Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva 200 + spliter- traci sygnał

Pierre Cardin 28 Gru 2009 17:53 8984 35
  • #1 28 Gru 2009 17:53
    Pierre Cardin
    Poziom 8  

Mam 3 dekodery:
    Ariva 200, Linbox 7819 CR i starszy Philips DSX 6010.
    Mam podłączone dwa tunery do 2 odbiorników za pomocą splitera (posiadam cyfrę +)

Od początku miałem problemy na arivie (gdzie mi się czasem obraz rozmazywał). Ale od czasu gdy kupiłem spliter na arivie i linboxie traci mi się sygnał. Tzn. na jednym odbiorniku mi działa bez problemu, ale na drugim po pewnym czasie oglądania traci się sygnał (pisze brak sygnału). A to dziwne bo przez jakiś czas oba odbiorniki działają prawidłowo. Na arivie zmieniałem oprogramowanie i nic nie pomogło.
    Najpier myślałem że to wina konwertera, ale kupiłem drugi i to samo. Jak pozamieniam przewody z anteny, to wtedy dzieje się to samo ale znowu na linboxie.

Już nie wiem co robić, bo kupiłem drugi konwerter (a oba są dobre), później kupiłem linboxa i dalej niepomogło.

• #2 28 Gru 2009 18:54
    soundmaxxx
    Poziom 16  

A antena jest dobrze ustawiona ???
    Rozmazywanie obrazu nie ma nic wspólnego ze spliterem.

• #3 28 Gru 2009 19:43
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Jaki konwerter?
    Jaka instalacja?
    Jaka antena?

• #4 28 Gru 2009 20:28
    b.zos
    Poziom 15  

Witam
    -nie każdy rozdzielacz-splitter chodzi z Fergusonem Arivą to pewne
    -nie każda karta będzie chodziła z tym tunerem to pewne
    a soft arivy też zostawia wiele do życzenia .......
    aby wykluczyć moją tezę włóż do czytnika Arivy kartę Cyfry + .........
    i powinno wszystko działać bez zarzutów a na restarty Fergusona na niektórych kanałach niestety pozostaje skan TP.......jeśli posiadasz soft np. 1.03B5

• #5 28 Gru 2009 21:07
    soundmaxxx
    Poziom 16  

b.zos napisał:
    witam
    -nie każdy rodzielacz-splitter chodzi z Fergusonem Arivą to pewne
    -nie każda karta będzie chodziłaz tym tunerem to pewne
    a soft arivy też zostawia wiele do życzenia .......
    aby wykluczyć moją tezę włoż do czytnika Arivy kartę Cyfry + .........
    i powinno wszystko dzialac bez zarzutów a na restarty Fergusona na niektórych kanałach niestety pozostaje skan TP.......jeśli posiadasz soft np. 1.03B5

To nie wina softu Arivy, czytaj dokładnie co pisze w pierszym poście !!!!!

Pierre Cardin napisał:
    ...później kupiłem linboxa i dalej niepomogło.

Moim zdaniem jest problem z słabym sygnałem pochodzącym z anteny.

• #6 28 Gru 2009 21:24
    b.zos
    Poziom 15  

Szanowny kolego soundmaxxx twierdzę że spliter na Atmelu nie pociągnie na Arivie ....
    jeśli kolega ma twina no to niby dlaczego na jednym tunerze smiga a na drugim zwiecha.....pojawianie sie dropów jest na pewno informacją o niedociagnięciach w ustwaieniu anteny ale jak kolego pewnie wiesz sygnał z TP jest rózny.....
    jestem pewny ,że na dsx 6010 nie ma problemów z rozdzielaczem....i kartą
    a soft Arivy jest niestabilny co jest oczywistością oczywistą ......

• #7 29 Gru 2009 00:29
    OlekM
    Poziom 17  

Warto spróbować wymienić soft w splitterze. Zarówno Linboxy jak i Ferguson Ariva mają dość wygórowane wymagania czasowe (znacznie gorsza jednak pod tym względem jest Ariva). Producenci splitterów dwoją się i troją, żeby napisać firmware pracujące z pięknym, nowym Fergusonem :-)

Wspomniane "rozmazywanie" może być spowodowane niedostarczeniem przez splitter na czas rozkodowanego słowa kontrolnego (DCW). Niektóre tunery wygaszają obraz, inne go zatrzymują i "pikselizują" zanim zadadzą kolejne pytanie do karty (ECM).

