Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krótkofalówka Radmor co sie stało?

DjElano 29 Gru 2009 13:21 4528 42
  • #31 29 Gru 2009 13:21
    DjElano
    Poziom 15  

szkoda moją zgubiłem gdzieś.

• #32 23 Maj 2010 13:52
    DjElano
    Poziom 15  

A jaka jest możliwośc podniesienia czestotliwości do okolo 172 mhz zeby podsłuchiwac służby ??

• #33 23 Maj 2010 15:04
    sp7mfu
    Poziom 19  

Oczywiście że jest. Trzeba tylko wymienić kwarc odbiorczy - to ten na 80 MHz. Nową częstotliwość obliczysz ze wzoru: f(kw) = (f-10.7MHz)/2. Kwarce podejrzewam mają jeszcze w warsztatach łączności komend wojewódzkich policji.
    W powyższym wzorze
    f(kw) - częstotliwość rezonatora kwarcowego,
    f - częstotliwość podsłuchiwana,
    10.7 MHz - częstotliwość pośrednia.

• #34 23 Maj 2010 15:19
    serwis
    Poziom 37  

A kwarce na dany kanał możesz zamówić w firmie OMIG w Warszawie.

sp7mfu napisał:
    (...) Kwarce podejrzewam mają jeszcze w warsztatach łączności komend wojewódzkich policji.
    (...)

Dobrze podejrzewasz :D Wystarczy zgłosić się do warsztatów łączności, powiedzieć- chcę podsłuchiwać wasze służby- i już w "try miga" pędzą do ciebie z kwarcami :lol:

• #35 23 Maj 2010 19:16
    DjElano
    Poziom 15  

chyba nie będę prosił panów z policji o udostępnienie tych kwarców hah.
    czyli wartość kwarca powinna mieć około 80,65 tak??

Zgodnie z 15 punktem regulaminu, proszę poprawić post. Użyj przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu.
    Nie kasować wpisu moderatora! /c2h5oh/

• #36 24 Maj 2010 20:37
    sp7mfu
    Poziom 19  

Troszkę powyżej tej częstotliwości. Zanim zaczniesz walkę o kwarc - dowiedz się na jakiej dokładnie częstotliwości coś usłyszysz.

• #37 24 Maj 2010 22:03
    DjElano
    Poziom 15  

właśnie zauważyłem jeden problem. Na jednym radiu podsłuchiwałem na tej częstotliwości co moje kwarce ale jak podłączyłem radmora pod antenę to głucha cisza. Co może być przyczyną? Warto dodać, że radio ma chyba wbudowana automatyczny filtr szumów ponieważ po włączeniu jest cisza i jak się dowiedziałem zawsze tak było. Może jest uszkodzony jakiś wtyk na kwarc bo mam 4 kanały a kwarców jest tylko jedna para.

Nie wstyd Ci tak pisać? Jeżeli nie, to szanuj czytających i popraw to zanim cały temat trafi do kosza. /c2h5oh/

• #38 24 Maj 2010 22:17
    sp7mfu
    Poziom 19  

Na pierwszym twoim zdjęciu nieco poniżej 2 czerwonych kondensatorów jest potencjometr blokady szumów. Pokręć go w lewo - blokada powinna się otworzyć. Niestety ten sprzęt nie ma wyłącznika blokady.
    Krótkofalówka Radmor co sie stało?

• #39 25 Maj 2010 08:43
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

jacek.szwed93 napisał:
    Na jednym radiu podsluchiwalem na tej częstotliwości co moje kwarce ale jak podlączyłem radmora pod antene to glucha cisza.

Czytam i wydaje mi się, że oprócz "blokady szumów" to ten Radmorek ( potocznie zwanym "cegiełką" ) nie odbierze nic, ponieważ zrobiłeś podstawowy błąd w sztuce radiowej.
    napisałeś, że :
    Cytat:
    zasilam go z prostownika bo to pewniejszy sposób.

A te radyjka bardzo nie lubią złej stabilizacji. :cry:

Radio do naprawy - tylko czy warto, ponieważ nie każdy ma do tego części zamienne a są to nietypowe układy hybrydowe.
    Cytat:
    Warto dodac ze radio ma chyba wbudowana automatyczny filtr szumów

Nie myśl jak typowy użytkownik CB radia. Ten Radmor to radio w paśmie UKF z modulacją FM.
    CB radia to tylko ułamek procenta w radiotechnice.

Pozdrawiam.

• #40 25 Maj 2010 16:04
    henryracz
    Poziom 1  

na 330 mhz

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 12.
    Piszesz bzdury. Ten radiotelefon nie jest w stanie pracować na częstotliwości 330 miliherców...

• #41 26 Maj 2010 17:04
    DjElano
    Poziom 15  

możesz rozwinąć ten długi watek "na 330 mhz" bo chyba mówisz na jakiej częstotliwości pracuje ten radiotelefon i domyślam się ze nie chodziło ci o mhz tylko o MHz.

edit: Zasilam ją z zasilacza stabilizowanego nie z prostownika

• #42 26 Maj 2010 20:42
    serwis
    Poziom 37  

henryracz napisał:
    na 330 mhz

I następna bzdura- nawet na 330MHz też nie może pracować :lol:

• #43 03 Cze 2010 16:35
    DjElano
    Poziom 15  

odkręciłem filtr i nic. Głucha cisza. Przy nadawaniu zapala sie dioda TX i radio pobiera więcej prądu (A) ale to nie świadczy o nadawaniu. Nie mam jak sprawdzić tego radyjka

Szukaj w 5mln produktów