Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter monoblock - odbiera z jednej satelity

jacek_1818 27 Gru 2009 20:37 8407 9
  • #1 27 Gru 2009 20:37
    jacek_1818
    Poziom 9  

Mam tuner Ferguson jakis strasznie stary i kupiłem konwerter UNIVERSAL MONOBLOCK SINGLE LNB GI - 205 PLATINUM X
    i jak ustawiam astre to nie ma hot birda a jak ustawie hot birda to nie ma astry. No i tu zagadka czy źle działa konwerter i musze kupić nowy czy do bani jest tuner.Proszę o diagnoze.Z gory dzieki i pzdr.

0 9
  • #2 27 Gru 2009 21:05
    telesat1
    Moderator na urlopie...

jacek_1818 napisał:
    Mam tuner Ferguson jakis strasznie stary i kupiłem konwerter UNIVERSAL MONOBLOCK SINGLE LNB GI - 205 PLATINUM X
    i jak ustawiam astre to nie ma hot birda a jak ustawie hot birda to nie ma astry. No i tu zagadka czy źle działa konwerter i musze kupić nowy czy do bani jest tuner.Proszę o diagnoze.Z GORY DZIEKI I PZDR

W dekoderze ustaw port 1 astra port 2 hotbird.

0
  • #3 10 Sty 2010 21:35
    wojciech_marchel
    Poziom 15  

niebardzo wiem od czego to zależy ale ja mam ten sam problem albo astra albo hotbird. Mam wrażenie że to chodzi o czasze nie ze wszystkimi mono blocki smigają.

0
  • #4 10 Sty 2010 21:42
    poil137
    Poziom 13  

Musisz poprawnie w tunerze skonfigurować DiSEqC

0
  • #5 10 Sty 2010 22:48
    matzg
    Poziom 35  

Średnica anteny przy monoblocku powinna wynosić 80-90.

0
  • #6 11 Sty 2010 16:50
    thomas707
    Poziom 12  

To co kolega wyżej napisał, Antena 80-90cm , a w tunerze w menu jeżeli jest to ustaw port 1 HB port 2 Astra lub na odwrót. Moze byc też taka sytuacja ze poprostu tuner nie współpracuje z Diseq.

0
  • #7 11 Sty 2010 20:39
    stolarek_1988
    Poziom 20  

lub załapałeś za nie ten uchwyt - niektóre monoblocki tak mają że można je montować w obie strony

0
  • #8 15 Sty 2010 14:56
    jarroQ
    Poziom 26  

Jak by nie przykręcić monoblocka to i tak powinno złapać się sygnał z obu satelit. Patrząc od talerza jeśli monoblock jest wychylony na lewo to ustawiamy centralnie na astrę, jeśli na prawo to na HB.
    Konwerter monoblock - odbiera z jednej satelity
    Z opisu wynika że koledze monoblock działa tylko w pozycji 1. Widocznie tuner nie obsługuje zintegrowanego diseqc w monoblocku lub nie jest włączona obsługa diseqc.

0
  • #9 23 Lip 2010 13:53
    kotekkiti
    Poziom 10  

Witam, podpinam się tutaj, bo nie chciałem zakładać nowego tematu. Jestem w posiadaniu fergusona FX7600, do tego antena offsetowa w kształcie paraboli o wymiarach na boki 80cm -góra dół 90cm, Ostatnio straciłem sygnał na moim tunerze no i wybór padł na konwerter wydawało mi się że to on padł, bo trochę wody się z niego wylało , był Gold edition premium monoblock LMP - 0.1F. Zakupiłem więc nowego monoblocka. Inverto Black Pro single monoblock. W tej chwili za cholere nie mogę złapać żadnego sygnału, już z tydzień próbuje. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje?. W ustawieniach mam typ konwertera : Uniwersal LNB 1, przełącznik diseqc 1,0 (jest do wyboru jeszcze 1,1, lub brak) no i na satelicie hotbird daję diseqc A (jest A, B, C lub D). Z góry dzięki za odpowiedzi. pozdro

0
  • #10 23 Lip 2010 19:51
    LeDy
    Poziom 43  

jarroQ napisał:
    Jak by nie przykręcić monoblocka to i tak powinno złapać się sygnał z obu satelit.

Jak , patrząc przed talerzem, monoblok przykręcony za prawe i patrzy na Hotbirda - to łapie zezem Astrę. Gdy przestawisz monoblocka i lewym do uchwytu to złapie Hotbirda a Astry, przy tym ustawieniu talerza nie.
    Zasada jest taka , że konwerter ustawiamy na Hotbird a zezem łapie Astrę.

kotekkiti napisał:
    W ustawieniach mam typ konwertera : Uniwersal LNB 1
    I to chyba jest przyczyną.

1