Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parujące szyby. Golf 4 z 1998 r. 1.6 benz. + climatronic

Domelek12 28 Dec 2009 14:59 13124 7
    Domelek12
    Level 9  
    Cześć wszystkim mam straszny problem z parowaniem szyb w Samochodzie.Mam golfa4 z 1998 roku 1.6 benzyna posiada climatronic.Problem polega na tym,że jak wsiądzie do samochodu 2-3 osoby to po 10 minutach szyby są już zaparowane,że nic nie widać.Boczne z tyłu i przodu są najbardziej i wcale nie da się ich odparować nawet gdy klima chodzi na maxa. Zdarzyło mi się także w tym roku,że przy -10 no może -15 z tyłu boczne szyby zaczęły zamarzać od środka choć w samochodzie było tak gorąco,że nie dało się w nim usiedzieć.Wymieniłem filtr pyłkowy,ale ciągle jest to samo,co mam robić??? jak to naprawić bo nie da się jeździć??? Da się to jakoś zrobić,jeśli tak to bardzo proszę was o pomoc. Czy trzeba zmienić auto na inne??? bardzo proszę o jakąś radę. Z góry dziękuje:cry:
    mig29_1979
    Level 19  
    Może masz ustawiony klimatronic na cyrkulację wewnętrzną i powietrze krąży tylko w samochodzie , a nie ma dopływu powietrza z zewnątrz. To bedzie przycisk z taką wirującą strzałką. Chyba że nie działa siłownik regulujący tą klapką.
    Domelek12
    Level 9  
    No ok sprawdzę sprawdzę. A jak już włączę tą strzałkę to co powinno się dziać????
    I gdzie jest ta klapka żeby zobaczyć czy nie jest może zatkany wylot????

Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

Sprawdziłem to co mówiłeś i jest wszystko ok.Co mam zrobić żeby tą usterkę usunąć????
    mariuszek1978
    Level 14  
    wymień filtr kabinowy - dokładną instrukcję jak to zrobić znajdziesz w opakowaniu nowego filtra.

Dodano po 1 [minuty]:

nie doczytałem w temacie - post nieważny...
    piotrek20737
    Level 10  
    sprawdz błedy klimy zwróć uwage czy po przekręceniu kluczyka miga wyswietlacz klimy jesli miga to jest jakis błąd klimy, dalej
    szukaj nieszczelnosci np. uszczelki w drzwiach to dosc czesty problem
    bigendriu
    Level 10  
    sprawdz czy nie masz mokrej wykladziny podlogowej, pod dywanikami czy cos. woda moze parowac, osiadac na szyby i zamarzac. z tego wzgledu ze na przednie masz nawiew i tak sie nie dzieje, co innego z tylnymi
    jurekk55
    Level 36  
    A co z odpływem wody z obudowy klimy??drożny?
    polonez15
    Level 33  
    STawiam na to co bigendriu, często lekceważona przyczyna parowania...Ew sprawdź czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego, przy cieknącej nagrzewnicy rózne jajka mogą być...