Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo 460 2.0 szarpanie, falujące obroty podczas deszczu

Andrzej_Rzy 27 Dec 2009 21:33 4125 2
    Andrzej_Rzy
    Level 2  
    Mam Volvo 460 silnik 2.0 rocznik 95 problemów mam można powiedzieć trzy. Pierwszy problem podczas jazdy odczuwa się szarpanie na ogół na wszystkich biegach ale tylko przy obrotach 1900 ten problem jest zawsze.Drugi problem pojawia się gdy jest wilgoć pada deszcz a najgorzej po przejechaniu przez kałużę samochód szarpie falują obroty i gaśnie ale z ponownym uruchomieniem nie ma problemu z tym że szarpanie i falujące obroty nie zanikają jedynie się trochę zmniejszają do wjechania w następną kałużę Trzeci problem to po nocy zdarzy mu się nie palić na pierwszy lub drugi cylinder a elektrody świecy po wykręceniu tak jakby były zaoliwione ten problem tak jak drugi występuje przy wilgoci i deszczu.Może kto mi podpowie co się dzieje?
    Przewody, świece, kopułkę wymieniłem oraz mam zamiar wymienić czujnik położenia przepustnicy.Jeżdżę tylko benzyna ale kiedyś był na gazie.
    slaw00000
    User under supervision
    witam, problem z szarpaniem moze byc przyczyna zatkanych wezykow paliwa z baku sprawdzales? mozliwe ze masz cos z pompką paliwa gdzies dostaje sie powietrze? (nowa pompka paliwa 80zł na allegro) moze zmien stacje gdzie tankujesz benzyne moze bema jest z wodą, falujace obroty to normalne w volvo 460 mam ten sam problem, wymien silniczek krokowy powinno byc okej, co do lpg odpalaj zawsze na benzynie niech pochodzi z 2min potem przełącz na LPG a jak juz konczysz jazde to wlacz na benzyne spowrotem i tez niech pochodzi z 2min i dopiero wyłącz silnik.
    Andrzej_Rzy
    Level 2  
    Nic z tych rzeczy, pompka paliwa jest nowa samochód jeżdzi tylko na benzynie a szarpanie występuje przy 1900 obr.i zawsze przy tych obrotach , dodatowe występuje po przejechaniu kałuży, każdej kałuży.
    Mechanicy twierdzą że że przyczyna tych niedomagań musi paść całkowicie. A może coś w komputerze ?