Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS M2N uruchamia sie i wyłacza

zieluś 27 Gru 2009 19:25 1047 3
  • #1 27 Gru 2009 19:25
    zieluś
    Poziom 18  

Witam mam problem z płyta Asus M2n otóż po podaniu napięcia na zasilacz włącza się po czym zaraz się wyłącza. Jeżeli jest podłączony kabel od grafiki komputer nie uruchomi się 2 raz, a jeżeli odepnę kabel od grafiki komputer można włączać do woli i on się równie tyle razy wyłączy. Nie jest to wina zasilacza gdyż sprawdzałem ja na 4 rożnych. Płyta reaguje tak samo bez procesora ramu i grafiki mostek nie grzeje się zbytnio. Zauważyłem iż jeżeli np nie wepnę grafiki to mam urywek sygnału z głośniczka o braku grafiki i komputer się wyłącza w trakcie sygnału. Co może być powodem tego problemu resetowałem bios 2 metodami i wyciągając baterie i zworkom nawet wyciągnąłem kostkę biosu żeby być pewien że zostanie zresetowane nic to nie dało płyta nawet bez biosu się wyłącza. Jeżeli to wina płyty i nic się z tym nie da zrobić to mam pytanie czy spale wszystko (ram grafikę procka) jeżeli porostu puszcze sztywne napięcie na płytę główną ?? zwierając zielony kabel z czarnym w zasilaczu ??

0 3
  • #2 27 Gru 2009 19:29
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zasilacz reaguje w ten sposób na zwarcie. Wymontuj płyte z obudowy (wykluczysz w ten sposób zwarcie montażowe) i uruchamiaj na stole dodając kolejno elementy. Głośniczek oczywiście miej podłączony.

0
  • #3 27 Gru 2009 19:45
    zieluś
    Poziom 18  

No tak ale bardzo mi przykro zapomniałem dodać że to zrobiłem zaraz na początku nie napisałem bo wydawało mi się to zbyt oczywiste zęby pisać że płytę wyciągnąłem z obudowy odkurzyć ją itd ... :) Oczywiście objawy te same :(

0
  • #4 27 Gru 2009 20:13
    ActiveDJ
    Poziom 9  

Weź wyjmij płyte główną i połóż na piance. Złóż całego kompa " na pająka " , podłącz wtyczke zasilacza do uziemionej listwy i wio :) jak odpali to musisz zadbać o uziemienie obudowy i żeby płyta nie dotykała obudowy :) zamontuj ją na kołeczkach dystansowych jeśli ich nie masz

Jak masz zamiar puścić na sztywno napięcia nie ingerując w bios? jedynie dobre tzw " drut mody " lub " pencilmody " to robią.

A tak z ciekawości odłącz wszystko od zasilacza (prócz prądu) , zewrzyj zielony kabelek i niech pochodzi troche zasilacz. jak wyłączy sie to znaczy że gdzieś jest zwarcie w zasilaczu :) ale mówisz że sprawdziłeś.. :)

0