Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kierunku studiów, mechatronika? elektrotechnika?

gruby94ino 27 Gru 2009 19:59 5552 10
  • #1 27 Gru 2009 19:59
    gruby94ino
    Poziom 8  

Witam. Po namyśle zacząłem myśleć o studiach mechatronicznych. Więc stąd mam kilka pytań. Otóż interesuję się samochodami chciałem iść na studia mechaniczne ale ta technologia postępuje tak szybko więc lepiej elektrotechnikę, więc stąd moje pytanie czy na studiach mechatronicznych zdobędę taką wiedzę o mechanice jak na studiach mechanicznych czy mniejszą? Nastepne pytanie to takie czy po mechatronice będę umiał coś zrobić np. w samochodzie z elektryku np. jakiś alarm lub jak teraz są te silniki elektryczne czy będę ja umiał naprawiać bądź chociaż wiedzieć o czym mowa czy mechatronika to tylko połączenie mechaniki elektryki informatyki w 1 a pojęcia będę miał niewiele na te poszczególne tematy. Czy lepiej będzie skończyć studia mechaniczne i iść na 2 fakultet elektromechanikę?

Moderowany przez skryn:

Tytuł tematu poprawiłem.

0 10
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #2 27 Gru 2009 20:12
    any56
    Poziom 39  

Na to chyba masz jeszcze trochę czasu.
    Widać, że masz problemy z poprawną polszczyzną...

0
  • #3 27 Gru 2009 20:25
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na pewno nie idź na polonistykę. I faktycznie, zamiast "studii", to weź się za naukę podstaw.

0
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #4 27 Gru 2009 20:31
    me_super
    Poziom 29  

gruby94ino napisał:
    Nastepne pytanie to takie czy po mechatronice będę umiał coś zrobić np. w samochodzie z elektryku np. jakiś alarm lub jak teraz są te silniki elektryczne czy będę ja umiał naprawiać bądź chociaż wiedzieć o czym mowa

Nikt Ci nie powie co będziesz umiał. Studia NIE WTŁOCZĄ Ci wiedzy do głowy automatycznie - to nie zawodówka. Studia DADZĄ Ci SZANSĘ nauki i wskażą skąd się uczyć i jak myśleć. Nie nauczą Cię jak zrobić alarm w samochodzie (cokolwiek to znaczy) ale być może wiedza zdobyta pomoże Ci się nauczyć budowy i zasady działania. Ale to równie dobrze możesz wiedzieć bez studiów.

0
  • #5 27 Gru 2009 20:43
    gruby94ino
    Poziom 8  

Ale wy jesteście mądrzy. Sama mądrość tryska. No to poprawie pytanie. Czy na studiach mechatronicznych będą jakieś wiadomości dotyczące budowy pojazdów, a dokładniej wiedza o mechanice i elektryce samochodowej czy to będzie tylko ogólnie wiedza o elektryce i mechanice. Nie zależy mi na np. energii odnawialnej czy obróbce metali tylko konkretnie wiedzy związanej z pojazdami.

0
  • #6 27 Gru 2009 20:47
    me_super
    Poziom 29  

gruby94ino napisał:
    Ale wy jesteście mądrzy. Sama mądrość tryska. No to poprawie pytanie. Czy na studiach mechatronicznych będą jakieś wiadomości dotyczące budowy pojazdów, a dokładniej wiedza o mechanice i elektryce samochodowej czy to będzie tylko ogólnie wiedza o elektryce i mechanice. Nie zależy mi na np. energii odnawialnej czy obróbce metali tylko konkretnie wiedzy związanej z pojazdami.

Na 90% nie będzie. Jeśli chcesz być pewno to przejrzyj program studiów na wybranej przez Ciebie uczelni. Albo poszukaj specjalizacji związanej z pojazdami mechanicznymi / maszynami rolniczymi, kiedyś coś takiego widziałem chyba na Politechnice Warszawskiej.

0
  • #7 27 Gru 2009 21:55
    gruby94ino
    Poziom 8  

No 1 normalny. Dzięki za odpowiedź.

0
  • #8 28 Gru 2009 09:56
    crazy_88
    Poziom 42  

Samochody to dziś żadna przyszłość bynajmniej nie u nas w kraju

Polecam akademię morską kierunki pływające albo mechaniczny albo nawigacyjny późniejsze zarobki oficerów wachają się od 5000-15000 euro miesięcznie aha i jeszcze jedno język to podstawa.
    na początek zarobki od 2 do 4 tysięcy euro

obecnie brakuje 40000 ludzi.

0
  • #9 28 Gru 2009 20:05
    gruby94ino
    Poziom 8  

Ok ale czy na tej akademii morskiej jest coś związane z mechanika. Już nawet nie chodzi mi o samochodowa byle by coś z silnikami było związane i i ogólnie z mechanika ale taką jaką mamy w codziennym życiu. Coś naprawić przy silniku itp.

0
  • #10 29 Gru 2009 10:00
    RAHu
    Poziom 11  

Jeśli chcesz się zajmować silnikami to polecam kierunek zwany Budowa Maszyn (Pol Śl). Brzmi może mało atrakcyjnie, ale wszyscy moi koledzy, którzy go skończyli znaleźli pracę bez problemu. Poznasz tam od podszewki zasadę działania i różne układy wykorzystywane w urządzeniach we wszelakich branżach.

Na mechatronice jest bardzo dużo mechaniki, a poza tym w zależności od późniejszego wyboru specjalizacji np. automatyka, energetyka, robotyka lub inne. Sprawdź czy na uczelni, w którą celujesz mają odpowiednią dla Ciebie specjalność na mechatronice.

Można też pomyśleć o elektronice samochodowej na kierunku elektronika i telekomunikacja, ale tam już mechaniki raczej nie uświadczysz (czujniki stosowane w samochodach, układy sterowania pojazdami, systemy wspomagania pracy pojazdu, sygnały spotykane w samochodach itd.)

0
  • #11 29 Gru 2009 17:07
    gruby94ino
    Poziom 8  

O wielkie dzięki kolego za konkretną odpowiedź. Myślę czy nie skończyć mechaniki i 2 fakultet ten elektryka i telekomunikacja.

0
  Szukaj w 5mln produktów