Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson FK 7900 słaby sygnał i jakość na Hotbird monoblock

aga_tutusia 28 Gru 2009 19:42 3446 3
  • #1 28 Gru 2009 19:42
    aga_tutusia
    Poziom 2  

Kupiłam czaszę 85 cm, konwerter interstar monoblock GI-205 oraz Ferguson FK 7900.
    Przyszedł prywatny instalator wszystko zamontował ale... jest ogromnie słaba siła i jakość (ok 5-3 % w każdym) na Hotbird, na Astrze trochę lepiej (89, 38%).
    Facet pokopał ze 3 godziny (u niego na tunerze łapało bez problemów te 2 satelity - także czasza i konwerter sprawny) a u mnie na Fergusonie za Chiny światowe nie wyszukuje kanałów na Hotbird.
    Został zrobiony reset na ustawienia fabryczne - Astrę wyszukało, kanały uchwyciło, przy wyborze na Hotbird i wyszukiwaniu kanałów pisze "fail".
    Ustawienia Hotbirda (nic nie zmieniałam już od fabrycznych) (konw. uniwersalny, pasmo 10600 wysokie, 9750 niskie, zas. konw. włączono, 22 kHZ włączono, przełącznik brak., pozycjoner brak). Dodam jeszcze że przy innych kombinacjach również próbowałam.

Nie wiem czy mam jechać reklamować któryś ze sprzętów czy po prostu kupiłam badziew. Może ktoś doradzi kobiecie która zaraz ten sprzęt chyba wyrzuci przez okno z nerwów ;)

0 3
  • Pomocny post
    #2 28 Gru 2009 19:53
    35mario1
    Poziom 26  

Musisz ustawić komendy Diseqc właściwe dla twojego monobloka. Cyli przełącznik: "tak" diseqc . Z objawów wynika iż powinieneś ustawić Astra diseqc port 1 (lub A), Hot Bird diseqc port 2 (lub B). Wypróbuj takie ustawienie i powinno być OK.

0
  • #3 28 Gru 2009 19:56
    LeDy
    Poziom 43  

Droga agu-tutusiu . Nie podłączył ci twojego Ferdka? Nie pokazał, że odbiera? Zapłaciłaś?.
    Ustawienia musisz zmienić. Konwerter uniwersalny i porty dla DiSEqC ustawić.

0
  • #4 28 Gru 2009 20:26
    aga_tutusia
    Poziom 2  

Dzięki dzięki dzięki :) Załapało. Teraz tylko pozostało mi uruchomić TNK.

P.S. Tak zapłaciłam mu - 50 zeta ale przynajmniej antenę zamontował...

0
  Szukaj w 5mln produktów