Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy jest wejście AUX w Astra radio CD30

xxxPietroxxx 27 Dec 2009 21:21 108226 14
    xxxPietroxxx
    Level 11  
    Mam problem ponieważ nie wiem czy w moim radiu (astra H) jest Aux, radio CD30.

Mam taki kabelCzy jest wejście AUX w Astra radio CD30
    Kabel ten ma trzy piny.
    Czy jest to aux?

Proszę o szybką odpowiedź.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mister_j
    Level 22  
    nie ma AUX, to co jest na zdjęciu to do modułu SDM (airbag). Pzdr
    cnicers
    Level 12  
    Witam
    Udało sie zdiagnozować do czego ta wtyczka/ gniazdko?
    Pozdrawiam.
    xxxPietroxxx
    Level 11  
    tak to jest wejście aux
    szelcom
    Level 2  
    Witam Koledzy w którym miejscu jest ten kabelek do AUX bo ze zdjęcia nie bardzo potrafię namierzyć - wydaje mi się że to jest za hamulcem ręcznym ale nie jestem pewny ?

Dodatkowo czy gdzieś znajdę taki kabel z jednej strony zakończony jackiem by podłączyć MP3 a z drugiej strony zakończony taką końcówką by podłączyć się do w/w kabla.

Jeszcze jedno głupie pytanie jak na radiu CD30 przełączyć się na AUX
    xxxPietroxxx
    Level 11  
    tak to jest za hamulcem ręcznym.
    wtyczkę do tego możne kupić w salonie opla ale jest bardzo droga sam na razie nie kupiłem bo za dużo kosztuje ale jak by była jakaś okazja to bym kupił.
    Jakby pan kupił i zainstalował to proszę o napisanie czy działa.
    szelcom
    Level 2  
    Rozebrałem wskazany element ale w moim samochodzie nie ma takiej wtyczki jak na zdjęciu więc nie wiem o co chodzi.

Będę we wtorek na przeglądzie to pogadam z mechanikami, jak się czegoś dowiem to dam znać.

Pozdrawiam
    xxxPietroxxx
    Level 11  
    jak nie masz takiej wtyczki to oznacza że nie masz podciągniętego z radia aux czyli prawdopodobnie w ogóle nie posiadasz wyjścia aux.
    m13czu
    Level 1  
    Witam,

posiadam astre III (wersja H) 1.6 115 km (85kw) bezyna, 2007 po faceliftingu. Radio CD30. Z tyłu ręcznego (pod miejscem na butelkę) znalazłem wskazany kabelek.

Zakladajac że znajdę kabelek AUX na Jack, jak włączyć tryb aux na radiu? Zgodnie z instrukcją OPEL wspolna dla radia cd30 \ cd30 mp3 powinienem docisnac kilka razy klawisz fm/am i tam pojawi mi sie aux. Dociskam ale skacze tylko am fm, nie ma trybu AUX. Czy trzeba jakos przeprogramowac radio? czy tylko soft czy rowniez sprzęt (jakies zmiany)?

dzieki za info zwrotne!

EDIT: właśnie czytam dalej instrukcje i np opcje glosnosci AUX vol, dostępne są tylko wtedy kiedy źródło dźwięku AUX jest aktywne. Może zatem nie mam AUX pod klawiszem FM/AM gdyż kabel mam nie podpięty?

EDIT: dowiedzialem sie z forum astraklub i anglojezycznych stron iz
    a) najlepiej wyjac radio i sprawdzic czy sa piny aux z tylu przy tym nie wiem czy przy wyjmowaniu radia sie nie wylaczy i czy nie trzeba miec swojego kodu do radia by sie nie zakodowalo (wpisanie go po klawiszu AS.....)
    b) jak ma piny i kabel (albo kabelk samemu dorobic) a nie ma AUX w opcjach (po kliknieciu dwa razy fm/am) nalezy aktywowac TECH 2 (serwis....) opcje aux jestli jest taka mozliwosc.
    zrobienie tego to max 150 pln w aso.
    xxxPietroxxx
    Level 11  
    Radio możesz wyciągnąć ono się nie zakoduje. Możesz nawet go rozłączyć to nic nie zrobi bo radio koduje się z wyświetlaczem i jak byś zmienił wyświetlacz to się radio wtedy zakoduje.
    A aux trzeba aktywować tech2 lub opcom.
    Ja sam już tego nie robiłem z braku czasu ale wyciągałem radio i sprawdziłem piny mam podpięte do radia.
    bodekb
    Level 11  
    Witam

Odświeżę temat.
    Poszedł ktoś dalej z tym kablem ?
    Może ktoś rozpracował tą końcówkę, albo kupił kabel ?

Bogdan
    murat1814
    Level 1  
    Ja mam oryginalny kabel tak to wyjście AUX wychodzi obok hamulca ręcznego . Właśnie szukam tego kabla( dlatego temat znalazłem sprzed 2 lat ;) ) bo mi się końcówka rozwaliła i po podłączeniu mp3 słychać tylko jeden głośnik
    Piotr1991
    Level 11  
    Jest możliwość podłączenia tego wyjścia AUX jeśli nie posiada samochód w montowanego oryginalnie? W serwisie mi powiedzieli, że od roku 2005 były montowane te wyjścia w przypadkowych samochodach ( jak się w fabryce trafiło)
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    Piotr1991 wrote:
    Jest możliwość podłączenia tego wyjścia AUX jeśli nie posiada samochód w montowanego oryginalnie? W serwisie mi powiedzieli, że od roku 2005 były montowane te wyjścia w przypadkowych samochodach ( jak się w fabryce trafiło)

A skąd mamy wiedzieć co masz w aucie i jakie masz radio ?!

Wyjmij radio i zobacz czy masz opis na radiu AUX.
    Piotr1991
    Level 11  
    SZYMON BYDGOSZCZ napisane w temacie, że CD 30