Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki zasilacz do 30v i 5A

27 Gru 2009 20:19 3801 21
  • Poziom 12  
    Witam. ostatnio inwestuje w wyposażenie swojego warsztaciku i teraz przeszła pora na jakiś troszkę lepszy zasilacz. interesuje mnie max 30V i 5A. i kwota nie większa niż 300zł czy taki jak jest na tej aukcji jest dobry?

albo taki
    Link do allegro usunięty. Regulamin.[Rubens]
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 25  
    Zależy czego oczekujesz od tych zasilaczy. Mam na stole zasilacz innej firmy, ale podobnej klasy - nie jest w stanie wydać 30V. Dochodzi tylko do 26V. Ale generalnie spełnia swoją podstawową funkcję jako zasilacz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 30  
    Ja mam tego z 1 linka i jestem zadowolony jak do moich potrzeb i do CENY PRODUKTU.
    Ograniczenie prądowe działa ok.
  • Poziom 30  
    Nie , stabilizuje napięciowo bynajmniej moja wersja. Są dwie wersje i ta druga wyłącza całkiem zasilacz tak jak piszesz.
  • Poziom 12  
    A jakiś używany do 300zł, Będzie trochę lepszych niż to Chińskie badziewie?
  • Poziom 12  
    Motronic. a czy możesz mi podać na pw link do jego aukcji?
  • Poziom 10  
    Schematów takich zasilaczy jest mnóstwo, zrobiłem sobie taki z wyświetlaczem podaje V I R obciążenia i I pobrane przez obciążenie największy koszt to trafo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Siemanko . Akurat przykład ceny tzw. ,,paneli odczytowych '' nie jest najszczęśliwszy z błahego powodu . Cena najtańszych mierników nie przekracza 10 zet , a czasu na dostosowanie ,,chyba '' trochę jest . Ale mniejsza z tym . Sam kupiłem dwa używane zasilacze[dwukanałowe, możliwość pracy MS] polskiej produkcji z początku lat dziewięćdziesiątych za parę groszy . Służą mi ,,wiernie '' do tej pory , oczywiście drobne usterki się zdarzyły i na pewno nie zamienił bym je nawet na nowy zasilacz[ oczywiście w takiej cenie] produkcji wiadomo jakiej .
  • Poziom 15  
    Co sądzicie o tym zasilaczu stabilizowanym S305D oferowanym na aukcjach pewnego serwisu za 225zł

Charakterystyka:

* Płynna regulacja prądu i napięcia w całym zakresie
    * Precyzyjna stabilizacja napięcia i prądu wyjściowego
    * Ustawianie ograniczenia prądu obciążenia w całym zakresie
    * Praca w trybie stabilizacji napięcia wyjściowego (CV) lub prądu obciążenia (CC)
    * Odczyt napięcia i prądu na czytelnych wyświetlaczach LED
    * Dokładność wskazania napięcia 0,1V i prądu 0,01A

Dane techniczne:

* Napięcie zasilania: 220VAC ±10% 50/60Hz
    * Napięcie wyjściowe 0÷30 V
    * Prąd wyjściowy 0÷5 A
    * Temperatura pracy: od -10°C do 40°C
    * Wilgotność powietrza <90%
    * Wyświetlacz typu LED 3½ cyfry
    * Dokładność wskazań napięcia ± (1%+1c)
    * Dokładność wskazań prądu ± (1%+1c)
    * Współczynnik stabilizacji napięcia CV: ≤0.01% + 2mV
    * Współczynnik stabilizacji obciążenia CC: ≤0.2% + 3mA
    * Tętnienia i szumy CV: ≤0.5 mVrms (wartość skuteczna)
    * Tętnienia i szumy CC: ≤2 mArms (wartość skuteczna)
    * Wymiary: 26x13x15 [cm]
    * Waga: 4,6 [kg]

Czy w ogóle warto się męczyć i robić samemu?
    Nie zrozumcie mnie źle, satysfakcja ze zrobienia czegoś samodzielnie jest bez sprzecznie niepoliczalną. Chodzi mi o czysto ekonomiczno-techniczne aspekty. Czy parametry tanich gotowych zasilaczy j.w. są lepsze, gorsze, takie same jak te, które sami robicie? Mam na myśli tętnienia, stabilizację napięcia i prądu, zabezpieczenia, dokładność wskazań, regulację. Jest jeszcze aspekt ekonomiczny, liczyłem mniej więcej ważniejsze elementy:
    -wskaźnik prądu/napięcia 2x24zł (plusem jest że są 4 cyfry)
    -transformator 300-400VA 100zł

na obudowę, elektronikę, radiator, wentylator, gniazda, pokrętła, przewody, jeżdżenie po sklepach zostaje 75zł, pewnie jest to do zrobienia ale musiałbym mieć bodziec poza satysfakcją, że warto. Na korzyść kupnego dochodzi jeszcze gwarancja.
    Używał lub używa ktoś z Was takiego dość popularnego chińskiego zasilacza? Może ktoś go rozkręcał i wie co w nim siedzi.

Link do allegro usunięty. Regulamin.
  • Poziom 33  
    Panowie dla jednego wyjścia zasilacz w warsztacie jest mało przydatny. Jako przykład podaje zdjęcie zasilacza wykonanego chyba w początku lat 80 trzy zasilacze,+- ( na układach 723)regulacja prądu,napięcia. Wskaźnik cyfrowy wcale nie jest przydatny, lepszy przy uruchamianiu,naprawie jest wskaźnik analogowy.Do chwili obecnej go używam ,ma wszystkie zabezpieczenia i jeszcze nie uległ ani razu awarii.Przy samodzielnym wykonaniu dzisiaj podejrzewam ze cena nie przekroczy 300zł.
    jaki zasilacz do 30v i 5A
    Drugi zasilacz jaki mam do zasilania radiostacji na układzie L200 25-30V 10A (regulacja2.5V 30V).Tez nie do ubicia schemat w moich postach-a upłynęło od wykonania 30lat hi za stary żeby się promować w dziale DIY- konstrukcje hi.
    Wszystkie wynalazki chińskie nie umywają się do tego co mam, sprawdzone w Laboratorium Badań Okresowych (-20C +80C) w firmie gdzie pracowałem.
    Pozdrawiam!
    73!
  • Poziom 12  
    a czy są jakieś zasilacze na 12V i co najmniej 30A?
  • Poziom 12  
    a gdzie można takie dostać i ile kosztują?
  • Poziom 12  
    o boże! to jest strasznie drogie! a z zasilacza komputerowego ile można max wyciągnąć?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moderowany przez rubens:

Temat zaniża poziom działu zamykam.