Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stół konsola DMX - chiński Avolites - opinie

marcinopelski 28 Gru 2009 08:29 4430 13
  • #1 28 Gru 2009 08:29
    marcinopelski
    Poziom 8  

Witam. Chciałbym kupić stół DMX do głów, parów Led, pixelbarow, stripów, stopni mocy czyli klasyczny stól na scene ale nie tylko. Obecnie to co mam nie wystarcza -SGM Pilot 2000 i Nadir Proximy. Myslalem o Avolites Pearl ale to rząd 20 tys za uzywany. Może doradzice coś do 10tyś. Za 10 to chyba o radierowym stole mozna pomarzyć? Wiem żę temat był wałkowany wiele razy ale może cos ciekawego sie pojawiło na rynku. Licze na kazda wskazówke.
    Co do wymogów mam 20 główek 250 i 575 pixelbary zarowe pc led par - czyli standard. Może ktoś pracowal na podróbce Avolites z Chin i może sie wypowiedziec na temat awaryjnosci jakosci wykonanaia bo zakup taki również biore pod uwage.

0 13
  • #2 28 Gru 2009 17:16
    diodakiler
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Poszukaj na allegro używanego Avolita (np. shadow lub bardziej raiderowy perła 2000 i w górę)

Nie polecam podróbki perły - nie przechodzi połowy raiderów - czasem soft zapisany na dyskietce - bo taki używa połowa LJ (gotowa sztuka + specyfikacja raideru) nie chce współpracować z chinami. I się wtedy zaczyna :P:P:P zaczynają się wkur. bo muszą edytować swoje gotowe ustawienia - strasznie wolny chińczyk - wolniejszy od oryginału przy dużej ilości operacji. Kup sobie Tigera lub 2010 i będziesz mógł spać spokojnie zero problemów podczas sztuki - mając firmę rentalowa możesz brac w lizing lub sprowadzić.

0
  • #3 26 Lut 2010 22:20
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pracowałem na podróbce przez dużo czasu i nie można im (Chińczykom) nic zarzucić. Soft oryginalny Avo i nie było sytuacji żeby coś mi nie zadziałało tak jak powinno.

0
  • #4 27 Lut 2010 10:47
    diodakiler

a możesz to jakoś udowodnić bo chce kupic dla kogos ten stół
    ja pracowałem 2 x na tym i się z 10x zawisło podczas kopiowania sztuki z dyskietki do stołu. przyjechał orginalny avo i za 1 razem sztuka załadowana

0
  • #5 27 Lut 2010 12:00
    pol102

Pewnie, że mogę bo prawie każdą sztukę mam jakoś udokumentowaną :) I nie korzystaj z dyskietek, pendrive'y lepsze :]

0
  • #6 18 Maj 2010 06:46
    Pagan12
    Poziom 10  

No właśnie Panowie ja mam też taki dylemat, czy chińczyk, czy orginał ? Różnica w cenie to 12000 pln, za taką różnicę można coś do kupić. Ale obawiam się trochę chińczyka. A orginał używany to też dylemat.

0
  • #7 18 Maj 2010 13:43
    diodakiler

Mogę sam sobie teraz zaprzeczyć czytając moja wypowiedz z przed paru tygodni. testowałem go parę tygodni w ekstremalnych warunkach mróz, deszcz, wilgoć transport z sztuki na sztukę itd itp.

jedziemy...
    idealna kopia soft oryginalny avo 2008 - nie będzie nowszego od 2010 w górę są już zabezpieczone dane wiec chiny już tego nie skopiują - chociaż nie ma rzeczy nie możliwych dla szybkich dłoni.

minusy -
    potrafi się zawiesić jak oryginalny avo :)

kolejny minus to wewnętrzny dysk usb - przestał być wewnętrznym - po-prostu znikł z dostępnych opcji magazynowania chociaż przy scanie pamięci wykrywa go i dolicza pamięć usb. Myślę ze przy formatowaniu powinno go wykryć.Teraz nie potrzebny jest - mam zewnętrzny usb.

- trzeba sobie zrobić przejście z 5pin na 3pin 4 szt. te ich są tragiczne.

- lampka ledowa tez świeci jak prawie ledowa :)

Monitor - no tu pisać nie muszę ze nie jest to cacko techniki zaawansowanej - szczegolnie jak widzisz krzaki po odpaleniu stołu pierwszy raz - j. chinski

Cena ??hmm 7700zł (zwolnione cło) z przesyłka z chin więc nawet jak bym miał kupić coś w pl używanego z Avo bym się nie zastanawiał i brał chinola. Za cenę 21000 masz 3 stoły pracujące jak jeden identyczny.
    Gwarancja - niby jest 24 ale kto to wie :)

0
  • #8 19 Maj 2010 18:39
    hirogen
    Poziom 33  

A nie lepiej zapolować na oryginała ebay'u można ustrzelić z Anglii czy Niemiec sztukę za 1/3 ceny. Kolega wyrwał Pearla za 7000+wysyłka w stanie idealnym.

