Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp AR-M350 skanowanie na e-mail

28 Gru 2009 18:54 3971 17
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam, nie mogę sobie poradzić, ze skanowaniem na email w tej maszynie, nie znajduję zakładki, gdzi mógłbym wpisać hasło do skrzynki (jako nadawca). W innym modelu AR-M 207 (z ARN B2), menu jest bardzo podobne, ale tam hasło i adres zwrotny ustawia sie w zakładce SMTP. Natomiast w przedmiotowej maszynie, występuje zakładka poczta, i nie ma miejsca na wpisanie w/w hasła.
    Proszę o pomoc jak to skonfigurować.
    pozdrawiam horse
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Spróbuj przez WWW. Czasami część opcji jest niedostępna z panelu.
    Ustawienie tego bez www, jest w ogóle niemożliwe, więc myślałem, że to oczywiste, że robiłem to właśnie w taki sposób.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 11  
    A lokalna aplikacja do zarzadzania skanerem sieciowym? Była takowa w m.in.MX-2700
  • Poziom 23  
    może głupie pytanie, ale zalogowałeś sie jako admin?

Znajdziesz to w ustawieniach sieci, nazywa sie chyba autoryzacja

edit: W tej kopiarce nie ma takiej mozliwości jak autoryzacja. Dopiero w nowszej serii dodano taka opcję.
    Nie bardzo zrozumiałem, czyli co da sie zrobić to skanowanie na maila, czy nie.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 23  
    oczywiście, że tak, jak najbardziej mozesz skanować i do e-mail i do ftp'a i do katalogu. Problem możesz mieć w tym, jeśli serwer pocztowy wymaga autoryzacji. Ta kopiarka tego nie umożliwia, dopiero modele 351 to umożliwiały.
    Oczywiście jeśli poruszasz się w obrębie jednej podsieci, to autoryzacja Ci nie potrzebna, wewnątrz danej podsieci bedziesz mógł skanować via e-mail, nie będziesz mógł tylko wysłać bezpośrednio skanu poza obręb danej podsieci. Tylko najpierw na swoja skrzynkę a dopiero ze swojej skrzynki na zewnątrz.
    Tzn, jeśli kopiarka ma swój własny adres mailowy, i jest on na tej samej domenie, co adres użytkownika, to rozumiem, że powinno działać. Tylko nie znajduję miejsca na wpisanie danych związanych z adresem kopiarki.
    pozdrawiam horse
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    w kopiarkę wpisujesz adres zwrotny, np. swój albo jakiś z powietrza. Jeśli pozwolisz, to jutro dokładnie Ci to opiszę. niestety z pamięci nie potrafię. Jestem wzrokowcem. Podchodzę i wiem :)
    Albo wogle z innej beczki, potrzebuję ustawić na tej maszynie jakiekolwiek skanowanie sieciowe za pomocą ogólnodostępnego oprogramowania.
    pozdrawiam horse

P.s. Dzięki wielkie, za już,
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam, jak obiecałem, wklejam screeny z konfiguracji skanera

jakby co to pytaj :)
    Witam, dzięki za zrzuty, większość ustawień dokonałem tak jak w Twoich wskazówkach ale mam kilka poważnych wątpliwości czy to ruszy i stąd pytania:
    1 odnośnie drugiego screenu: skąd mam wziąść adres serwera DNS?
    2 odnośnie trzeciego screenu: czy adres administratora jest istotny
    3 Jeżeli konto dla kopiarki jest założone na zewnętrznym serwerze (ta sama domena, co potencjalnych urzytkowników), to gdzie wpisuje się w kopiarkę nazwę tego konta i hasło, (chyba, że nie zrozumiałem, i w takim przypadku ta kopiarka sobie nie da z tym rady)?
    4 Skąd wziąść Sharpdeska no licence
  • Poziom 23  
    ad.1 adres serwera DNS powinien podać administrator, jeśli nie ma, to adres bramki (routera).

ad.2 adres administratora to adres zwrotny, może być jakikolwiek, nawet z "kosmosu". Krótko mówiąc tu wpisujesz adres e-mail kopiarki.

ad.3 jeśli serwer pocztowy jest na zewnętrznym serwerze np onet, interia itp. to zapomnij o skanowaniu przez e-mail. Te serwery wymagają autoryzacji, czyli odpowiedź na "to gdzie wpisuje się w kopiarkę nazwę tego konta i hasło" brzmi - nie ma takiej możliwości.
    "i w takim przypadku ta kopiarka sobie nie da z tym rady)?" niestety to prawda.

