Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

programowanie pilota mazda 6 2.0l td

darek kulbacki 28 Dec 2009 20:03 24061 12
    darek kulbacki
    Level 2  
    witam kupilem mazde6 2.0ltd z 2005r okazalo sie ze nie ma do niej pilota.dokupilem od innej mazdy pilota i niedziala mi zamykanie jak zaprogramowac tego innego pilota do samochodu cz da sie to samemu czy trzeba jechac do serwisu prosil bym o dobre rady.
    15darekvw
    Level 27  
    Witam musisz miec wszystkie piloty,max.mozesz zaprogramowac 3 piloty,

WARUNKI ;

-niezbedene sa wszystkie piloty
    -wyjac kluczyk z zaplonu
    -zamknac wszystkie drzwi
    -otworzyc drzwi kierowcy
    -nastepujace czynnosci musisz wykonac w ciagu 24sek;

PROCEDURA;

-kluczyk w wyłaczniku zapłonu obrócic trzy razy w polozenie ON i nastepnie ponownie w polozenie LOCK
    -wyciagnac kluczyk
    -trzykrotnie nacisnac wyłacznik lampki oswietlenia wewnetrznego w drzwiach kierowcy
    -drzwi musza sie zablokowac i odblokowac
    -jezeli tak niejest ,odczekac 40sek.i powtórzyc proces od czynnosci ''OTWIERANIE DRZWI KIEROWCY''
    -dwukrotnie nacisnac przycisk zablokowania lub odblokowania w kazdym z pilotów
    -kazdorazowo po uzyciu pilota drzwi musza sie zablokowac i odblokowac
    -jezeli nie,wykonac czynnosci ;

-jednokrotnie nacisnac wyłacznik lampki oswietlenia wewnetrznego w drzwiach kierowcy
    -drzwi musza sie zablokowac i odblokowac dwukrotnie
    -powtórzyc proces od czynnosci ''OTWIERANIE drzwi kierowcy ''

POWYZSZA PROCEDURA PROGRAMOWANIA PILOTÓW DOTYCZY MAZDA 6 Z ROCZNIKA 2002-2007,zycze satysfakcji z programowania pozdrawiam :D:D:D
    15darekvw
    Level 27  
    Kolega , Marcin_ca1 ,podał link lecz jesli nieposiadasz urzadzenia diagnostycznego nic nie zdziałasz ,procedure ktora ci podałem jest reczna bez urzadzen diagnostycznych, mozna zaprogramowac piloty we własnym zakresie :D
    darek kulbacki
    Level 2  
    witam tak napisales mi ze musze miec wszystkie piloty a ja posiadam tylko jeden ale posiadam urzadzenie diagnostyczne cdif2 czy da sie cos z tym zrobic dzieki za odpowiedzi.
    15darekvw
    Level 27  
    sproboj urzadzeniem diagnostycznym i zastosuj ta procedure co podał ci Marcin_ca1 choc nie wiem czy wszystko bedzie ok:?:,ja w swoich materiałach mam wszystko tak jak ci napisłałem powyzej,i procedura jest jasna i czytelna,musza byc wszystkie piloty :!::!::!:sproboj sposobem Marcin_ca1 i moim moze cos z tego wyjdzie,to co mogłem to pomogłem,pozdrawiam :D:D:D
    Mirek_Gab
    Level 13  
    Prośba o pomoc.Posiadam Mazde 6 z systemem keys i kluczem kartą.Dzisiaj spotkała mnie następująca sytuacja.Wysiadłem z samochodu i jak zawsze po odejściu od niego zamknął się i uzbroił alarm.Po jakimś czasie podszedłem do auta a on się nie otworzył.przyciskami na karcie kluczu też nie dał się otworzyć.Wyjąłem więc kluczyk mechaniczny z karty i otworzyłem samochód.W tym momencie włączył się autoalarm i nie mogę go wyłączyć.Nie pomaga ponowne zamykanie i otwieranie samochodu.Druga karta klucz ,którą posiadam też nie wymusz zamknięcia lub otworzenia auta.Nie mogę uruchomić samochodu.Każdorazowo po otworzeniu uruchamia się syrena.Co robić.Pozdrawiam
    15darekvw
    Level 27  
    podaj wiecej szczegółow model,rocznik auta itd. bo podpiałes sie pod czyjs temat i nic wiecej niepodałes .
    Mirek_Gab
    Level 13  
    Mazda 6 rok prod.2004 model 2005 GG 2.0 D
    15darekvw
    Level 27  
    do tego roczniaka auta tyczy sie powyzej post który wczesniej podałem lecz jesli nic z tego niewyjdzie to musisz kogos znalezc ze sprzetem diagnostycznym lub serwis pozostaje bo recznie nic niezdziałasz,a sprawdzałes podstawowe sprawy jak bezpieczniki,bateryjki w pilocie,itd.moze tu leży problem ???
    mazda323c
    Level 19  
    "nacisnac wyłacznik lampki oswietlenia wewnetrznego w drzwiach kierowcy" o jaki wyłącznik chodzi? o rygiel?
    bosseq
    Level 17  
    kolego mazda323c...
    chodzi o ten cypek na dole pod gumeczka, który widać jedynie przy otwartych drzwiach. Ten cypek zapala lampkę w podsufitce kiedy masz otwarte drzwi i ją gasi, gdy drzwi zamkniesz. Powinieneś go mieć na samym dole na słupku pod zatrzaskiem od zamka mniej więcej...

15darekvw, dziękuję bardzo :) w 323f poszło bez problemu :)
    Pozdrawiam
    mazda323c
    Level 19  
    [quote="bosseq"]kolego mazda323c...
    chodzi o ten cypek na dole pod gumeczka, który widać jedynie przy otwartych drzwiach. Ten cypek zapala lampkę w podsufitce kiedy masz otwarte drzwi i ją gasi, gdy drzwi zamkniesz. Powinieneś go mieć na samym dole na słupku pod zatrzaskiem od zamka mniej więcej...

tak kolego wiem o ktory ci chodzi, ale niestety to jest nowy model (GH)jak pisałem i tego nie posiada.W to miejsce trzeba drzwiami trzaskać