0
  • #9 25 Maj 2010 21:27
    pol102

Bałbym się. Chinole wyeliminowali kłopoty ze złą pracą suwaków przy dużej wilgotności i prowadzą support on-line, wiem bo poznałem panią menager takiego producenta ;) Zresztą używki to zawsze zniszczone eksploatacją suwaki ;)

0
  • #10 14 Cze 2010 12:44
    wasu11
    Poziom 10  

no to ja moze sie wypowiem gdyz mialem do czynienia z podrobka avo 3 tygodnie temu...mikser STONE 2048

suwaki tragedia... moze zostal wyeliminowany problem z wilgotnoscia (ja sie z nim na szczescie nie spotkalem) ale jak mocniej sie w nie dmuchnie to playbaki same wstaja...

BARDZO ubogo wyposazone oprogramowanie w urzadzenia, wiekszosc trzeba wgrywac recznie...

pendrive...hehe myk marketingowy...oczywiscie jest wejscie na pena ale producenci zapomnieli dodac tego ze zeby wogole dzialal to musi byc sformatowany ich programem na FAT12 czyli rozmiar dyskietki. Inaczej mowiac zamiast 512MB mamy pendriva o pojemnosci 1.44MB oczywiscie program dostaniemy dopiero po zamailowaniu do supportu...

stol podczas 2 koncertow ktore w sumie trwaly 4 godziny zawiesil sie 3 razy to chyba nie jest dobry wynik :-/ no i dodatkowo maly ale jednak widoczny ubytek to monitor...
    czy trafilem na slaby egzemplarz tego nie wiem. Jedno jest pewne zrazil mnie do siebie po 4 godzinach a uwierzcie pracowalem juz na roznych sprzetach i mi nie jestem wybredny ...

plus jaki widze w tej chwili to tylko cena...

reasumujac:
    pracowalem na avo 2004 i na stone 2048 i z reka na sercu moge powiedziec ze lepiej jest dolozyc pare groszy i kupic uzywke avo niz tego chinola zwlaszcza ze serwis jest w warszawie i nie ma problemu z naprawami...

pozdrawiam i zycze rozsadnych zakupow

1
  • #11 14 Cze 2010 12:54
    diodakiler

Z penem ?? pierwsze słyszę.
    Ja mam Pena 2 giga i jest po formacie w pc nie pamiętam chyba ntfs odpalasz ściągnięty sofy avo z bibliotekami urządzeń i instalujesz go na penie. Temat zamknięty.

http://www.avolitesdownload.com/PersonalityFiles/Downloads/2008.exe

Biblioteka urządzeń - jak wgrasz aktualna to ja masz jak nie to masz ochłapy z roku 2008 - bo wtedy ten soft został skopiowany z oryginalnego stołu.

jedyny minus to to ze wysiadł u nas wewnętrzny dysk przestał istnieć ale dla systemu jest nadal i można go formatować itd ..

zawiesił sie?? oryginalne avo tez lubi :) kilka razy ma miesiąc pamiętajmy ze systemy na tych stołach to stare pcty z lat 90tych oparte na dosie nie Linuksy jak w ma :)]Link[/url]

0
  • #12 14 Cze 2010 13:44
    wasu11
    Poziom 10  

Cytat:

Z penem ?? pierwsze słysze.
    Ja mam Pena 2 giga i jest po formacie w pc nie pamietam chyba ntfs odpalasz sciągniety sofy avo z bibliotekami urzadzen i instalujesz go na penie.

zacytowal bym maila jakiego otrzymalem od supportu guoda lighting ale z oczywistych powodow nie moge... generalnie z penym byl taki problem, ze jak sie go wsadzalo do doku to przed formatem na FAT12 (a byly proby z NTFS FAT i FAT32) niestety go nie wykrywal...nie wiem czego to jest wina tez sie zastanawialem a na chwile obecna jedyna odpowiedz mi sie nasuwa...poprostu jak to chinczyk stol stolowi nie rowny...moze trzepnieta wersje trafilem nie wiem...

odnosnie zawieszania avo 04 to mialem przyjemnosc to odczuc ale nie 3 razy w ciagu 4 godzin...

Jak to zawsze bywa jedni beda zachwalac inni krytykowac... a prawda jak to powiedzial kiedys jeden z politykow "lezy zawsze tam, gdzie lezy"... :D

1
  • #13 14 Cze 2010 19:30
    diodakiler

Chinol nie jest riderowy - wiec tak naprawdę nie nadaje się na koncerty - ludzie kręcą nosem bo nie ma logo AVO.A to wystarczy by uznać ten stół za mało profesjonalny a patrząc na ridery nawet podstawowych gwiazd już perła znika powoli a pojawia się MA... wiec jego miejsce widzę na sztukach typu hotel, prezentacje, wsparcie żarowych urządzeń na małych lub średnich koncertach lub jako stół główny gdy nie mamy nic innego a sami robimy światło dla jakiegoś mało-liczącego się zespołu lub obcinając koszty inwestycji...

ps. ja pracowałem na stole perl 2008 a nie Stone ale z tego co widzę to chyba się tylko napisem różnią..

0
  • #14 15 Cze 2010 18:49
    pol102

Ja pracuję na Avo, na 4 liniach - głowy, ledy, żarowe i nie zdarzyło aby się zawiesił. Zewnętrzny wyświetlacz i pendrive oraz makra i własne palety:) Może to kwestia żeby dobrze trafić ;)

Wiele sztuk przerobiłem, wielu świetlików i psioczenia, że nie ma znaczka Avo nie było :)

0