Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z podłączeniem routera wifi z punktem dostępowym

27 Gru 2009 22:40 1218 4
  • Poziom 2  
    Witam i proszę was o pomoc. Mam w domu router ZYXEL wifi z neostradą sieć jest zabezpieczona szyfrowaniem WEP2 i następnie chciałbym podłączyć za pomocą wifi do tego routerka punkt dostępowy DAP-1160 (został zakupiony do dekodera "n"). ustawiałem na AP Client Mode i nic. DAP 1160 podczas podłączenia po kablu z laptopem widzi sieci w zasięgu i jest tam opcja że może się połączyć z siecią w zasięgu, wpisuje hasło do sieci bezprzewodowej i nic. Dodam że mam wgrany najnowszy firmware 1.31B01 proszę was szanowni koledzy o pomoc.
  • Poziom 26  
    Filtrowanie MAC sprawdzałeś?
  • Poziom 2  
    Filtrowanie sprawdziłem. na routerze mam przypisany adres mac z punktu dostępowego a w punktcie dostepowym mam adres karty wifi z laptopa
  • Poziom 26  
    Filtrowanie MAC sprawdzałeś na ruterze i D-Linku? Bo musisz na ruterze wpisać MAC D-linka a na D-linku MAC rutera.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze powiedz jaka odległość jest między nimi? Czy są jakieś przeszkody?
  • Poziom 12  
    W przypadku Dlinków Problem może polegac jeszcze na tym , że nie wystarczy wpisać Mac adresu Dlinka jako AP client . Na AP nadawczym musisz wpisać również MAC adres samego Nboxa . znajdziesz go w konfiguracji nboxa . I powinno ruszyć