ad.4 Tylko Sharpdesk LITE jest bez licencji i był standardowo dołączany do prostych kopiarek bez funkcji sieciowych.
    Ty potrzebujesz Sharpdeska w wersji 3.1 lub 3.2. Niestety wszystkie w pełnej wersji sa licencjonowane. Tego programu nie ma nawet w sieci Sharpa. Dostepny jest tylko na płytach wraz z kopiarką i licencją.
    Jako, że masz dostęp do nowych kopiarek to reszty nie muszę pisać :)
    Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Zastanawia mnie jedna rzecz, otóż konta klienta, są co prawda na zewnętrznym serwerze, ale jest to serwer komercyjny, z domeną pod klienta. Rozumiem, że tylko od admina zależy, czy serwer wymaga autoryzacji, ale jeśli do konta jest hasło to znaczy, że wymaga?
    Jeszczer raz wielkie dzięki i chylę czoła dla wiedzy waszmościowej.
    Pozdrawiam horse
  • Poziom 23  
    Cytat:
    Rozumiem, że tylko od admina zależy, czy serwer wymaga autoryzacji,
    raczej tak, ale tego dokładnie nie wiem
    Cytat:
    ale jeśli do konta jest hasło to znaczy, że wymaga?
    nie. Umnie w firmie wszyscy sie logują do swoich kont, a kopiarka skanuje bez autoryzacji. Jedyny problem to taki, ze z kopiarki nie można wysłać skanu poza sieć wewnętrzną.
    ale... w wielu firmach bez problemu skany można wysyłać w świat bez autoryzacji.
    Do tej pory miałem/mam tylko parę firm, gdzie kopiarki wymagają autoryzacji.

Ogólnie nie ma znaczenia gdzie znajduje sie serwer, jedynie co, to musi pracować w tej samej sieci i podsieci. Oczywiście bardziej zaawansowani administratorzy sieci, będa potrafili uruchomić to takze w różnych podsieciach.

Pytanie 1. Czy aby na pewno masz poprawnie skonfigurowaną kartę sieciową? Czy jest wpisany adres bramki? bez tego ani rusz.
    Czy adres serwera pocztowego jest w tej samej podsieci?

To jeszcze jedno, czy działa Ci powiadamianie na e-mail o statusie i o komunikatach alarmowych?
    Przedostatnia twoja uwaga, zdaje się być kluczowa. Tzn, adres serwera pocztowego nie jest w tej samej podsieci co kopiarka i zdaje się wtym tkwi problem.
    Ale rozumiem, że w nowszych urządzeniach np ARM 205, ten problem został wyeliminowany, bo bez problemu udało mi się to uruchomić u innego klienta na tej maszynie?
    pozdrawiam horse
    P.S. Do tych powiadomień jeszcze nie dotarłem
  • Poziom 23  
    Cytat:
    Ale rozumiem, że w nowszych urządzeniach np ARM 205, ten problem został wyeliminowany, bo bez problemu udało mi się to uruchomić u innego klienta na tej maszynie?
    w tej maszynie masz autoryzację, więc nie ma znaczenia w jakiej sieci pracuje serwer pocztowy. Jeszcze jedno, wszystko zależy jak skonfigurowana jest sieć. Jesli jest to prosta sieć, czyli w firmie jakiś switch/router i modem służący za bramę, to bez autoryzacji czyli logowania nie pójdzie.
    Aha, w 90% kopiarek które obsługuje adres administratora jest fikcyjny(brak zgody przez admina sieci dla założenia konta drukarki).
    Cytat:
    P.S. Do tych powiadomień jeszcze nie dotarłem
    ja od tego zaczynam , rewelacyjna sprawa dla serwisu :) fakt, dostajesz dziennie dobrych kilkadziesiąt e-mail, ale za to wiesz co sie dzieje z kopiarką. Klient tez zadowolony, bo serwisant zjawia sie zanim zadzwoni :D

A i jeszcze jedno, spóbuj ustawić jako adres admina jakis adres użytkownika/zawsze możesz zmienić.

ps. jak nie dasz rady to zrób skanowanie do folderu(potrzebny NST, ale to juz napisałem skąd wziąć).