Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clio II (1.6 16V) z LPi - Vialle (Vgen) gaśnie na gazie

gero3 27 Gru 2009 22:14 3078 4
  • #1 27 Gru 2009 22:14
    gero3
    Poziom 10  

Witajcie
    Mam problem z gazem. Samochód mamy od pół roku (przebieg 167tyś km), sprowadzony z belgii z instalacją Vgen LPi Vialle. Od początku samochód jeździł na gazie bez problemów,ale słychać było delikatny szum pompy w zbiorniku z gazem. Ale odkąd zaczął się mróz za oknem, pompa nieco ucichła i zaczęły się problemy z paleniem na gazie. Samochód po odpaleniu na benzynie chodzi bezproblemowo ale jak się przełączy na gaz od razu gaśnie. Jak myślicie co to może być? Mnie się wydaje że to pompa,ale jak to sprawdzić?A może macie jakiś inny pomysł od czego zacząć?
    Pozdr
    Gerard z Krakowa

0 4
  • #2 27 Gru 2009 22:26
    mirben
    Poziom 22  

Czyżby kijowy gaz przeciążył pompę, nie wiem czy jej sterowanie jest przygotowane na takie niespodzianki? Po roztopach nie ruszyła żwawiej?
    Sprawdź chociaż jaki prąd pobiera teraz pompa to coś trochę wyjaśni.

0
  • #3 28 Gru 2009 17:10
    gero3
    Poziom 10  

No właśnie pompa nie zaczęła działać nawet jak było na polu +10. Słychać w bagażniku że pompa pracuje ale dużo ciszej niż wcześniej i może nie dawać ciśnienia,albo w ogóle nie tłoczy gazu.
    A jak sprawdzić jaki prąd pobiera pompa? Jestem trochę zielony w tych sprawach?

0
  • #4 28 Gru 2009 17:25
    mirben
    Poziom 22  

Wpiąć szeregowo amperomierz w przewód zasilania pompy. Sprawdź najpierw czy dostaje zasilanie, czyli 12V. Może odezwie sie ktos i podpowie jaka jest nominalna wartość tego prądu, bedzie porównanie.

0
  • #5 28 Gru 2009 21:45
    gero3
    Poziom 10  

Ok, dzięki, jeśli jutro zdążę po pracy sprawdzić to napiszę,a jak nie to pojutrze rano.
    Pozdr

0