Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer KEX-900, Pamięć PDH001, Problem z odczytaniem kodu

aries_2005 27 Gru 2009 22:12 1982 4
  • #1 27 Gru 2009 22:12
    aries_2005
    Poziom 12  

Witajcie!

Po pierwszym uruchomieniu na wyświetlaczu: COdE, OK. Oddałem do servisu. odczytany kod, wprowadzam, nie mogę ukończyć procedury weryfikacyjnej. Po trzeciej próbie: Err. Serwisant wcześniej mówił że ma problem z odpaleniem unitu po wprowadzeniu kodu, podejrzewał Tuner. Sprawdziłem tuner- działa! Nie wiem skąd to zamieszanie? Dla czego nie można ukończyć procedury weryfikacyjnej? Mam drugą kość PDH001 z KEXa 500. Czy te pamięci można tylko zczytać i czy dobry pomysł to: zamiana kości (ze znanym kodem) i próba ponownego odpalenia unitu? czy spotkaliście sie z takim problemem?
    Poszukuje osoby która sie tego podejmie odpłatnie i daje gwarancje.
    Dziękuje

0 4
  • #2 28 Gru 2009 08:21
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Ja podejrzewam że serwisant podał Ci po prostu zły kod.

Jak masz to podmienić pamięć na próbę zawsze możesz. Nie robiłem go ale to stary model , więc szanse są. :idea:

0
  • #3 28 Gru 2009 23:59
    aries_2005
    Poziom 12  

Witajcie!

Dziękuje za odpowiedź. Zamieniłem pamięć z KEXa 900SDK, który odpalał bez kodu. Zamienilem go do KEXa 900 i zadział od razu! Udało mi sie nawet aktywizować kod na pamięci od KEXa 900SDK (poprzez procedure rejestracyjną- kombinacja klawiszy). Jest teraz jedno pytanie (podejrzewam,że servisant załadował wsad do pamięci z KEXa 900, ale nie do końca dobry): Czy można zgrać wsad pamięci prawidłowy (z KEXa 900SDK) i nagrać go do pamięci z Kexa 900? Tzn: Wyczyścić pamięć, zaladować i OK? Czy potrzebny jest do tego unit, czy tylko pająk kable i komputer?

Dziękuje i pozdrawiam,
    Marcin

0
  • #4 29 Gru 2009 14:15
    tolo
    Poziom 33  

Pewnie, że można ale potrzebny jest do tego programator pamięci eeprom.

0
  • #5 10 Lut 2010 11:06
    aries_2005
    Poziom 12  

Witajcie!

Problem rozwiązany! Niestety algorytm deszyfracji kodu zczytanej kości (prawidłowej) na kod dziesiętny nie jest taki prosty. Na szczęście miałem drugą kość z kodem, która została po prostu skopiowana. Po odpaleniu unitu fatwo było deaktywować kod lub go zmienić przy pomocy klawiatury na panelu odtwarzacza KEX 900 SDK.
    Teraz wszystko odpala jak należy.

Szczególne podziękowania dla serwisu RTV w Łodzi

0
  Szukaj w 5mln produktów