Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Fonica PW-0350 problem z wykryciem usterki

28 Gru 2009 19:02 2723 16
  • Poziom 10  
    Wzmacniacz Fonica PW-0350 po włączeniu cisza w głośnikach, bezpiecznik b-103 wyskakuje, na wyjściu nie ma napięcia stałego - opór na wyjściach ok. 600omów, świecą się jedynie diody na panelu. Proszę o pomoc w szukaniu usterki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Zobacz czy masz wszystkie gałki masz dobrze ustawione, później sprawdź bezpieczniki, a jak nie to schemacik i jedziesz ;D pozdro
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    bezpiecznik b-103 przed mostkiem wyskakuje, schemat mam , jestem początkujący prosiłbym o precyzyjną wskazówkę jak znaleźć uszkodzenie.
  • Poziom 27  
    Jak mierzysz stałe na wyjściu skoro wywala Ci bezpiecznik? Mostek OK?
  • Poziom 10  
    wyskakuje bezpiecznik łączący transformator z prostownikiem

Dodano po 4 [minuty]:

b-103 wyskakuje wg. schematu
    Wzmacniacz Fonica PW-0350 problem z wykryciem usterki
  • Spec od sprzętu Unitra
    wojtek_tronik napisał:
    bezpiecznik b-103 przed mostkiem wyskakuje, schemat mam , jestem początkujący prosiłbym o precyzyjną wskazówkę jak znaleźć uszkodzenie.
    A miernik masz i umiejętności posługiwania się nim?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jak nie spróbuje to się nie nauczy. Tak myślę... Wylutuj tego STK i wepnij się miernikiem zamiast B 103. Ustaw na pomiar PRĄDU (A) stałego, włącz sprzęt (na chwilę) i podaj wartość. Nie piszesz co z mostkiem.
  • Poziom 10  
    a z wylutowywaniem tego jest dużo roboty i można go uszkodzić...
    miernik posiadam

Dodano po 59 [sekundy]:

mostek diodowy jest w porządku.
  • Poziom 27  
    Jak za dużo roboty to sobie i nam odpuść.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Idź lepiej do serwisu. A uczyć możesz się na czymś prostszym.
  • Poziom 10  
    zastanawiałem się tylko czy bez wylotowywania nie da się sprawdzić jakoś odłączyć dopływ napięcia do stk i wtedy sprawdzić nie chcę przy wylutowywaniu uszkodzić układu

Dodano po 8 [minuty]:

nie będę szedł do serwisu ponieważ jak parę lat interesuję się elektroniką wiele rzeczy udało mi się naprawić metodą prób i błędów tylko jak nie jestem pewny wolę się zwrócić do bardziej doświadczonych

Dodano po 2 [minuty]:

jak zepsuł nam się telewizor facet z serwisu pukał po płytce drukowanej pędzlem i nic nie naprawił, trzeba było kupić nowy :-)
  • Spec od sprzętu Unitra
    wojtek_tronik napisał:

jak zepsuł nam się telewizor facet z serwisu pukał po płytce drukowanej pędzlem i nic nie naprawił, trzeba było kupić nowy :-)
    To mogłeś Ty go naprawić metodą prób i błędów. Dobra bierz się za pomiary bo samym pisaniem tutaj nie naprawisz tego wzmacniacza.
  • Poziom 10  
    po przecięciu zwór doprowadzających napięcie do kostki STK... prąd na stykach b-103 wynosi 0.03A

Dodano po 4 [minuty]:

b-104 - 0.04A
  • Poziom 27  
    No to chyba już wiesz co jest uwalone? Jednak trzeba będzie zabrać się za wylutowywanie ;]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Przenoszę do bardziej właściwego działu. Niemniej zgadzam się z przedmówcami i polecam wizytę w serwisie lub u kogoś, kto ma doświadczenie w naprawach tego typu urządzeń.

GM

• Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc i życzę Wam wiele pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Wojtek
  • Poziom 10  
    W poszukiwaniu układu stk4181v musiałem odbyć dość długą wyprawę po łódzkich sklepach elektronicznych. Po wlutowaniu kostki wzmacniacz działa poprawnie. Zapamiętam jak należy postępować w przypadku wzmacniaczy, aby w przyszłości nie zadawać głupich pytań ;-) Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.