Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skaner canon mp240 - błąd 2,155,0

paulinka1904 27 Dec 2009 18:57 6290 8
    paulinka1904
    Level 2  
    Mam problem ze skanerem urządzenia wielofunkcyjnego Canon mp 240. Drukarka drukuje bez zarzutu, bezpośrednie kopiowanie dokumentów poprzez skaner również. Jednak gdy chcę coś zeskanować bezpośrednio do komputera wyświetla mi się komunikat, że skaner nie jest włączony lub kable są źle podłączone... wszystko sprawdzałam już kilka razy..zarówno z kablami jak i włączeniem skanera jest wszystko w porządku...zawsze do tego jest dołączonu komunikat błąd 2,155,0... czy da się to jakoś naprawić? czy jest to związane z wadą skanera? bardzo proszę o odpowiedź!:):)
    leeart

Level 34  
    Stawiam na zły kabel USB lub cos ze sterownikami.
    paulinka1904
    Level 2  
    nie wiem czy to wina kabla USB, poniewaz kiedy podłączyłam drukarkę do komputera mojej kolezanki juz wszystko działało bez zarzutu (łacznie ze skanerem). Ptóbowałam też sciagnac jakies sterowniki z internetu..ale po ich zainstalowaniu to nic nie dało...
    r.frendorf
    Level 13  
    Jak na moj gust to potrzebujesz wgrac lub przeinstalowac program MP Navigator EX. Nie pamietam jak ta drukarka wyglada ale nie ma ona przypadkiem rowniez jakiegos przycisku na panelu kontrolnym do skanowania?
    Paweł1000
    Level 26  
    A lampa się świeci? Bo jak nie to może być wina taśmy skanera, nieraz się załamuje w miejscu gdzie najczęściej pracuje.
    paulinka1904
    Level 2  
    tak zgadza się..na panelu kontrolnym posiada równiez przycisk do skanowania..po jego użyciu dane powinny wgrać sie do komputera jednak efekt końcowy jest taki sam jakbym uzywała MP Navigator Ex, czyli wyświetlenie komunikatu o błędzie...

Tak lampa się świeci:)
    wshk
    Level 17  
    Jesli kseruje to skaner jest dobry.
    Jesli na innym komputerze jest ok to winny jet najpewniej kabel. Lub wzglednie komputer.

A zeby bylo weselej to po podlaczeniu tym wadliwym kablem do innego komputera wszystko moze byc ok.
    r.frendorf
    Level 13  
    czyzby firewall blokowal pliki?
    leeart

Level 34  
    również i tak może być że zapora blokuje działanie skanera i innych urządzeń, spróbuj program "canon tool" dodać do wyjątków. (może wyłącz na chwilę zaporę i sprawdź co w tedy sie dzieje.)