Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera Panasonic SDR-S26 nie widzi karty SDHC 16GB

adamgriss 28 Dec 2009 16:09 2835 3
    adamgriss
    Level 2  
    Mam kamerę Panasonic SDR-S26 z kartą pamięci Panasonic 4GB Klasa 4 i z nią kamera pracuje normalnie, ale kupiłem kiedyś na eBayu karte SDHC 16GB Klasa 6,FAT32 nie wiem jakiej firmy i kamera jej nie widzi. Jak podłanczam do kompa przez czytnik to jest ok. Chciałbym dokupić sobie karte 16 lub 32GB (Kingston,SanDisc,Fuji,Toshiba itd.)ale czy musi być ona koniecznie firmy Panasonic ?
    Byłem na stronie firmy Kingston i mam wykaz pasujących kart ale nie wiem czy po zakupie będzie działała w kamerze.Karty Panasonic są droższe. A może karta jest uszkodzona ? Sprawdzałem za pomoćą komputera i formatowałem. Dodam jeszcze że wcześniej nie mogłem z niej wykasować nie których plików to ją sformatowałem.
    Dziękuje i pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Mr Killer
    Level 13  
    Możliwe, że to wina samej karty, a nie mechanicznych uszkodzeń typu brak styku. Po pełnym sformatowaniu także nie jest czytana?

Najlepiej by było sprawdzić, czy kamera czyta inną kartę poza firmowymi. Może w jakimś serwisie mają takie do testów. I najlepiej żeby to była Klasa 4.

jeśli takiej kamera nie będzie czytać, to nie mam pojęcia co jest nie tak.
    adamgriss
    Level 2  
    Mr Killer wrote:
    Możliwe, że to wina samej karty, a nie mechanicznych uszkodzeń typu brak styku. Po pełnym sformatowaniu także nie jest czytana?

Najlepiej by było sprawdzić, czy kamera czyta inną kartę poza firmowymi. Może w jakimś serwisie mają takie do testów. I najlepiej żeby to była Klasa 4.

jeśli takiej kamera nie będzie czytać, to nie mam pojęcia co jest nie tak.

Po sformarowaniu jest też nie czytelna w kamerze. A dlaczego najlepiej klasa 4 a nie 6 ?
    Mr Killer
    Level 13  
    z tego co się orientuje, a mam wiedzę z przed 2 lat to one są z deczka inaczej zrobione i lepiej dla zasady dać 4 klasę, jeśli taka jest oryginalna. Ale na 6 też może działać