• #8 29 Gru 2009 14:44
    Pierre Cardin
    Poziom 8  

Antena jest dobrze ustawiona bo Philips DSX 6010 na jednym odbiorniku idzie bez problemu. Sygnał się traci i na arivie i na linboxie jeśli podłącze któryś z nich do drugiego odbiornika. Ale przez pewien czas sygnał jest na wszystkich tunerach, i chodzi ok.

Co do splitera to też kupiłem dwa różne. Na jednym mi nie działało na arivie (Card Splitter Medium 4), tylko na philipsie. Ale później wymieniłem na Smart Cart Splitter i działało na wszystkim (ariva, linbox i philips). Więc wydaje mi się że ze strony splitera jest wszystko ok.

Na początku miałem podłączony konwerter Maximum monoblock twin, a teraz mam Opticum premium twin. Ale na obydwóch dzieje się to samo.

To co dziwnego zauważyłem przy monoblocu, to to, że jak zamieniłem (przepiąłem miejscami przy konwerterze) kabel satelitarny z philipsa z arivą. To wtedy na Philipsie stracił się sygnał, a na arivie był. Ale teraz mam drugi konwerter.

Już nie wiem co robić, bo sporo mnie już kosztowało kupno tych wszystkich rzeczy, a wydaje się że to wszystko na marne.
    Jeszcze zastanawiam się czy nie kupić drugiego zwykłego Philipsa DSX 6010, skoro na jednym wszystko działa.

• #9 29 Gru 2009 20:10
    soundmaxxx
    Poziom 16  

Jeżeli konwertery były wymieniane to sprawdź kabel i złącza F czy są dobrze zamontowane na kablu.

• #10 30 Gru 2009 12:02
    wojtek_1985
    Poziom 12  

Do Pierre Cardin

Namaluj jak to masz wszystko popodłączane (instalacja antenowa, splitery, itd.) bo z opisu to niejasno wynika co, gdzie i ja jest popodłączanek. Schemat ułatwi rozwiązanie problemu.

• #11 30 Gru 2009 13:05
    Pierre Cardin
    Poziom 8  

Tak to wygląda:
    Ariva 200 + spliter- traci sygnał

Antena jest raczej dobrze ustawiona bo jak na początku jest sygnał to pokazuje (90 siła sygnału, 70 jakość sygnału).

• #12 30 Gru 2009 13:19
    wojtek_1985
    Poziom 12  

Pierre Cardin napisał:
    ....To co dziwnego zauważyłem przy monoblocu, to to, że jak zamieniłem (przepiąłem miejscami przy konwerterze) kabel satelitarny z philipsa z arivą. To wtedy na Philipsie stracił się sygnał, a na arivie był. Ale teraz mam drugi konwerter...

Czyli mam rozumieć że jak zamienisz miejscami dekodery to ten drug się zawiesza ???
    Odpowiedz jeszcze na pytania:
    Sprwdzałeś każdy dekoder z osobna beż użycia splitera ???
    Jaką informację daje Ariva ??? (zwykle daje dwa: "zakodowane" i "brak sygnału").
    Jak pracuje Ariva na kanałach FTA ???

• #13 30 Gru 2009 13:55
    b.zos
    Poziom 15  

pierre cardin
    zrób tak :
    -kabel antenyz konwertera daj bezpośrednio do fergusona Ariva a kartę z cyfry włóż do CR i będziesz miał odpowiedź czy arivariva poprawnie pracuje- srawdź na dwóch wyjściach twina
    -DSX 6010 pracuje w takim sprawdzianie poprawnie ,tak???
    -jeśli te dwa punktu sprawdziłeś i jest okey
    nastepnie uruchom splitera tylko z arivą i jakie sa objawy czy pracuje stabilnie opisz
    -jeśli chodzi poprawnie dopiero włącz poprzez kabelek DSXa
    bardz ważne czy RJ wtyki telefoniczne ( na jednym przyłączu pomiędzy spliterem a tunerem) są zaprasowane prawidłowo ,jak patrzysz na nie stroną np. odwrotną od zatrzasku to na obu kolor żyły od lewej powinien byc jednakowy i druga ważna rzecz czy żyły kabelka są prawidłowo wlożone w RJ -sprawdzisz od czoła wtyczki..

• #14 30 Gru 2009 17:52
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do kolegów b.zos i soundmaxxx. Wymiana osobistych uwag tylko na PW. Posty zbędne usunąłem. Następnym razem udzielę ostrzeżenia. P.4, 10.4, 10.8

• #15 30 Gru 2009 18:20
    Pierre Cardin
    Poziom 8  

Zanim jeszcze wszystko raz dokładnie posprawdzam, tak jak napisaliście, chcę powiedzieć, że odłączyłem teraz arivę. I zamiast niej podłączyłem linboxa (czyli na jednym odbiorniku mam philipsa a na drugim linboxa).

