Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podlaczenie kominka do pieca gazowego

27 Gru 2009 23:26 2926 2
 • Poziom 1  
  mieszkam w kraju w którym można podłączyć kominek w systemie zamkniętym ale jak go podłączyć z dwófunkcyjnym piecem gazowym?
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 12  
  Witam, zasilanie do zasilania a powrót do powrotu. Oczywiście osobna pompa przy kominku, rury podłączone w instalację gdzie jest odpowiedni przekrój (maksymalny na instalacji). Bardzo ważnym szczegółem jest zastosowanie zaworów zwrotnych przy pompach aby piece się nie ogrzewały nawzajem. Osobiście robię prosty układ elektryczny-przekaźnik - w momencie pracy pompy od kominka rozłączany jest piec gazowy (styki podłączone do sterowania pieca, np szeregowo z eurosterem)
  Osobiście bym nie chciał układu zamkniętego ale jeśli to w.w. sposób podłączenia jest prawidłowy, dla pewności zamontowałbym w tym układzie dodatkowe przeponowe naczynie wyrównawcze wraz z zespołem zabezpieczeń + automatyczny odpowietrznik w najwyższym punkcie. Inne dwa sposoby to poprzez wymiennik lub w układzie otwartym z odłączonym czujnikiem ciśnienia w piecu gazowym (serwisanci na to idą).
  Warto pomyśleć o zasilaniu awaryjnym do pompy kominka (akumulator + przetwornica z ładowaniem lub UPS + akumulator + automat ładujący, polecam systemy na 24V), dużo lepsze i praktyczniejsze rozwiązanie niż kominek z chłodnicą
 • Poziom 2  
  czy nie powinien zamontowany zastac bufor