Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP series PPP012H-S model: AP091F13P Out: 19V/4,7A/90W naprawa...

28 Gru 2009 01:35 8390 5
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam zasilacz od laptopa HP Compaq 8510P PPP012H-S.
    Parę tematów z nimi jest, ale nie znajduję odpowiedzi.
    Zaczęło się od tego, że zasilacz zaczął "pykać" co sekundę, a ostatecznie przestał ładować laptopa podobnie jak w temacie:

:arrow: Zasilacz do laptopa HP 6710 19V/4,74A 90W naprawa

Jak :arrow: kolega plocu2 wymieniłem przewód zasilający z zasilacza do laptopa i zasilacz przestał brzęczeć.

Sprawdziłem przewód (stary), który wymieniłem i ma zwarcie na przewodzie "+" i "-" , natomiast na nowym dziwi mnie, że na "bolcu" jest napięcie 19.63V, a koledzy piszą, że ma być 6-15V.
    Czy mam gdzieś zwarcie na płytce i czy jest to normalne?
    Oczywiście nie podłączyłem jeszcze zasilacza do laptopa bo się boję by czegoś nie spalić.

Mam też drugi zasilacz HU 10042-4027 i zaczęło w nim coś syczeć po stronie pierwotnej.
    Mam nadzieję, że to jakieś kondensatory elektrolity, a w nim napięcie mam +6.63V na bolcu, i to mnie zastanawia do tego zasilacza powyżej. Co prawda są to 2 różne zasilacze...
  • PCBway
  • Poziom 26  
    Witam.
    Jeśli na wyjściu zasilacza pojawiło się napięcie 19.63V to znaczy, że powinno tyle być. :)
    Na zasilaczu powinno być napisane ile wolt powinien dawać, ale może dawać więcej poprzez spadki napięcia pod obciążeniem.
  • PCBway
  • Moderator
    :arrow: lukavip
    Witam
    Zacznijmy od tego, że na cytowanym temacie masz oryginalny zasilacz HP wraz z jego naklejką na, której masz podane najważniejsze dane:
    Cytat:
    AC Adapter Seriess PPP012H-S
    Produkt of China (B) PA-1900-08H2
    HP Part No. 384020-001

OUTPUT: 19V/4,7A

Więc zamiast rozpisywać się o tym czy o tamtym podaj, zrób zdjęcie swego zasilacza i jego naklejki.
    Zresztą w tym samym cytowanym przez Ciebie temacie masz jego podsumowanie, które zacytuję:
    plocu2 napisał:
    Jakby komuś była potrzebna informacja jak to jest we wtyczce do laptopa podłączone to podobnie jak w kablu:
    Środkowy bolec to +15V, od środka (blaszka) jest +19V, a na zewnątrz wtyczki masa.

Tak więc należy tylko czytać post ze zrozumieniem jego treści, a nie zakładać od razu kolejny temat.
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D
  • Moderator
    lukavip napisał:
    Co do tematu, chciałem być pewien. Jak dołączam się do innych tematów to jestem banowany.

1. Przede wszystkim swój temat należy zakładać, a nie doklejać się do innych...
    2. Zakładasz temat tylko o jednym zasilaczu (modelu).

Natomiast ja w moim poprzednim poście napisałem odpowiedź na Twe wątpliwości w postaci podania przykładu i zacytowania odpowiedzi, która stanowi wyjaśnienie.
    Wykonanie wewnętrzne zasilacza może być różne, ale wyprowadzenia napięć muszą być jednakowe, a wartości napięcia i prądu również i tak jest w Twoim wypadku.

Pokażę Ci jeszcze inne zdjęcie z innego zasilacza, ale ma takie same parametry wyjściowe, a jego model serii jest taki sam i również HP:
    HP- PPP012H-S 19V-4,7A-90W- inne wykonanie tego modelu...
    PS.
    Proszę przeczytać i zastosować do zdjęć w swoim poście powyżej oraz dodaj zdjęcie od spodu płytki PCB...