Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel XLR (Canon) - DIN5 - Jak zrobić?

macpra 28 Gru 2009 15:24 7088 7
  • #1 28 Gru 2009 15:24
    macpra
    Poziom 8  

Witam!

Mam problem z takim kablem do mikrofonu:

XLR -> DIN5

Połączyłem kabelki w ten sposób:

XLR - DIN5
    1 - 2
    2 - 3
    3 - 5

Po podłączeniu do wzmacniacza (stary wzmacniacz, jeśli trzeba będzie sprawdzić markę i typ to sprawdzę, stoi w Kościele :) ) przesyła sygnał z mikrofonu, ale jednocześnie coś "buczy".

Jakieś sugestie? Coś nie tak jest zlutowane?

Mój tok myślenia, wynika z dwóch obrazków:
    - https://obrazki.elektroda.pl/2_1226080163.jpg
    - https://obrazki.elektroda.pl/69_1204312520.jpg

podmieniłem Jack stereo z pierwszej tabeli (drugi schemat) na DIN5 i stąd mi wyszło to połączenie o którym napisałem wcześniej.

0 7
  • #2 28 Gru 2009 18:02
    AnTech
    Poziom 31  

Złącze XLR przy mikrofonie masz polutowane w układzie symetrycznym, a wejście wzmacniacza zapewne masz niesymetryczne więć buczy a nie gra. Przydałby się transformator mikrofonowy. Załatwi sprawę symetrii wejścia i polepszy odstęp sygnału użytecznego od zakłóceń.
    Sprawdź, które piny w gnieździe DIN wzmacniacza są wykorzystane jak przyjmujące sygnał sterujacy. Jaki to wzmacniacz?

0
  • #3 28 Gru 2009 22:33
    macpra
    Poziom 8  

Wzmacniacz sprawdzę jutro. A jeśli chodzi o:

AnTech napisał:
    Sprawdź, które piny w gnieździe DIN wzmacniacza są wykorzystane jak przyjmujące sygnał sterujacy.

to jak to zrobić?

0
  • #4 29 Gru 2009 10:38
    AnTech
    Poziom 31  

Trzeba otworzyć wzmacniacz i zobaczyć które wyprowadzenia gniazda DIN są podłączone do płytki drukowanej. Gniazda DIN, podobnie jak XLR, mają z tyłu wytłoczone numerki obok pinów. Zrysuj sobie układ połączeń. Środkowy, czyli nr 2, pin gniazda DIN powinien być podłączony do masy płytki.

0
  • #5 29 Gru 2009 14:25
    macpra
    Poziom 8  

Jeśli chodzi o rozbieranie wzmacniacza, to nie wiem czy się tego podejmę, sprzęt nie mój tylko parafialny, co prawda stary, ale nie chcę mieć jakichś konsekwencji, gdyby coś poszło nie tak.

Znalazłem taki temat, wydaje mi się, że jest tam częściowe rozwiązanie przynajmniej jeśli chodzi o kabel:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1072530.html

prawda?

Typ tego wzmacniacza w parafii sprawdzę wieczorem. Pozdrawiam!

Sprawdziłem:
    - wzmacniacz to Unitra Eltron 100U

a mikrofon jakby ktoś pytał: Shure SM58

0
  • Pomocny post
    #6 29 Gru 2009 17:01
    AnTech
    Poziom 31  

No to wszystko jasne.
    Połączenie wyjdzie niestety niesymetryczne, ale przynajmniej nie powinno nic "buczeć".
    XLR - DIN
    1 - 2
    2 - 3
    3 - 2

Zauważ, że oplot (ekran) przewodu oraz jeden z przewodów sygnałowych są podłączone do masy (pin 2) we wtyczce DIN. Kabel mikrofonowy nie powinien być w tym przypadku dłuższy niż 5-6 m.

0
  • #7 29 Gru 2009 18:18
    macpra
    Poziom 8  

No to zaraz biorę lutownicę, a jutro napiszę o wynikach.

0
  • #8 30 Gru 2009 22:34
    macpra
    Poziom 8  

Działa! :D

Temat do zamknięcia (moim zdaniem). Pozdrawiam i Dziękuję za pomoc.

-1
  Szukaj w 5mln produktów