Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner wybrać? Składanie kina domowego.

toomichal 28 Gru 2009 16:53 5048 10
  • #1 28 Gru 2009 16:53
    toomichal
    Poziom 8  

Witam
    Powolutku składam sobie kino domowe.
    na fronty posiadam Scherzo 200 a tv na dniach będzie to Sony Bravia
    w tym momencie słucham muzyki na Radmorku 5102 ale chciałbym go sprzedać i kupić amplituner 5.1
    wole 5,1 niż stereo
    pokoik niecałe 20m ale może w przyszłym roku zmienię lokum i pokój do kina się diametralnie zwiększy...

to co mnie trapi przy wyborze amplitunera to to czy lepiej kupić najtanszego np nowego denona AVR-1509 za 1000zł z hdmi czy lepiej zapolowac na jakis starszy, lepszy modelale bez hdmi ? np AVR-1706

czy HDMI po podlaczeniu do tv, komputera da mi faktycznie lepszy dzwiek? czy wystarczy jakies inne złacze cyfrowe i nie warto doplacac?

najlepiej jakiś denon, yamaha może Sony??
    cena powiedzmy 700-800 zł
    np: YAMAHA RX-V630RDS, Technics SA-DX 1050 SONY STR-KG700 HDMI?

polećcie drodzy forumowicze amplituner, który nada się zarówno do kina jak i do słuchania muzyki (wiem ze do muzyki lepszy wzmacniacz stereo ale są tez takie ampli które maja wyjścia na kolumny do stereo- ma sens szukanie takich amplitunerów? )

dużo nie wyjaśnionych pytań, na większość chyba nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi w archiwum..
    dziękuję z góry za odpowiedzi

0 10
  • #2 28 Gru 2009 18:12
    Ainaruth
    Poziom 12  

Jeśli jesteś absolutnie zdecydowany na kino domowe, kupuj coś nowego, a nie starego złomka. Do muzyki i kolumn stereo wręcz przeciwnie. Lepsze będą stare, sprawdzone i mocne konstrukcje.
    Tyle rad z mojej strony, bo do tej pory obracałem się raczej w niższym budżecie ;)

0
  • #3 28 Gru 2009 18:38
    toomichal
    Poziom 8  

a co sie lepiej sprawdzi nowy amplituner w stereo czy "stary złomek" w kinie?

bo moze faktycznie lepiej kupic starszy amplituner, wzmacniacz na 4 kolumny cieszyc sie dobra muzyka i przyzwoita jakoscia dzwieku w filmach?

no i poradźcie czego szukać co by dobrze współgrało z scherzo

0
  • #4 29 Gru 2009 00:17
    Ainaruth
    Poziom 12  

kolumny wystarczą, pod warunkiem, że mają naprawdę porządny bas. Jak jeszcze miałem Radiotehnika S150 podpięte pod radmora wcale nie potrzebny mi był subwoofer, bo kolumny miały aż za dość basu.
    I właściwie stereo by starczyło. Ale odpada jedna dość ważna rzecz.. efekty napływające z tylnych głośników (o ile planujesz filmy w dobrej jakości z dźwiękiem 5.1). Żaden wzmacniacz stereo tego nie zapewni - pozostaje tylko amplituner 5.1

0
  • #5 29 Gru 2009 08:47
    Pablo1964
    Moderator

Przeczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
    Jeżeli chcesz kupić amplituner KD, który dobrze zagra w stereo, sugerowałbym raczej używany sprzęt, ale z najwyższej półki. Wielokanałowe amplitunery bardzo szybko tracą na wartości, nie powinno więc być problemu z takim zakupem.

0
  • #6 29 Gru 2009 10:35
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ainaruth napisał:
    Jeśli jesteś absolutnie zdecydowany na kino domowe, kupuj coś nowego, a nie starego złomka. Do muzyki i kolumn stereo wręcz przeciwnie. Lepsze będą stare, sprawdzone i mocne konstrukcje...

Właśnie flagowe amplitunery tracą dużo szybciej na wartości niż wzmacniacze stereo, a nowy z dołu półki nigdy nie dorówna jakością brzmienia tym starszym, pomimo posiadania na pokładzie wszelkich "bajerów". :idea:

Jeśli jesteś zdecydowany na kd, to tak jak Pablo1964, polecam właśnie taki wybór.

Przykład.
    Yamaha rx v 1700 w 2006 roku kosztowała ponad 4 000zł. W tej chwili można ją znaleźć za ok 1000 - 1500zł. Natomiast DVD (CD/SACD) z tej serii jest jednym z lepszych multiformatowców (do tej pory). Sam używam 1800 w systemie stereo. :idea:
    Więc w cenie AVR-1509 kupisz RX V 1700.

I dla porównania. Cambridge audio 640 v2 kosztował mnie kiedyś ok 1550zł. W tej chwili jego koszt to ok 1000zł.
    Tak więc amplituner, jak dobrze poszukać, kupisz za 1/4 ceny, a wzmacniacz za 2/3. :idea:

Choć nie ukrywam, że raczej wybrał bym wzmacniacz stereo. Ale to już moje "zboczenie".

0
  • #7 29 Gru 2009 13:42
    Ainaruth
    Poziom 12  

a ja może źle się wyraziłem.. nie chodziło mi o kupowanie sprzętu w saturnie czy mediamarkcie, zapakowanego, prosto z półki. Przez "nowy" sprzęt miałem na myśli rocznikowo, czyli coś bliżej 2007 niż 1990 ;)

0
  • #8 29 Gru 2009 13:57
    toomichal
    Poziom 8  

a jak to jest ze złaczami hdmi?
    w zamysle mialem zamiar podlaczyc telewizor przez złacze hdmi do komputera, amplitunera i ew dvd
    czy jest roznica przy złaczu hdmi do innego cyfrowego? oplaca sie inwestowac w hdmi?

0
  • #9 29 Gru 2009 21:55
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

A cz kolega poszukał co oferuje podany wyżej amplituner RX V 1700?

0
  • #10 30 Gru 2009 02:10
    toomichal
    Poziom 8  

tak, czytałem jego specyfikacje ale niestety nie znalazłem nigdzie takiego do sprzedania tez :(
    ma ktoś namiar ew na taka yamaszke?

0
  • #11 30 Gru 2009 02:27
    Adam VW
    Poziom 10  

Witam

Polecam KENWOOD KRF - V7020

Mam taki i jest OK - polecam nie zawiedzie się Pan.

Pozdrawiam

0