Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór kierunku studiów, mechatronika? elektrotechnika?

gruby94ino 27 Dec 2009 19:59 6509 10
 • #1
  gruby94ino
  Level 9  
  Witam. Po namyśle zacząłem myśleć o studiach mechatronicznych. Więc stąd mam kilka pytań. Otóż interesuję się samochodami chciałem iść na studia mechaniczne ale ta technologia postępuje tak szybko więc lepiej elektrotechnikę, więc stąd moje pytanie czy na studiach mechatronicznych zdobędę taką wiedzę o mechanice jak na studiach mechanicznych czy mniejszą? Nastepne pytanie to takie czy po mechatronice będę umiał coś zrobić np. w samochodzie z elektryku np. jakiś alarm lub jak teraz są te silniki elektryczne czy będę ja umiał naprawiać bądź chociaż wiedzieć o czym mowa czy mechatronika to tylko połączenie mechaniki elektryki informatyki w 1 a pojęcia będę miał niewiele na te poszczególne tematy. Czy lepiej będzie skończyć studia mechaniczne i iść na 2 fakultet elektromechanikę?

  Moderated By skryn:

  Tytuł tematu poprawiłem.

  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  any56
  Level 39  
  Na to chyba masz jeszcze trochę czasu.
  Widać, że masz problemy z poprawną polszczyzną...
 • #3
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Na pewno nie idź na polonistykę. I faktycznie, zamiast "studii", to weź się za naukę podstaw.
 • #4
  me_super
  Level 29  
  gruby94ino wrote:
  Nastepne pytanie to takie czy po mechatronice będę umiał coś zrobić np. w samochodzie z elektryku np. jakiś alarm lub jak teraz są te silniki elektryczne czy będę ja umiał naprawiać bądź chociaż wiedzieć o czym mowa


  Nikt Ci nie powie co będziesz umiał. Studia NIE WTŁOCZĄ Ci wiedzy do głowy automatycznie - to nie zawodówka. Studia DADZĄ Ci SZANSĘ nauki i wskażą skąd się uczyć i jak myśleć. Nie nauczą Cię jak zrobić alarm w samochodzie (cokolwiek to znaczy) ale być może wiedza zdobyta pomoże Ci się nauczyć budowy i zasady działania. Ale to równie dobrze możesz wiedzieć bez studiów.
 • #5
  gruby94ino
  Level 9  
  Ale wy jesteście mądrzy. Sama mądrość tryska. No to poprawie pytanie. Czy na studiach mechatronicznych będą jakieś wiadomości dotyczące budowy pojazdów, a dokładniej wiedza o mechanice i elektryce samochodowej czy to będzie tylko ogólnie wiedza o elektryce i mechanice. Nie zależy mi na np. energii odnawialnej czy obróbce metali tylko konkretnie wiedzy związanej z pojazdami.
 • #6
  me_super
  Level 29  
  gruby94ino wrote:
  Ale wy jesteście mądrzy. Sama mądrość tryska. No to poprawie pytanie. Czy na studiach mechatronicznych będą jakieś wiadomości dotyczące budowy pojazdów, a dokładniej wiedza o mechanice i elektryce samochodowej czy to będzie tylko ogólnie wiedza o elektryce i mechanice. Nie zależy mi na np. energii odnawialnej czy obróbce metali tylko konkretnie wiedzy związanej z pojazdami.  Na 90% nie będzie. Jeśli chcesz być pewno to przejrzyj program studiów na wybranej przez Ciebie uczelni. Albo poszukaj specjalizacji związanej z pojazdami mechanicznymi / maszynami rolniczymi, kiedyś coś takiego widziałem chyba na Politechnice Warszawskiej.
 • #7
  gruby94ino
  Level 9  
  No 1 normalny. Dzięki za odpowiedź.
 • #8
  crazy_88
  Level 42  
  Samochody to dziś żadna przyszłość bynajmniej nie u nas w kraju

  Polecam akademię morską kierunki pływające albo mechaniczny albo nawigacyjny późniejsze zarobki oficerów wachają się od 5000-15000 euro miesięcznie aha i jeszcze jedno język to podstawa.
  na początek zarobki od 2 do 4 tysięcy euro


  obecnie brakuje 40000 ludzi.
 • #9
  gruby94ino
  Level 9  
  Ok ale czy na tej akademii morskiej jest coś związane z mechanika. Już nawet nie chodzi mi o samochodowa byle by coś z silnikami było związane i i ogólnie z mechanika ale taką jaką mamy w codziennym życiu. Coś naprawić przy silniku itp.
 • #10
  RAHu
  Level 11  
  Jeśli chcesz się zajmować silnikami to polecam kierunek zwany Budowa Maszyn (Pol Śl). Brzmi może mało atrakcyjnie, ale wszyscy moi koledzy, którzy go skończyli znaleźli pracę bez problemu. Poznasz tam od podszewki zasadę działania i różne układy wykorzystywane w urządzeniach we wszelakich branżach.

  Na mechatronice jest bardzo dużo mechaniki, a poza tym w zależności od późniejszego wyboru specjalizacji np. automatyka, energetyka, robotyka lub inne. Sprawdź czy na uczelni, w którą celujesz mają odpowiednią dla Ciebie specjalność na mechatronice.

  Można też pomyśleć o elektronice samochodowej na kierunku elektronika i telekomunikacja, ale tam już mechaniki raczej nie uświadczysz (czujniki stosowane w samochodach, układy sterowania pojazdami, systemy wspomagania pracy pojazdu, sygnały spotykane w samochodach itd.)
 • #11
  gruby94ino
  Level 9  
  O wielkie dzięki kolego za konkretną odpowiedź. Myślę czy nie skończyć mechaniki i 2 fakultet ten elektryka i telekomunikacja.