Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC WiFi przestało działać

28 Gru 2009 16:49 3379 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    ostatnio miałem problemy z Internetem od UPC. W domu mam internet od UPC, modem podłączony do routera D-link Dl-524, bezprzewodowo łączy się komp stacjonarny od czasu do czasu jakiś laptop. Przez ponad rok było wszystko ok, jednak od parunastu dni zaczęły si ę problemy z netem. Co chwila nei mogłem otwierać stron czy połączenie do gg padało. Sygnał sieci był bardzo wysoki.
    Od 2 dni nic nie mogę praktycznie zrobić, żadne strony sie nie włączają. Sygnał sieci niedaleko routera jest bardzo wysoki i laptop się łączy do sieci ale nic poza tym, mogę jedymnie wejść na stronę konfiguracyjną routera.

Zrestartowałem router i na nowo go skonfigurowałem, nic to nie dało.

Jakieś rady?

aha po kablu smiga wszystko dobrze.

pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Proponuje zaktualizowanie firmwere skoro skonfigurowałeś go na nowo i nie działa
  • Poziom 10  
    ale tak sobie nagle przestał działać? skoro przez rok wszystko śmigało?
    zaraz zajme sie zaktualizowaniem firmware. zobaczymy czy coś to da.

Dodano po 9 [minuty]:

nei pomogło
  • Poziom 30  
    Jeśli masz router na gwarancji to może warto z niej skorzystać. Może problem nie jest po stronie routera tylko komputera z kartą wifi.
  • Poziom 10  
    wlasnie nie wiem czy mam gwarancje, narazie papierow nie moge znalezc.

czy po stronie komputera to tez watpie, ponieważ ani stacjonarny ani laptop nie działa, w sensie z obydwu mogę się połączyć do strony konfiguracyjnej routera ale internetu ni ma :/
  • Poziom 37  
    Mialam nieraz u klientow podobne objawy - przyczyna byl sasiad ktory wlasnie kupil sobie router z WiFi i skonfigurowal go na ten sam lub zblizony kanal co mojego klienta. Domyslnie D-linki maja o ile pamietam kanal 6, sprobuj to zmienic na inny, np 1 do 3 czy 9 do 11 i sprawdz czy dziala.
  • Poziom 10  
    to bylo pierwsze przypuszczenie ze ktos miu zakloca bo w poblizu pojawilo sie sporo sieci WiFi. Jednak zmiany kanałów na inne nic nie dalo.
    Testtuje to tez na innym łączu UPC (parę bloków dalej, gdzie nie ma tyle sieci wifi) i to samo się dzieje.
  • Poziom 30  
    Uszkodzony router. Nic nie jest wieczne
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    no nic, tego sie obawialem niestety.