Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aristo Prestige 1800 - restarty i pionowa linia na matrycy

28 Gru 2009 18:19 1861 3
  • Poziom 2  
    Witam mam problem (a raczej moja eks) z aristo prestige 1800.
    Nie widziałem tego laptopa pół roku i oto stan jaki zastałem i nie wiem co dalej:

- laptop wylądował w serwisie ponoć miał wymienioną grafikę
    -został potraktowany śrubokrętem ale to pestka
    -po odebraniu działał parę dni
    -teraz przy uruchamianiu zaczyna ładować się system , następuje restart i tak w kółko
    a do tego na wyświetlaczu przez środek biegnie czarna pionowa szeroka na 10 cm linia
    a po bokach kilka okienek pokazujących z tego co dało się zauważyć start systemu ( dało się zauważyć a dlatego tak napisałem ponieważ widać kolorowe kwadraciki szlaczki i inne wzory)
    - raz system wystartował ale ta kaszka jaka była na ekranie to koszmar ledwo było można rozpoznać ikony i po paru sekundach nastąpił restart i kolejny restart itd...
    - przed wizytą w serwisie laptop ponoć bardzo się grzał i zaczął wariować jak to określiła kobieta po czy odmówił posłuszeństwa.
    Znajomy znajomego stwierdził , że to płyta główna i koszt naprawy taki , że nie warto naprawiać ale czy napewno ?

Aristo prestige1800 procesor intel core 2 duo santa rosa 1,66 GHz RAM 2048 MB DDR2 Chipset Intel PM965 Grafika NVIDIA GF 8400M GS

czy to faktycznie płyta łówna jest do wymiany?
  • Poziom 15  
    Grafika padła :) płyta do wymiany albo grafika do reballingu, jeśli masz gwarancje to wiedz, że układy z serii GeForce 8xxx były strasznie lipne, np w HP na koszt firmy wymieniali je lub płyty główne w laptopach wszystko refundowała nVidia, więc zgłoś się do serwisu i powiedz co i jak.

GF8XXX wydzielają dużo ciepła. Ogólnie ta seria kart nie była zbyt udana.
  • Poziom 2  
    Niestety gwarancja się skończyła :cry: poza tym nie obrażając płci pięknej moja była oddała go do jakiegoś dziwnego serwisu nie dostała nawet paragonu ani nic co by świadczyło ze naprawiali lapka.
    Da się włożyć inną grafikę i o co chodzi z tym rebalingiem ?
    czyli to nie będzie płyta główna
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem - może ktoś pomoże ? ( tzn uszkodzona grafika )