I co ciekawe, na philipsie idzie ok, tak jak szło wcześniej. Ale po podłączeniu linboxa też działa, tylko co jakiś czas się resetuje. Powiedzmy w ciągu 10- 15 minut ok. 2 razy się zresetuje i znów idzie. Tylko już po większej ilości resetów pokazuje brak sygnału i wtedy wszystko znika. Wtedy wyłączę/włączę zasilanie z tyłu linboxa i znów działa (tylko znowu co jakiś czas się resetuje i tak w kółko).

• #16 30 Gru 2009 18:39
    b.zos
    Poziom 15  

powoli ,spokojnie zacznij krok po kroku sprawdzanie jak napisałem nie martw się musi chodzić kwestia czasu.......teraz odpowiedz mi na pytanie :
    czy ariva z kartą cyfry w środku pracuje poprawnie a nastepnie
    czy aiva tylko ona !podłaczona do splitaera pracuje poprawnie

• #17 30 Gru 2009 19:09
    soundmaxxx
    Poziom 16  

Wywal spliter i posprawdzaj z osobna wszystkie dekodery z kartą bezpośrednio w czytniku.
    Dalej podejrzewam instalację jeżeli pisze "brak sygnału". Z czego co pamiętam to w linboxie jak nie widzi karty, lub są jakieś błędy w komunikacji karta-tuner to daje komunikat "nie można zdekodować".
    Możliwe również będzie problem jaki kiedyś miałem, a mianowicie niektóre konwertery gubią sygnał przy dłuższych przewodach antenowych po kilku minutach działania od czasu włączenia tunera (glównie przy konweterach firmy INVERTO się tak dzieje), na krótszych przewodach poniżej 10m działa poprawnie. Czemu tak się dzieje.... nie wiem.

• #18 30 Gru 2009 19:41
    wojtek_1985
    Poziom 12  

Pierre Cardin napisał:
    To co dziwnego zauważyłem przy monoblocu, to to, że jak zamieniłem (przepiąłem miejscami przy konwerterze) kabel satelitarny z philipsa z arivą. To wtedy na Philipsie stracił się sygnał, a na arivie był. Ale teraz mam drugi konwerter...

Czytaj wszystko co jest tutaj napisane, a nie tylko co chcesz przeczytać !!!

soundmaxxx napisał:
    Wywal spliter i posprawdzaj z osobna wszystkie dekodery z kartą bezpośrednio w czytniku.
    Dalej podejrzewam instalację jeżeli pisze "brak sygnału". Z czego co pamiętam to w linboxie jak nie widzi karty, lub są jakieś błędy w komunikacji karta-tuner to daje komunikat "nie można zdekodować".
    Możliwe również będzie problem jaki kiedyś miałem, a mianowicie niektóre konwertery gubią sygnał przy dłuższych przewodach antenowych po kilku minutach działania od czasu włączenia tunera (glównie przy konweterach firmy INVERTO się tak dzieje), na krótszych przewodach poniżej 10m działa poprawnie. Czemu tak się dzieje.... nie wiem.

Też się spotkałem już kiedyś z tym problemem, zdaje mi się, że jest to wina obniżania kosztów produkcji - prawdopodobnie producent wywalił z układu generatora heterodyny w konwerterze układy stabilizacji częstotliwości. Dzięki takiemu zabiegowi układ odstraja się przy: niskich lub wysokich temperaturach, długich przewodach oraz przy napiciu poniżej 12V w polaryzacji V.

• #19 01 Sty 2010 14:38
    Pierre Cardin
    Poziom 8  

Posprawdzałem wszystko, niestety i na arivie i na linboxie traci się sygnał, zarówno na samej karcie cyfry +, jak i poprzez spliter. Sygnał nie traci się zaraz po podłączeniu, tylko po pewnym czasie działania. Tak jak już wcześniej pisałem w przypadku linboxa cały czas się restartuje.
    A więc wina splitera odpada. Oba tunery sprawdzałem poprzez podpięcie z dwóch wyjść z konwertera.
    Tylko Philips działa bez zarzutów, z kartą i ze spliterem.

Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że oba nowo kupione tunery są wadliwe.
    Nie wiem co robić.

