Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 114 380 Problem z poduszkami, kalibracja.

tomek6971 28 Dec 2009 17:54 4423 4
Texa Poland
 • #1
  tomek6971
  Level 13  
  Witam. Uszkodzony był sensor do poduszek z tyłu. Wymieniony na nowy i chciałem skalibrować ale tu pojawiły się problemy. Jak ustawiam komputerem poziomy maks ,min i do jazdy to nie pamięta tych ustawień po wyłączeniu ustawień. Już nawet robiłem kalibrację ręczną ale na 4 razy jak robiłem tylko raz się udało ale to low deck i było za wysoko. Czy mógłby ktoś poradzić co może być nie tak. Ustawiane komputerem magneti marelli i texa ale za każdym razem to samo.
 • Texa Poland
 • #2
  Wieslaw.truck
  Level 11  
  A próbowałeś po kalibrowaniu odłączyć akumulator na parę minut. Czy możesz wejść w blok ECAS od 001 do 019 komputerem texa?
 • Texa Poland
 • #3
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam trochę już późno na podpowiedzi ale może.....wiec tak ja tez próbowałem z 6 razy texa kalibrować i niby skalibrowało a po zakończeniu ustawienia były takie jak przed kalibracja natomiast ręcznie poszło bez problemu tyle ze w ręcznym trzeba dokładnie robić krok po kroku natomiast odłączanie akumulatorów nic nie dawało natomiast dziwi mnie czemu texa akurat w scani nie zapisuje ustawień kalibracji ? choć podczas jej czynienia idzie wszystko ok i tak nie wiem czy dobrze kombinuje ale czy czasem podczas kalibracji texa nie należało by zmasować G9 ?
 • #4
  tomek6971
  Level 13  
  Ja robiłem to akurat jednemu znajomemu który ma same scanie i texe a nie był w stanie tego zrobić to pojechałem ze swoim "sprzętem" i też nic nie wychodziło. Podłączanie G9 nic nie dawało. A żeby było śmieszniej to w moim magneti marelli był błąd na ręcznej konfiguracji i dlatego mi nie wychodziło. Pogrzebałem wtedy w sieci i znalazłem oryginalną serwisówkę wabco na temat czujników i kalibracji i wtedy jak zrobiłem z niej to od razu się udało. A co do zapisywania ustawień to dowiadywałem się ,że tylko jeden rodzaj sterownika można obsługiwać texą ale numeru nie pamiętam bo reszta jest po prostu odporna na nie serwisowy program bo coś się nie zgadzają sygnały czy sposób zapisu.
 • #5
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  tomek6971 wrote:
  A co do zapisywania ustawień to dowiadywałem się ,że tylko jeden rodzaj sterownika można obsługiwać texą ale numeru nie pamiętam bo reszta jest po prostu odporna na nie serwisowy program bo coś się nie zgadzają sygnały czy sposób zapisu.


  z tym bym się jak najbardziej zgodził scania ma swoje zabezpieczenia podobnie jak ma w eberze i sterowniku CTT ma ona swój protokół komunikacji i liste kodów.