Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z symantec - skanowanie poczty

28 Gru 2009 16:39 2982 12
  • Poziom 9  
    Mam problem z symantec zaczął mi wyświetlać komunikaty o skanowaniu poczty wychodzącej w bardzo dużej ilości, które zaczęły mi zasłaniać prawie cały ekran, tak że nie można w ogóle pracować na laptopie. Dla każdej wiadomości którą próbuje przeskanowac pojawia się komunikat "Nie można wysłać wiadomości e-mail ponieważ serwer pocztowy odrzucił wiadomość". Nie wiem już co robić.

Logi umieszczamy w załączniku. mat_ed

Przykładowy komunikat:

problem z symantec - skanowanie poczty

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Dodano po 9 [minuty]:

• Spec od komputerów
    Zapewne nie wykonalas skanowania przy pomocy cureit oraz mbam?

Masz rootkita, ktorego OTL nie usunie, daj log z combofix. Zanim jednak dasz log z combofix to wykonaj skanowanie przy pomocy cureit oraz mbam.
  • Spec od komputerów
    Usun to co wykryl mbam i cureit, log jest zbedny. Mialas za to dac log z combofix.
  • Spec od komputerów
    Uzyj http://oldtimer.geekstogo.com/TFC.exe
    Zamknij porty przy pomocy wwdc.exe, a po wszystkim zainstaluj Sp3 do XP.

Odinstaluj Nortona i zainstaluj jakis lekki darmowy program np. Avast lub Avire. Nie ma sensu obciazac sobie systemu nortonem, ktory i tak nie potrafi usunac infekcji.

Utworz plik CFScript.txt, wklej do niego:

File::
    c:\windows\system32\drivers\upcukuf.sys
    c:\windows\system32\fjhdyfhsn.bat
    c:\documents and settings\LocalService\Dane aplikacji\fvgqad.dat
    c:\windows\system32\78C7D04D1E.sys
    c:\windows\system32\CEC7183E96.sys
    c:\windows\system32\F6523B4540.sys

Registry::
    [HKLM\~\services\sharedaccess\parameters\firewallpolicy\standardprofile\GloballyOpenPorts\List]
    "9157:TCP"=-

Driver::
    upcukuf

Firefox::
    FF - ProfilePath - c:\documents and settings\Sylwia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\sqlgfqcm.default\
    FF - prefs.js: browser.search.selectedEngine - DAEMON Search

Zapisz i przeciagnij go na ikone combofix.exe, po wykonaniu daj log, ktory sie utworzy.
  • Poziom 9  
    Po użyciu http://oldtimer.geekstogo.com/TFC.exe oraz zamknięciu portów przy pomocy wwdc.exe nie mam neta, ani tego z stałego łącza ani bezprzewodowego z blueconnect.
    Podczas instalowania Sp3 do XP wyskoczył komunikat " instalator nie może zweryfikować integralności pliku Update.inf. Upewnij się, że usługa kryptograficzna jest uruchomiona na tym komputerze".
    Nortona nie mogę odinstalować, już kiedyś próbowałam i za każdym razem wyskakuje okno "sprawdzanie wymagań instalacji" z informacją " nie można zainstalować programu instalacyjnego, ponieważ wystąpił problem z uwierzytelnieniem systemu Microsoft Windows. www.symantec.com/techsupp/2007LCV1/index.html. Instalator zakończy działanie". po kliknięciu w link nie mogę zrobić uwierzytelnienia, aby móc usunąć nortona - zawsze zrywało połączenie z netem.

resztę wykonałam bez problemów, zamieszczam log.
  • Poziom 9  
    Faktycznie z rozpędu zamknęłam port netbios. po otworzeniu i zresetowaniu kompa odzyskałam neta z bluconnect. ze stałego łącza nadal nie mam. usługę kryptograficzną mam ustawioną jako automatyczny - włączony. zaraz zabiorę się za nortona.
  • Spec od komputerów
    > ze stałego łącza nadal nie mam

Tzn? Nie pobiera adresu? Czy moze pobiera ale strony sie nie otwieraja po nazwie?
  • Poziom 9  
    nie wiem co było przyczyną - odczekałam dłuższy czas, wyłączyłam kompa i po ponownym uruchomieniu mam neta, z tym że z modemu bezprzewodowego od stałego łącza przełączyłam się na kabelek.
    Chciałam Panu bardzo podziękować za pomoc i okazaną cierpliwość (do orłów informatycznych nie należę), wszystko działa poprawnie,a nawet bardzo dobrze.

BARDZO DZIĘKUJĘ !!!