Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buggy 126p .Nie osiąga wysokich obrotów.

27 Gru 2009 17:20 2671 12
  • Poziom 9  
    Witam Państwa.
    Mam wielki problem odnośnie fiata 126p, a dokładnie silnika, który mi posłużył za budowę buggy. Problem dotyczy pracy silnika. Na wolnych obrotach chodzi idealnie, żadnych problemów, lecz po dodaniu gazu silnik się dusi, strzela z gaźnika i nie osiąga wysokiego poziomu obrotów. Da się jechać lecz na około 1/3 mocy silnika. Problem znika po przestawieniu zapłonu (na oko), lecz wtedy silnik jest bardzo słaby,ciężko go odpalić i strasznie szarpie przy niższej prędkości. Sprawdzałem już kilka cewek, kondensatorów , wymieniłem świece, kable WN, przerywacz. I dalej to samo. Silnik jest z 1994r, gaźnik posiada elektrodyszę, lecz nie mam pojęcia jak ona działa(nie jest podłączona). Proszę o konkretne rady. Z góry dziękuje
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A przecież to dysza wolnych obrotów odpowiada za wolne obroty silnika. Powinna być podłączona do zasilania cewki zapłonowej lub przed zasilanie przewodu oporowego, jeśli jest.
    A jeśli jest niepodłączona i zamknięta, to pewnie wolne obroty są uzyskane na jakiś dziwnych ustawieniach gaźnika i po otwarciu przepustnicy silnik się zalewa.
    Zresztą pełna dokumentacja i opisy regulacji są bezproblemowo dostępne w sieci. Chwila szukania.
  • Użytkownik usunął konto  
    Wystarczy wykręcić elektrodyszę i wstawić zwykłą. Nie trzeba gaźnika wymieniać. Elektrodysza miała to zadnie, że miała odcinać paliwo po wyłączeniu zapłonu, co przeciwdziałało samozapłonom, do których chłodzony powietrzem silnik malucha jest skłonny.
  • Poziom 9  
    Dodam jeszcze tylko że silnik procował normalnie jakieś 3 lata na tym gaźniku(z niepodłączoną elektrodyszą),czasami przytrafiały się takie historie że przerywał, ale po przejechaniu kilkuset metrów chodził już dobrze.A teraz mogę przejechać kilka kilometrów i problem pozostaje. Gaźnik wyczyściłem i nadal to samo. Czy może mi ktoś powiedzieć jak zachowuje się silnik ze spaloną cewką lub kondensatorem?
    Pewnie elektrodysza ma wyciętą iglicę, sama dysza zaś jest zwyczajnie zapchana. Odkręcić zdjąć mosiężną końcówkę, przeczyścić, sprawdzić czy ssanie wyłącza się do końca, ustawić prawidłowo zapłon i skład mieszanki, wyregulować wolne obroty, cieszyć się jazdą.
  • Poziom 10  
    Ja stawiam na zawory,skojarz fakty czy nie dałeś mu ognia tak aby wypalić zawory.
  • Poziom 9  
    Ostatnia jazda była trochę ostrzejsza,potem był problem z odpaleniem na 2 gary(palił tylko jeden),po wymianie świec został problem z tym dławieniem.Też myślę że gaźnik nie ma nic do tego,ale czemu po przesunięciu zapłonu przestaje się dławić? fakt po takim ustawieniu nie da się jeździć bo ma mało mocy i szarpie,ale na luzie wkręca się do końca bez żadnego dławienia.Czy regulacje zaworów mogę przeprowadzić domowymi sposobami?
  • Poziom 10  
    Zapłon następuje wcześniej,gdy zawory są jeszcze nie otwarte,i jest jakaś kompresja.
  • Poziom 9  
    Ustawiłem zawory lecz nie były wcale tak bardzo rozregulowane,ustawiłem zapłon wg. książki. Jazda próbna zakończyła się negatywnie, nadal się dusił. Na forum wyczytałem o podobnym problemie, tam ktoś doradził żeby dać 2 kondensatory na aparat zapłonowy.Tak właśnie zrobiłem i problem znikł.Nie jeździłem długo więc nie wiem jak długo na tym pochodzi. Oba kondensatory są dobre,sprawdzałem. Czy może mi ktoś wytłumaczyć czemu działa tylko na 2 kondensatorach?
    A ustawiłeś przerwę na przerywaczu? I zapłon. Cewka sprawna? Świece mają dobrą przerwę?
  • Poziom 9  
    Przerwa na przerywaczu dobra, zapłon ustawiony jak napisałem wyżej,a czy cewka dobra?, nie wiem jak zachowuje się spalona,ale mam 3 i na każdej przerywał,świece mają dobrą przerwę.