Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja dokująca a replikator portów - jakie różnice pytania

kokosz11 27 Gru 2009 23:20 4866 4
  • #1 27 Gru 2009 23:20
    kokosz11
    Poziom 2  

Witam Wszystkich
    Mam pytanie do forumowiczów.
    Czy jest różnica w użytkowaniu replikatora portów na USB z własnym zasilaniem a stacji dokującej. Pomijam zewnętrzne różnice, które widać gołym okiem - laptopa do stacji montuje się a replikator podpina kablem. Czy port USB z replikatora będzie miał na tyle dobrą przepustowość aby obsłużyć monitor 22-24 calowy podłączony do DVI + 4 porty USB (drukarka, skaner, klawiatura czy inne).
    Pytanie ma związek z zakupem laptopa.
    1.Nowy HP ProBook 4510s + replikator

2.Używany (po wystawowy) HP Compaq 6910p lub 8510p + stacja dokująca

Nowe laptopy do stacji dokujących są zdecydowanie poza moim zasięgiem.
    W salonie komputerowym pewnej znanej sieci na podobne pytanie miałem dwie różne odpowiedzi- w zależności do którego punktu się udałem .
    Pozdrawiam
    RAFAŁ

0 4
  • #2 28 Gru 2009 00:01
    jarewa
    Poziom 31  

Żadnej róznicy nie powinno być z portami USB. Ale W replikatorze jest hub usb z własnum zasilaniem i emulatory LPT i RS232. A w stacji dokującej przeważnie usb lpt i rs232 z mostka. I tu jest tylko ten problem z korzystania rs przekonuje do stacji dokującej.
    Teoretycznie do jedno wejścia usb2 mżna podłaczyć 127 urządzeń. Czyli takie drzewo z hubami.

I nie ma takiego urządzenia co by w pełni wykorzystywało specyfikacje usb2 (nie licząc prądowo).

0
  • #3 29 Gru 2009 22:53
    kokosz11
    Poziom 2  

Witam
    Dzięki za pomoc.
    Tez jestem za stacją dokującą. Tyle że cena nowego sprzętu z portem do stacji jest dość wysoka. Generalnie biorę pod uwagą 2 firmy HP i DELL. Zastanawia mnie jedno dlaczego w większości laptopów z portem do stacji nie ma HDMI? A modele z niższej półki są lepiej wyposażone w różnego rodzaju porty.
    Pozdrawiam
    RAFAŁ

0
  • #4 29 Gru 2009 23:29
    jarewa
    Poziom 31  

Co do hdmi to normale podsatawowym portem jest vega. A o co z tymi portami chodzi? jak lepiej?

0
  • #5 05 Lip 2014 20:11
    Marek K80
    Poziom 10  

W replikatorze portów jest złącze LPT, jednakże po zadokowaniu laptopa w menadżerze urządzeń Windowsa XP, żaden port LPT nie zostaje dodany. Jeśli jest to emulator portu jak do niego się dostać - czy emulowany port ma swój adres?

0