Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacze graficzne i mikrokontroler

28 Gru 2009 12:14 1084 1
 • Poziom 12  
  Witam,
  Poszukuję wyświetlacza kolorowego z wbudowanym kontrolerem z magistralą SPI, lub coś podobnego(aby mikrokontroler nie był zarobiony), możliwego do wysterowania przez mikrokontroler(AT91SAM7S).
  Cel wyświetlacza ma być uniwersalny, poprzez wyświetlanie tekstu do wyświetlania filmów/tworzenia grafiki przestrzennej - oczywiście wyświetlacz łatwo dostępny i nie za kosmiczną cenę.

  Chciałbym, aby każdy się wypowiedział jeśli miał do czynienia z wyświetlaczami na ich temat - czyli jaką częstotliwość odświeżania otrzymał, dodatkowe układy jeśli były wymagane, na jakim mikrokontrolerze, jaka rozdzielczość wyświetlacza, ilość kolorów, sposób mocowania gniazda sygnałowego, link do dokumentacji, cena, ewentualne problemy itp.

  Można zrobić taki spis wyświetlaczy graficznych czarno-białych/RGB z którymi nie ma jakiś nieprzyjemności - posiadają dokumentacje. :idea:
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  wyświetlacz z telefonu Siemens S65 - 132x176 65tys kolorów, komunikacja po SPI, można wysterować np z Atmegi8 ok 3-4klatek przy 8MHz, łatwo dostępna dokumentacja oraz proste sterowanie, można wyciągnąć 27klatek na sekunde, dostępny na allegro za 20-30zł