• #20 01 Sty 2010 17:42
    b.zos
    Poziom 15  

Pierre a jaki soft jest w tych tunerach z problemem?
    i jeszcze ...a jaki przewód antenowy (od LNB do tunerów) stosujesz ,czy masz coś wpiętego po drodze ,posprawdzaj końcówki "F" i jakiej jest długości jest ten przewód ...kiepskiej jakości kabelek i za długi może wprowadzać zamieszanie ,proponuję abyś koniecznie przeskanował "niebo" z poziomu tunera szczególnie Arivy... dodatkowo zalecam spokój na pewno znajdziesz rozwiazanie...

• #21 01 Sty 2010 18:23
    soundmaxxx
    Poziom 16  

Nie wiem jak Linbox, ale Ariva ma bardzo czułą głowicę, nawet na bardzo słabym sygnale (rzędu 30%) działa bardzo stabilnie. Co masz za konwertery ??? Zobacz jeszcze czy czasza nie jest pokrzywiona.

• #22 02 Sty 2010 11:36
    Pierre Cardin
    Poziom 8  

Do arivy wgrałem najnowszy soft jaki znalazłem (20091215_1.03B5), a w linboxie nic nie zmieniałem, bo z tego co szukałem w necie nowszego softu, to nie znalazłem.
    Jeśli chodzi o przewód antenowy, to do jednego odbiornika został kupiony nowy ok 15 m, a do drugiego jest podpięty starszy kabel na którym wcześniej oglądałem cyfrę bez problemów- ok. 10 m. (co prawda są do niego podpięte dwie złączki, ale wcześniej też były).
    Czaszę mam wymienioną na nową większą (chyba 80).
    Konwerter Opticum Premium Twin.

• #23 02 Sty 2010 12:07
    soundmaxxx
    Poziom 16  

Sprubój na krótszym przewodzie, najlepiej poniżej 10m czy dzieje się to samo. PS do marki Opticum nie mam przekonania.

• #24 02 Sty 2010 17:46
    b.zos
    Poziom 15  

Jeśli wgrałeś do Arivy 1.03B5 to dobrze tylko teraz napisz jaka masz listę kanałów?
    Jeśli wgrałeś jakąś z netu, to na niektórych kanałach może ci ciągle restartowac, wtedy znaljdź ten transponder (tego kanału) i przeskanuj go ręcznie z poziomu tunera.
    Ten drugi Twin jakiej firmy posiadasz? Philips 6010 działa na obu kablach z konwertera??

• #25 03 Sty 2010 15:01
    Pierre Cardin
    Poziom 8  

Tak, Philips działa na obu kablach z konwertera.
    Jeden twin jest firmy opticum a drugi to monoblock twin firmy maximum.
    W Arivie jest najnowsza lista kanałów ściągnięta z neta (ch_list_Cyfra+_2009.10.27.abs).

Nie bardzo się na tym znam, i nie wiem jak przeskanować go ręcznie z poziomu tunera. Może jakaś podpowiedź? Z góry dzięki !!!

• #26 03 Sty 2010 15:12
    b.zos
    Poziom 15  

Liste masz starą i nie będzie ona współpracowała z tym softem
    musisz wgrać setting z grudnia po dacie wejścia tego softu "w życie"
    i to zrób teraz -a skanowaniem zajmiemy sie później..

• #27 04 Sty 2010 11:16
    Pierre Cardin
    Poziom 8  

A wiesz może gdzie można znaleźć najnowszą listę cyfry+. Z tego co szukałem to najnowszą jaką znalazłem była ta którą mam (ch_list_Cyfra+_2009.10.27.abs). A z grudnia nie widziałem.

Za to znalazłem jeszcze nowszy soft do arivy (1.03B9 z 31 grudnia). Nie wiem czy go wgrać, skoro i tak nie mam nowszej listy.

• #28 04 Sty 2010 16:31
    b.zos
    Poziom 15  

Nie czytasz PW .....dalem ci info jeszcze wczoraj......

• #29 06 Sty 2010 11:05
    Pierre Cardin
    Poziom 8  

Do b.zos.

Wgrałem najpierw soft 1.03B9 i setting_2x1_1.03B9_r-r_040110. Wszystko działało ok, tylko po jakimś czasie znowu zaczął się wyłączać.

Więc wgrałem późniejszy soft 1.03B5 i setting_2x1_1.03B5_r-r_010110.
    No i kompletna klapa tuner po restarcie w ogóle nie ma obrazu, żadnego menu, nic. Tylko jakieś symbole na wyświetlaczu ($ i coś jeszcze). Co można teraz zrobić żeby wgrać inne oprogramowanie, skoro nie ma menu?

• #30 06 Sty 2010 11:35
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Wgraj ostatnie ze strony producenta oraz listę.
    Potem możesz tę listę edytować i aktualizować.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME