Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golden Interstar GI 50 -120 ustawienie punktu zerowego

28 Gru 2009 16:27 1652 7
  • Poziom 8  
    Witam jak w temacie mam tą obrotnicę i mam problem z punktem zerowym. Ustawiłem na 13e niby punkt zerowy. W jedną stronę łapie mi 26e 77% i dalej nic już w drugą stronę sirius 74% zly mam punkt zerowy. Mieszkam w Szczebrzeszynie woj. Lublin
  • Poziom 35  
    Twój punkt zerowy to 22,9E więc na pewno nie ustawiasz na 13E tylko na astrę 23,5 E z małą korektą.
    Przeczytaj instrukcję montażu do tej obrotnicy jest na stronie dystrybutora GI.
  • Poziom 8  
    Witam ustawiłem jak poradziłes jest lepiej ale nie do końca tzn max 42e. To by mi wystarczyło tylko w drugą stronę amos jeszcze 91% telestar15w. już słabnie 78% i są szumy lekkie 30w już nie łapie. Od 42e do amosa 91% . 30w idzie złapac bo kiedyś miałem zeza na tego satelitę.
  • Poziom 35  
    Prawdopodobnie uchwyt antenowy nie jest idealnie w pionie.
    Doprecyzuj całość i będzie działało na całej orbicie dostępnej w Polsce.
  • Poziom 8  
    Może tak być tzn uchwyt na konwerverze troszkę się rusza nie liczyłem że to ma tak duży wpływ. Ale z drugiej strony 42e to też pochylenie dość duże a działa idealnie

Dodano po 3 [godziny] 1 [minuty]:

sprawdziłem wszystko poprawnie mam poprawiłem satelitę 15w na 92% satelite 24,5w łapało 80% a 30w nie łapie
  • Poziom 8  
    Witam Wczoraj jeszcze raz ustawiłem punkt zero na 32 z tym że zmiany dokonałem w elewacji dałem tam na50" z tym że antenę podniosłem aby mieć obraz 91% na tym satelicie. Po tej operacji lekko w prawo (stojąc za nią ) o 1 stopień ja przekrecilem. Bo punkt zerowy to 29,5 a kat elewacji chyba 50. Czy tak ma to wyglądać?
  • Poziom 35  
    Czy ja niewyraźnie piszę.
    Punkt zerowy to Twoja długość geograficzna i napisałem ile wynosi.
  • Poziom 8  
    Dane z tabeli instrukcji:
    23 długość geograficzna 67 kąt elewacji 3.9 kąt odchylenia 31.1 kąt zwisu czaszy

ustawiłem antenę na 23e jako punkt zerowy
    zniżyłem na obrotnicy elewację na 50 (ta śruba pokazuje centralnie cyfrę50) musiałem podnieść antenę i otrzymałem jakość na satelicie 91%
    mam zniżyć jeszcze do 67 ?
    ja tego nie rozumiem

według instrukcji :

2. Ustawianie kąta elewacji (A)
    Ustaw kat elewacji obrotnicy według skali elewacji/szerokość geograficzna po obu
    stronach obrotnicy zgodnie z szerokością geograficzną pozycji montażu.
    3.Ustawianie kata nachylenia (B)
    · Znajdź kąt nachylenia w załączonej tabeli
    · Ustaw kąt nachylenia na skali anteny. Odczytany kąt powinien wynosić 35