Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerabianie głośników 5.1 -> 2.1

28 Gru 2009 18:10 3401 5
 • Poziom 10  
  Witam

  Posiadam zestaw głośników z kina domowego Tevion. Jest to zestaw 5.1. Jakość tego zestawu jest okropna ze względu na metalową obudowę głośników. Tylko subwoofer nadaje się do czegoś z tego zestawu. Tak się składa że mam 2 wolne głośniki 2.0 Creative. Chciałbym wykorzystać subwoofer z kina domowego i podpiąć do niego 2 głośniczki Creative robiąc sobie zestaw 2.1.

  I teraz pytanie do was jak to najlepiej zrobić żeby nic nie popsuć i żeby działało dobrze.

  Subwoofer ma jakieś wyjście AUX. Ma przełącznik pomiędzy 5.1 a stereo. Nie wiem czy to można jakoś wykorzystać ponieważ nie mam żadnej instrukcji obsługi.

  Dodaje screen subwoofera z tyłu.
  Przerabianie głośników 5.1 -> 2.1
 • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
 • Pomocny post
  Moderator Akustyka
  Eingang - wejście
  Najprościej będzie zastosować rozdzielacz, i puścić sygnał równolegle do kolumienek i subwoofera.

  Jeżeli podłączasz pod komputer, lepiej będzie użyć wyjść L+R oraz Sub, wchodząc do kolumn sygnałem dedykowanym dla nich.
 • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
 • Poziom 10  
  Ok dzięki za pomoc. Pokombinowałem trochę i działa wszystko. Na przodzie przełączyłem subwoofer na opcje stereo. Wejście z kompa podpiąłem pod AUX. 2 głośniczki Creative podpiąłem pod FL i FR. I wygląda na to że wszystko działa. Najgorsze jest to że wygląda na to że głośniki Creative mają własny wzmacniacz. Coś z dźwiękiem jest nie tak. Nie wiem czy to z powodu tego że wzmacniacz w kolumnie sam rozdziela sygnały z 2.0 do 2.1 czy to wina że wzmocniony sygnał jest wzmacniany drugi raz. Coś musze jeszcze z tym pokombinować.
 • Pomocny post
  Moderator Akustyka
  Wyjścia chinchowe w basie to wyjścia głośnikowe, na głośniki pasywne, i nie podłącza się do nich bezpośrednio aktywnych głośników. Możesz w nich uszkodzić elektronikę.

  Głośniki aktywne podłącz rozdzielaczem do tego samego kabla co bas.
  Na upartego możesz podłączyć do wyjść FR i FL, ale przez dzielnik rezystorowy, ale tracisz jakość dźwięku poprzez wprowadzenie dodatkowych zakłóceń harmonicznych.
 • Poziom 10  
  Widzę że muszę się jeszcze wiele nauczyć w tym temacie. Dzięki za pomoc. Wypróbuje to połączenie rozdzielaczem.
 • Użytkownik usunął konto