Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział internetu na 2 komputery

27 Gru 2009 23:46 3873 13
  • Poziom 21  
    Jestem nowicjuszem w tych sprawach, na pewno temat był poruszany setki razy ale mam pytanie znalazłem taki poradnik
    Code:
    Do rozdzielenia internetu będą potrzebne: 

1) Scrossowany kabel sieciowy.
    2) Dodatkowa karta sieciowa w komputerze który będzie udostępniał internet (nie dotyczy połączeń typu
    DSL: Neostrada, Netia itp.)
    3) Karta sieciowa w drugim komputerze.

Jak to zrobic?

Na komputerze nr 1 (na którym już jest internet):
    wchodzimy w Start >> Panel Sterowania >> Połączenia sieciowe >> Klikamy prawym przyciskiem na połączenie internetowe
    (w moim przypadku "Połączenie sieci bezprzewodowej" >> wybieramy Właściwości >> zakładka "Zaawansowane"
    i zaznaczamy "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie sie poprzez połączenie internetowe tego komputera" i klikamy OK.
    Następnie wchodzimy w Start >> Panel Sterowania >> Połączenia sieciowe >> Klikamy prawym przyciskiem na połączenie lokalne >>
    wybieramy "Właściwości" >> zakładka ogólne >> protokół internetowy TCP/IP >> wlaściwości >> i zaznaczasz "Użyj następujacego adresu IP"
    i wpisujemy adres IP 192.168.0.1 a maska podsieci 255.255.255.0 i klikamy OK
    Na komputerze nr 2:
    Wchodzimy w Start >> Panel Sterowania >> Połączenia sieciowe >> Klikamy prawym przyciskiem na połączenie lokalne >>
    wybieramy "Właściwości" >> zakładka ogólne >> >> protokół internetowy TCP/IP >> właściwości >>
    i zaznaczasz "Uzyskuj Adres IP automatycznie" oraz " Uzyskuj adres serwera DNS automatycznie" i klikamy OK.

Dzięki niemu łącze się z drugim komputerem i mogę mu udostępniać dane czy rozdzielam internet (o to mi chodzi żeby mieć 2 komputery z internetem).

Więc tak: komputer 1 ma kartę sieciową D-LINK z koncentrykiem FTC-6 i w niej internet radiowy w tym samym kompie mam modem, komputer 2 ma karte sieciową Realtek na rj45 mogę je połączyć modem(komp1) ---> k. sieciowa (komp2) czy musze dokupić do komputera1 karte sieciową?
  • Poziom 13  
    Wyjaśnij jeszcze raz.
    Masz w 1 komputerze kartę sieciową?
    Masz w 2 komputerze kartę sieciową?
    Jak chcesz połączyć oba komputery bez żadnych switch to kablem krosowanym i ustawić odpowiednie adresy IP i DNS-y. Ale żeby mieć internet na 2 komputerze to musisz mieć włączony 1 komputer.
  • Poziom 21  
    Tak to wiem i właśnie chce tym kablem zrobić, jak odróżnić kabel rj11 od rj45? w ,,komputerze1,, mam karte sieciową ze skrętką(połączona z odbiornikiem na dachu [internet radiowy]) i modem.W ,,komputerze2,, karta sieciowa na rj45 lub rj11 nie wiem jak je odróżnić
  • Admin grupy komputery
    1-RJ45

2-RJ11

Widać różnicę? Korzystaj z google! O jakim modemie mowa (model)?
  • Poziom 21  
    SoftV90 voice speakerphone modem

Mogę go połączyć z k. sieciową komputera2 czy musze dokupić do komputera1 karte?
  • Poziom 32  
    Musisz dokupić drugą kartę.
  • Poziom 21  
    a modem nie wystarczy? :|
  • Poziom 21  
    kupiłem 2 wtyki rj45 kabel też mam i jestem wkurzony bo nie chcą wejść do karty sieciowej RealTek rmc rtl8139a

Dodano po 4 [godziny]:

pomoże ktoś?
  • Poziom 32  
    Wejdą dopiero jak zostaną założone na kable i zaciśnięte specjalną zaciskarką.
  • Poziom 10  
    Witam,
    drugi dzień magluję Internet bezskutecznie w temacie PRZEWODOWEGO (bez WIFI) rozdziału sygnału Neostrady na 2 komputery w sposób NIEZALEŻNY, ale konkretów jakoś nie znalazłem, żeby uskutecznić to praktycznie.
    Na ogólnikach znalezionych w necie praktyki się nie zbuduje.
    Potrzebuję podłączyć NIEZALEŻNIE 2 komputery wykorzystując przydzielony mi modem Neostrady Speedtouch.
    I co dalej ?
    Proszę o łopatologię dla mnie (i wielu innych, jak zauważyłem potrzebujących tej wiedzy) jakie urządzenia są konieczne i jak to KONKRETNIE połączyć, choćby przykładowo.
    Bez durnych porad: "weź kabel i połącz".
    Jakie urządzenie jest konieczne? hub, switch, ruter ? z jakimi parametrami?
    Jaki kabel?: RJ-45, czincz, euro-smart, RS232, HDMI, USB2.0, a może USB5.0?
    Bredzących na forach jest za dużo, skoro tyle było już pytań i brak konkretnej celnej odpowiedzi, znalazłem więcej ogólnikowych-bredni niż odpowiedzi-konkretów.

Proszę Szanownych Administratorów o wyrzucanie śmieci z ogólnikowymi bredniami z tego tematu.
    Do nie wyżytych oklepywaczy klawiatur - Nie wiesz, to nie pisz i nie zaśmiecaj forum.
  • Poziom 32  
    Za pomocą tego nie połączysz to ma tylko jedno wyjście USB. Potrzebujesz ruter z wbudowanym modemem ADSL. Nim zastąpisz tego od TP. Jeden kabel UTP ze złączem rj45 dostaniesz z ruterem długość ok 2m. Drugi musisz dokupić.
    Ruter np taki ARCOR Wlan 200 czyli Zyxel P-660HW-T7C za 100 na portalu aukcyjnym. Lub coś takiego Pentagram Cerberus P 6311-072
    (bez wifi sam używam). Jest tego pełno aby miał tylko wbudowany modem adsl.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzięki za odzew i wyjaśnienia.
    co nieco już mi się rozjaśniło, ale generalnie potrzebuję połączenia kablowego.
    Widzę to tak.
    Zamiast Speedtoucha 330 podłączam się Petagramem P6311-072 za pomocą kabelka RJ11 i wychodzę kablami RJ45 obojętne jakimi, bo on tam chyba sam wychwytuje ich krosowania i sobie automatycznie ustawia - mogę wyjść max na 4 urządzenia.

Tylko czy Neostrada nie będzie się krzywiła, czy jest to legalne ?
  • Poziom 32  
    Jest legalne (w jednym domu rodzinnym), będzie działać bez żadnych problemów.