 Gru 2009 16:50
    piotr.kap
    Poziom 2  

Bardzo proszę o pomoc JESTEM CAŁKIEM ZIELONY.........
    chyba niepotrzebnie to kupiłem sterownik DMX FL-2401 (nie mogłem sie dogadać ze sprzedawcą)
    http://flash-butrym.pl/sklep/product_info.php...4651&topSsid=5c2f7904fcedd9debf7b9258b363ab3d
    PAR64DMX
    http://flash-butrym.pl/sklep/product_info.php...4690&topSsid=5c2f7904fcedd9debf7b9258b363ab3d
    jest niby instrukcja do tych urządzeń ale jestem chyba za ciemny do tego.
    Bardzo proszę mi pomóc.
    [/u]

0 4
  • #2 28 Gru 2009 11:20
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

Sprzedawca zaproponował Ci ten sterownik ponieważ w swojej ofercie nie ma innego w przystępnej cenie. Jednym słowem sprzedał co miał.

Jeśli decydujesz się i zostawiasz ten sprzęt (lub brak możliwości zwrotu sprzedawcy), to rzekłbym trudno, stało się.

Fakt instrukcja obsługi do tego sterownika jest dostępna (ma pewne nieścisłości).
    Programowanie sterownika (scen) odbywa się "standardowo", można tu nawet zastosować instrukcję od (taniego) sterownika 192 kanałowego z dżojstikiem (lub bez) np. produkcji Vellemana. Różnica to liczba kanałów (których i tak pewno nie wykorzystasz), strony A i B rozdzielone co 10 (12x20=240).
    Instrukcja zawiera błąd co bo ilości kanałów strony A i B - to mi się rzuciło w oczy.

Opis programowania jest zawarty w instrukcji więc z tym powinieneś sobie poradzić lub skorzystać z innego.

Wraz ze sterownikiem powinieneś (chyba) dostać krótki kabel DMX (zakończony wtyczkami).

Na PARze ustaw adres za pomocą DIP-ów (takie małe przełączniki w tylnej jego części).
    Dla adresu 1 (standardowo przypisany na sterowniku klawiszowi SCANNER1) przełącz w pozycję ON (lub OFF- bo i tak bywa) przełącznik 1 i 10 na tylnej części PAR-a (tym rzędem przełączników).

Podepnij kabel (ten DMX-owy) od sterownika do PAR-a. Włącz zasilanie sterownika i PAR-a. Po uruchomieniu sterownika, znajduje się on w trybie BLACKOUT (miga dioda) więc aby wyjść z tego trybu wciśnij przycisk o tej nazwie.
    Aby sprawdzić czy PAR reaguje na sygnały od sterownika wciśnij klawisz SCANNER1 (zapali się dioda przy tym klawiszu), upewnij się że znajdujesz się na stronie A klawiszem PAGE SELECT ma się świecić dioda przy literce A. Przesuwając suwakami od 1 do 4, PAR powinien reagować (pod suwakiem 1 powinna być funkcja dimmer i stroboskop, suwaki od 2 do 4 odpowiadają za kolory).

Gdyby coś nie chciało działać sprawdź ustawienie przełącznika DMX POLARITY na sterowniku (na ściance gdzie podpinasz zasilanie i kabel DMX). Kabel na sterowniku podpinasz do DMX OUT, na PARze do DMX IN. Dobrze jest koniec linii DMX zakończyć terminatorem ale u Ciebie powinno zadziałać i bez tego.

Reszta to programowanie scen jakie sobie wymyślisz.

0
  • #3 28 Gru 2009 12:17
    piotr.kap
    Poziom 2  

Dzięki wielkie!!!!!!!!!
    sprawdzę wieczorem mam nadzieje że nie będzie niespodzianek.
    Pozdrawiam

0
  • #4 20 Sty 2010 02:01
    marioR
    Poziom 11  

Koniecznie używaj przewodów ekranowanych do podłączania sterownika z urządzeniami, brak ekranu powoduje nieprzyjemne efekty, wariują urządzenia i nie wiadomo co się dzieje, nie ma nad tym kontroli.

0
  • #5 01 Kwi 2012 22:23
    waldek_b22
    Poziom 1  

witam zakupiłem sterownik flash 2401 i 2 głowice flash 300 i podłączyłem do sterownika i ustawiłem sceny. Glowice chdza symetrycznie a problem mam z tarczami gobo ponieważ chodza w przeciwna strone 1 w lewo 2 w prawo i kolory i wzorki nie zgrywaja sie, co zrobić aby kolory i wzorki były takie same ? Prosze o POMOC ! ! ! dzikie wielkie z góry

0