Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działający talerz od n-ki

Fibi07 28 Gru 2009 12:19 2839 7
  • #1 28 Gru 2009 12:19
    Fibi07
    Poziom 8  

Mam dość dziwny problem...
    miałem w domu Cyfrowy Polsat i było git. ale N-ka miała teraz dobrą promocję dot. HD więc zmieniliśmy z Polsatu na N. Problem w tym, że od nowości nie mieliśmy talerza od N-ki (który jest większy o 10 cm od Polsatowskiego), tylko od Polsatu. Więc podłączyliśmy do polsatowskiego talerza satelitarnego i działało wszystko. Konwerter założyliśmy podwójny i oba kable antenowe do N-ki i git. Ale... jak zakupiliśmy talerz N-ki i chcieliśmy go zmienić zrobiły się schody.
    Zaznaczam z góry, że konwertera w ogóle nie ruszaliśmy, tylko przekładaliśmy. Gdy zmieniliśmy talerz z Polsatu na N, Siła sygnału jest spoko, bo około 70-80, ale jakość pozostaje na 0 i nie działa. Gdy wracamy do Polsatowskiego talerza, wszystko działa jak należy.
    Nawet z telewizją na kartę spróbowaliśmy, że podłączyliśmy do Polsatowskiego - działa, do N - łapie siłę sygnału,ale nie jakość.

W czym może leżeć problem, jeżeli konwerter działa (skoro na Polsatowskim łapie sygnał i wszystko śmiga)?
    bo jak może być "popsuty talerz"?

Wpadła mi w głowę pewna myśl, bo jeżeli talerz jest większy... to ustawienia dekodera mają coś w sobie zapamiętane, dot. wielkości talerza? że trzeba reset (o ile jest taka możliwość) i na nowo konfigurować? ale wątpię...

Ogólnie w skrócie pisząc, satelita działa na talerzu od Polsatu, a od N-ki nie. czemu? nie wiem.

0 7
  • #2 28 Gru 2009 12:24
    matzg
    Poziom 35  

Witam, ustaw poprawnie antenę na HB.

0
  • #3 28 Gru 2009 12:34
    Fibi07
    Poziom 8  

Próbowałem i nie działa.
    tj. nie wiem czy dobrze robiłem, wchodziłem w ustawienia > antena > (tutaj się pojawia sygnał jakość itp. ) i były do wyboru DiSEqC, "bez DiSEqC" i ToneBurst. próbowałem każdego na HB i nie działa.

0
  • #4 28 Gru 2009 12:37
    matzg
    Poziom 35  

Musisz dokładnie ustawić antenę(talerz) na Hotbird.
    Ustawienie anteny to bardzo precyzyjne zajęcie milimetry mają znaczenie.

1
  • #5 28 Gru 2009 12:38
    irek19
    Poziom 33  

Ustaw dokładnie antenę na zewnątrz.

Dodano po 44 [sekundy]:

mała korekcja w poziomie.

0
  • #6 29 Gru 2009 00:32
    Maru37
    Poziom 2  

Witam.
    kilka dni temu walczyłem z podobnym problemem przy ustawieaniu anteny do n-ki.Tyle, że miałem jakość 18%. w moim przypadku mała korekta w pionie( naginalem lekko za uchwyt konwertera góra-dół) i czekałem chwile czy sie zmieni wartość. Ku mojej radości pasek jakości zmieniał się na wyższe wartości. Teraz mam siła-78%, jakość 100%.
    pozdrawiam

0
  • #7 29 Gru 2009 09:50
    kapusta7
    Poziom 11  

discqec nie ma nic do tego to jest do przełączania dwóch konwerterów,ustaw antenę i będzie git

0
  • #8 29 Gru 2009 09:57
    netTv
    Poziom 25  

Maru37 napisał:
    Witam.
    kilka dni temu walczyłem z podobnym problemem przy ustawieaniu anteny do n-ki.Tyle, że miałem jakość 18%. w moim przypadku mała korekta w pionie( naginalem lekko za uchwyt konwertera góra-dół) i czekałem chwile czy sie zmieni wartość. Ku mojej radości pasek jakości zmieniał się na wyższe wartości. Teraz mam siła-78%, jakość 100%.
    pozdrawiam

Naginanie anteny za pomoca uchwytu konwertera nie jest metodą regulacji anteny. Może spowodować trwałe uszkodzenie anteny, uniemożliwiające odbiór.
    Do tego służy odpowiednia regulacja w uchwycie anteny zwana elewacją.

Przydatne materiały do samoinstalacji anteny dla N:

http://n.pl/fileadmin/pdf/Instalacjanboxnboxrecorder.pdf
    http://n.pl/fileadmin/pdf/n_instrukcja_samoinstalacji_anteny.pdf

0