Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przełącznik DiSeqC za multiswitch-em

27 Gru 2009 18:46 2203 4
  • Poziom 9  
    Do przełącznika DiSeqC dochodzą dwa kable. Jeden z multiswitcha (z sygnałem z Astry) i drugi bezposrednio z jakiegośtam konwertera (z sygnałem z HB). Czy taki schemat jest poprawny ?? Tzn czy przełacznik wtedy zadziała i będzie przełączał pomiędzy tymi dwoma sygnałami ?? Jesli tak to jakie mają byc ustawienia Tunera ??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Warunkowo odblokowany
    Na_ja napisał:
    Do przełącznika DiSeqC dochodzą dwa kable. Jeden z multiswitcha (z sygnałem z Astry) i drugi bezposrednio z jakiegośtam konwertera (z sygnałem z HB). Czy taki schemat jest poprawny ?? Tzn czy przełacznik wtedy zadziała i będzie przełączał pomiędzy tymi dwoma sygnałami ?? Jesli tak to jakie mają byc ustawienia Tunera ??

Teoretycznie jest poprawnie.
    Tyle że jakiś tam konwerter może nie działać.
    A nie wiesz jakie koła mam założyć do samochodu 13, 14 a może 17 calowe?
    Tak ja ty zadajesz pytanie tak odpowiadam.
    Kto może wiedzieć co ty masz za dekoder?!
    Trzeba umieścić w poście podstawowe dane sprzętu aby uzyskać odpowiedź!
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    Na_ja napisał:

To powinno działać. Kabelek od Multiswitcha traktujesz jako antenę. A switch DiSEqC zrobi tylko pierwsze przełączenie. Ale uwaga jeśłi potrzeba komend DiSEqC do multiswitcha to tuner musi obsługiwać kaskadowo połączone przełączniki. Inaczej do Multiswitcha nie trafi komenda przełączająca antenę (są np multiswitche na dwie pozycje satelitarne: 8 wejść sat + tv naziemna i wyjścia do odbiorników).

Oczywiście elementy instlaacji jak tuner, switch i multiswitch muszą poprawnie obsługiwać standardy DiSEqC 1.0i 1.1 oraz opcjonalnie 2.0 i 2.1
  • Poziom 9  
    Już sprawdziłem.

Działa.